افزونه YOP Poll راه اندازی نظرسنجی و رای گیری پیشرفته وردپرس


افزونه YOP Poll راه اندازی نظرسنجی و رای گیری پیشرفته وردپرس

همواره نظر سنجی و امکان رای گیری برای دریافت بازخورد از کاربران در وب سایت ها حائز اهمیت بوده است و این در مورد وردپرس هم صدق میکند ، در خدمت شما هستیم با معرفی یک افزونه کاربردی برای رای گیری در وردپرس با استفاده از این افزونه می توانید میزان رضایت کاربران خود را بسنجید و بازخوردی از مطالب و محصولات منتشر شده دریافت کنید.

YOP poll نام افزونه ای است که توسط آن قادر خواهید بود سیستم نظر سنجی پیشرفته خود را راه اندازی کنید. با ما همراه باشید.

نصب افزونه

برای نصب این افزونه هم مانند دیگر افزونه های وردپرسی از دو روش استفاده می کنیم “ آموزش نصب افزونه ” . افزونه را از پایین صفحه دانلود و در وب سایت خود نصب کنید.

راه اندازی اولیه

پلاگین YOP Poll پس از نصب و فعال سازی منوی با نام خود در پیشخوان اضافه می کند که پس از کلیک بر روی آن به صفحه اصلی تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد ، برای افزودن نظرسنجی بر روی گزینه Add New کلیک می کنیم .

 • در قسمت Enter The Poll Title Here باید عنوان نظرسنجی را وارد کنید.
 • در قسمت Question Text باید سوال نظرسنجی را وارد کنید.
 • در قسمت Answers باید پاسخ هایی که برای سوال نظرسنجی مد نظر دارید را وارد نمایید.تعداد پاسخ ها بینهایت میتواند باشد.اگر تیک دکمه Default Answer را بزنید پاسخ صحیحی نمیتوانید برای سوال انتخاب کنید و صرفا درصد بیشتر آرا نمایش داده خواهد شد..
 • در قسمت Question Options میتوانید یک سری گزینه ها برای پاسخ دهی مشاهده کنید که تک تک آنها را توضیح خواهیم داد.
 • Allow Other Answers اگر این گزینه را فعال کنید کاربر میتواند پاسخ دلخواه به سوال دهد.یک فیلد اضافه میشود و کاربر میتواند پاسخ خود را در آن بنویسد.
 • Allow Multiple Answer : اگر این گزینه فعال باشد کاربر میتواند همزمان چندین پاسخ انتخاب کند.
 • Display Answers: اگر این گزینه فعال باشد بعد از ثبت پاسخ توسط کاربر پاسخ صحیح نیز به او نمایش داده میشود(در صورتی که نظر سنجی حاوی یک پاسخ صحیح و مابقی پاسخ ها ناصحیح باشد)
 • Display Results: اگر این گزینه فعال باشد بعد از ثبت پاسخ توسط کاربر نتایج نظرسنجی نیز به او نمایش خواهد داد.
 • در بخش Custom Field نیز میتوانید یک فیلد اضافه نمایید تا کاربر بتواند در آن پاسخ یا نظر شخصی خود را تایپ کند و برای شما ارسال کند.برای اینکار روی دکمه Add A New Custom Field کلیک کنید.

 

ظاهر نظرسنجی

برای ویرایش تنظیمات ظاهری نظرسنجی ایجاد شده پس از تکمیل مرحله اول به صفحه زیر هدایت خواهید شد و می توانید ظاهر نظرسنجی خود را تغییر دهید.

 

تنظیمات نظرسنجی

شما با تنظیم دو گزینه اول می توانید به نظر سنجی تاریخ بدهید و مشخص کنید که چه زمانی شروع و چه زمانی پایان بی یابند . در صورتی که گزینه دوم بر روی No End Date تنظیم شده باشید رای گیری هیچ زمانی منقضی نخواهد شد. گزینه بعدی نوع نمایش نتایج را مشخص میکند٬توضیح خواهیم داد هر تیک چه کاری انجام میدهد

 • Before Vote Date : تا قبل از پایان نظرسنجی نیز میتوانید نتایج را مشاهده کنید
 • After Vote : بعد از ثبت نظر نتیجه را به کاربر نشان میدهد.
 • After Poll End Date : بعد از اتمام و انقضای نظرسنجی نتایج قابل مشاهده هستند.در صورت فعال بودن این گزینه باید تا اتمام نظرسنجی جهت نمایش نتایج صبر کنید و در صورت نبود تاریخ انقصا برای نظرسنجی این گزینه کار نخواهد کرد.
 • Never: هرگز نتایج را به کاربران نمایش نخواهد داد.فقط ادمین اصلی وبسایت میتواند نتایج را مشاهده کند.
 • Custom: در صورت فعال کردن این گزینه میتوانید یک تاریخ معین کنید تا نتایج از آن تاریخ به بعد نمایش داده شوند یا اینکه فقط در همان روز در دسترس باشند.

در قسمت بعدی می توانید با انتخاب گزینه Guest  به تمامی کاربران با سطوح دسترسی مختلف نتیجه نظر سنجی را به نمایش بگذارید و یا گزینه Registered  تنها به کاربران عضو نتایج نمایش داده می شود.

گزینه بعدی نوع نمایش نتایج را مشخص میکند.به طوری که تیک Votes Number فقط اعداد نتایج به صورت درصد و تیک Percenlages به صورت نمودار نتایج را نمایش میدهد.تیک سوم نیز هم به صورت اعداد هم نمودار نتایج را در دسترس قرار خواهد داد.فیلد بعدی عنوان نمایش نتایج را مشخص میکند.هر آنچه اینجا بنویسید در صفحه نمایش نتایج به صورت عنوان نمایش خواهد داده شد.فیلد بعدی متن دکمه ثبت نظر میباشد که متن پیشنهادی ما “ثبت” میباشد.در پایین چند گزینه دیگر مربوط به نمایش نتایج میبینیم که هریک را توضیح خواهیم داد.

 • Display Result Link: به کاربر یک لینک میدهد که صفحه نتایج در آن قرار دهد و کاربر میتواند آن لینک را جهت انتشار نتیجه نظرسنجی منتشر کند.
 • Display Back To Vote Link: به کاربر اجازه میدهد تا دوباره پس از دیدن نتایج راه دهد.
 • Display Total Votes: تعداد کل آرا را نمایش میدهد.
 • Display Total Answers: تمامی پاسخ های ثبت شده را نمایش میدهد(در صورتی که یک فیلد برای وارد کردن نظر شخصی کاربر اضافه کرده باشید.)
 • Vote Permission : دسترسی ثبت نظر: Guest: همه میتوانند رای بدهند    Registered: فقط افراد عضو میتوانند راه دهند.
 • Vote Ass WordPress User : به عنوان یک کاربر وردپرس میتوانید نظر را ثبت کنید.منظور همان نویسنده ها و مشارکت کنندگان است.

فیلد بعدی متن ثبت نظر به عنوان کاربر وردپرس را مشخص میکند.

قسمت دوم تنظیم نظرسنجی

قسمت Blocking Votes  میتوانید بر اساس آی پی یا نام کاربری وردپرس یاکوکی تایین کنید که چه کسانی نمیتوانند در نظرسنجی شرکت کنند.چند گزینه بعد برای اعمال عملیات بعد از نظر سنجی است بدین ترتیب که تیک اول اگر فعال باشد بعد از ثبت نظر به صفحه اول بازگرداننده میشوید و گزینه Use CAPTCHA استفاده از کد امنیتی جهت ثبت نظر میباشد.

قسمت Send Email نیز در صورت در اختیار داشتن پنل ایمیل با وارد کردن اطلاعات پنل میتوانید از کاربر بخواهید ایمیل خود را وارد کند و یک متن بعد از ثبت نظر وی برایش ارسال کنید.بعد از اعمال تنظیمات بر روی دکمه بعد کلیک کنید.پیشنهاد میشود در صفحه بعد به تنظیمات دست نزنید و به طور پیش فرض رها کنید و روی دکمه ذخیره کلیک کنید. اکنون شما یک نظرسنجی ثبت کردید و یک کد کوتاه به شما ارائه شد.شما میتوانید این کد را در هر جای قالب خواستید قرار بدید. همچنین میتوانید از بخش ابزارک ها با فعال کردن ابزارک YOP POLL در بخش ابزارکی دلخواه نظرسنجی را فعال کنید.امیدواریم نهایت استفاده از این افزونه را ببرید.

با تشکر از همراهی شما – شادباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس