افزونه YITH WooCommerce Gift Cards فارسی شده


افزونه YITH WooCommerce Gift Cards فارسی شده

قبل از ورود به این قسمت بهتر است که در ابتدا بدانیم گیفت کارت چیست و چه کاربردی دارد ؟ گیفت کارت یک نوع از تخفیف به صورت هوشمند برای مشتریان می باشد که مشتریان می توانند در مواقع خرید با استفاده از آن و هم چنین با در دست داشتن آن در خرید های خود از یک میزان درصد تخفیف برخوردار شوند که دیگر کاربرانی که به صورت عادی خرید های خود را انجام می دهند از آن محروم هستند .

هدیه دادن بحث مهمی است که در روابط ما وجود دارد و از اهمیت بالایی نیز برخوردار می باشد اما اینکه آیا هدیه ما مناسب طرف مقابل بوده است یا خیر یا اینکه ایشان از این هدیه رضایت خاطر را دارد یا خیر همواره سوال برانگیز بوده و برای انتخاب یک هدیه مناسب اکثرا دچار سردرگمی و تردید میشویم یک راه برای انتخاب هدیه مناسب شناخت کافی فرد هدیه گیرنده و نیاز های وی است تا بتوان بهترین هدیه را تهیه کرد اما اگر در آن زمان تشخیص ما اشتباه بوده باشد چه ؟ یک روش دیگر مشورت با خود فرد است اما از دیرباز در این جور مواقع معمولا پول مقدار هزینه ای که برای هدیه دادن میشد به طرف مقابل اهدا میشد با گذر زمان و پیشرف بانکها کارت های هدیه و سپس فروشگاه های زنجیره ای کارت های هدیه ای که شامل تخفیف باشد را صادر و به مشتریان خود اعطا کردند .

افزونه YITH WooCommerce Gift Cards

افزونه YITH WooCommerce Gift Cards

با این روش به صورت تکنوتیک میشد هدیه مناسب را با انتخاب آزادانه فرد مقابل انتخاب کرد چرا که در صورت کارت تخفیف هدیه شده قبلا هزینه ای پرداخت شده بود و به عنوان هدیه به حساب می آمد در فروشگاه های اینترنتی هم به لطف ابزار های موجود میتوان چنین کاری کرد تا مشتری بتواند برای دوست خود یا هر کسی که میخواهد هدیه ای ارسال کند با این تفاوت که وی باید از فروشگاه شما خرید کند اما بخشی از هزینه آن قبلا پرداخت شده است که به انتخاب کاربر میتوان همه یا بخشی از آن باشد. به این ترتیب گیفت کارت هایی را میتوان در فروشگاه به فروش رساند که باعث افزایش اعتبار و دایره مشتریان میشود.

حتما کارت های هدیه ای که بانک های مختلف به کاربران خود ارائه می دهد را دیده اید و از آن ها استفاده کرده اید . اکنون قرار است این قابلیت را برای فروشگاه ووکامرس و اینترنتی ایجاد کرده تا شما هم بتوانید همانند بانک ها و سایر فروشگاه ها کارت های هدیه ی شخصی را به مشتریان فروشگاه خود ارائه دهید . برای انجام این کار افزونه ای وجود دارد که لازم است شما با نصب و انجام تنظیمات آن بتوانید این قابلیت را برای فروشگاه خود ایجاد کنید. با استفاده از افزونه YITH WooCommerce Gift Cards  می توانید با ارائه کارت های هدیه در فروشگاه ووکامرس خود علاوه بر این که تاثیر مثبتی برای شما دارد ، این امکان را برای کاربران تان ایجاد کنید که انها با استفاده از این کارت ها از فروشگاه اینترنتی شما خرید کنند و مشتریان می توانند برای هر بار و هر زمان که قصد خرید دارند از این گیفت کارت ها استفاده کنند و از مزیت های آن بهره مند شوند . شما می توانید برای گیفت کارت های مورد نظرتان که می خواهید در فروشگاه تان ارائه دهید ، قیمتی مشخص را در نظر گرفته و در فروشگاه خود به فروش برسانید .

ارائه گیفت کارت به مشتریان در ووکامرس

ارائه گیفت کارت به مشتریان در ووکامرس

مشتریانی که از این گیفت کارت استفاده می کنند قادر خواهند بود چندین نوع کارت هدیه با قیمت های متفاوت در نظر گرفته و ایجاد کنند و برای فروش در فروشگاه قرار دهند تا هر کاربری که دوست دارد آن را خریداری و با استفاده از آن خرید خود را انجام دهد و از تخفیف های ویژه برخوردار باشند به صورت کلی این گیفت کارت بسیار شبیه به یک کیف پول عمل می کند .

به طور کلی ارائه دادن کارت هدیه به کاربران به این معنا می باشد که گیفت کارت یک نوع اعتبار برای مشتریان به حساب می آیدو آن ها می توانند با اعتبار آن خرید های خود را انجام دهند . در فروشگاه های اینترنتی هم می توان گیفت کارت هایی را برای مشتریان در نظر گرفت که با استفاده از این روش می توان فروش را به شکل وسیع و گسترده تری افزایش داد .

ارائه گیفت کارت به مشتریان در ووکامرس

با توجه به حجمه فعالیت در اینترنت و وب سایت های فروشگاهی موجود بهتر است تا شما مزیت هایی داشته باشید که علاوه بر محصولات جذاب ، جذابیت هایی را نیز برای مشتریان خود به ارمغان بیاورید به این ترتیب که میتوانید یک چالش برای خرید بیشتر از وب سایت شما راه اندازی کنید یکی از این روش ها ارائه کد های تخفیف و گیفت کارت ها می باشد شما با استفاده از گیفت کارت میتوانید یک سری تخفیفات ویژه ای را برای مشتریان خود صادر کنید که با تهیه گیفت کارتها میتوانند از آنها استفاده کنند.

از طرفی دیگر کسانی که میخواهند هدیه ای برای افراد دیگر ارسال کنند میتوانند از گیفت کارت های شما خریداری و برای شخص مورد نظر ارسال کنند به این صورت زمانی که آن شخص خریدی انجام میدهد از قبل مقداری یا کل قیمت محصول پرداخته شده است .

یک استراتژی جالب و جذاب است که میتوانید با این روش فروش خود را علاوه بر محصولات به دایره خدمات دیگر نیز گسترش دهید و این گونه میتوانید هم از فروش گیفت کارتها درآمد کسب کنید و هم از طریق اینکه فردی هدیه گیفت کارت شما را دریافت کند یا شخص دیگری از آن استفاده کند دایره تضمین شده مشتریان خود را نیز بزرگتر کنید.

در نظر داشته باشید زمانی که یک محصول را شما به دوستان و آشنایان خود معرفی میکنید بسیار قابل قبول تر است از زمانی که همان محصول توسط بازاریاب و یا فروشنده به دوستان شما پیشنهاد میشود به این ترتیب زمانی که کاربران خود را تشویق میکنید تا از گیفت کارت های شما استفاده کنند میتوانید سازوکاری را پیاده سازی کنید تا آنها به دوستان و آشنایان خود معرفی و گیفت کارتها را هدیه دهند به این صورت میشود که سایر آشنایان معرفی و به صورت تضمین شده ای دایره مشتریان شما افزایش می یابد.

سازوکار گیفت کارت ووکامرس

این بخش از ووکامرس به صورت اتوماتیک وجود ندارد و باید توسط افزونه آن را اضافه کنید اما مبحث اصلی ابزاری که برای این امر استفاده میکنید نیست میتوانید برای گفیت کارت نیز کد تخفیفی در نظر بگیرید به معنی اینکه اگر محصولی به قیمت 100 هزار تومان باشد و شما گیفت کارتی به قیمت 30 هزار تومان آماده کنید در زمان خرید کاربر باید 70 هزار تومان بپردازد اما میتوانید برای خرید گیفت کارت نیز شما کد تخفیف قرار دهید تا کاربران تشویق شوند که از این روش برای هدیه دادن به آشنایان و دوستان خود استفاده کنند و به این ترتیب شما گیفت کارت 30 هزارتومانی را به قیمت کمتری به مشتریان خود میدهید و آنها همان قیمت را تخفیف گرفته _ کسانی که معرفی شده اند و به این صورت دایره نیز گسترده تر خواهد شد.

خرید گیفت کارت استیم

به صورت کلی راه و روش های بسیار زیاد و گوناگونی برای در نظر گرفتن تخفیف در فروشگاه اینترنتی وجود دارد که این روش های مختلف تا کنون بازگو و مطرح شده اند . به طور مثال یکی از این راه و روش ها تخفیف هوشمندانه ی محصولات است که مقدار تخفیف خورده را برای مشتریان نمایش می دهد . مثلا اگر مشتریان قصد خرید داشته باشند از این طریق می توانند مطلع شوند که چه محصولی دارای تخفیف بوده و این محصول تا چه میزان تخفیف خورده است و همین کار می تواند مشتریان را در رابطه با خریدشان کمک کند تا بتوانند خرید هوشمندانه ای را با توجه به تخفیفات داشته باشند .
روشی را که اکنون می خواهیم برای شما توضیح دهیم کمی متفاوت تر و جالب تر خواهد بود ! قرار بر این است که کارت های هدیه ای درست شود و برای آن ها قیمت هایی قرار داده بشود و آن ها را برای فروشگاه اینترنتی خود قرار دهیم . به مشتریانی که از آن ها استفاده می کنند این امکان داده می شود تا گیفت کارت مورد نظر خود را از ما تهیه و خریداری کنند و در مواقع خرید از اعتبار گیفت کارت خود نهایت استفاده را ببرند و خرید کنند . همان طور که در قسمت قبل گفته شد گیفت کارت ها مثل کیف پول شما می ماند .

پس مطابق توضیحات بالا یک روش موثر برای تشویق مشتریانی که باعث افزایش رونق کسب و کار اینترنتی ما میشوند ارائه گیفت کارت ها میباشد به این صورت که شما طبق آموزش زیر گیفت کارت برای فروشگاه خود ساخته و آنان را به فروش میرسانید و مشتریان نیز برای استفاده خود و یا دوستان از آن استفاده میکنند حال اگر برای همین گیفت کارتها نیز تخفیف قائل شوید برای معرفی به دوستان میتواند کمک شایانی به معرفی فروشگاه شما کند به این صورت که کاربری گیفت کارت را به نصف قیمت یا یک تخفیف مشخص خریداری میکند سپس آن را به دوست خود هدیه میدهد تا از کالاهای موجود در فروشگاه شما به مقدار مشخص شده در گیفت کارت خریداری کند به این روش به صورت ویروسی بازاریابی کرده اید یا دست کم به آن کمک کرده اید.

افزونه YITH WooCommerce Gift Cards

با استفاده از افزونه ی YITH WooCommerce Gift Cards می توان گیفت کارت هایی را با قیمت های مشخص ایجاد و در فروشگاه خود قرار دهید و سپس محصول خود را به فروش برسانید چرا که با این کار  مشتری در زمان خرید محصول از اعتبار موجود در گیفت کارت خود می توانند استفاده نمایند .

افزونه را نصب و فعال سازی کنید سپس به زیر منوی yith plgins بروید و گزینه ی Gift cards را انتخاب کنید و وارد صفحه ی تنظیمات افزونه شوید .

افزونه YITH WooCommerce Gift Cards

افزونه YITH WooCommerce Gift Cards

حال شما باید از این قسمت اقدام به فعال سازی افزونه و شروع به کار آن کنید بعد از آن می توانید گیفت کار های خود را از طریق کلیک روی عبارت create your first gift card ایجاد کنید.

با استفاده از این افزونه یک نوع محصول جدید به لیست محصولات ووکامرس اضافه میشود که تنظیمات خاص خود را دارد و میتوان اقدام به فروش گیفت کارت ها کنید شما میتوانید هر تعدادی که نیاز داشته باشید را بسازید.

حالا وقت آن است که با افزودن محصول گیفت کارت مورد نظر خود را ایجاد کنید . در بخش اطلاعات محصول باید گزینه ی gift card را انتخاب نمایید سپس در بخش و کادر SKU شناسه ای را برای محصول خود انتخاب و وارد کنید و سپس در کادر Gift card amount ، مقدارهایی برای کارت های هدیه خود در نظر بگیرید و در اخر بر روی دکمه ی Add کلیک کنید .

افزونه YITH WooCommerce Gift Cards

افزونه YITH WooCommerce Gift Cards

بعد از انجام این کار بهتر است جهت مشاهده نتیجه ی کار به صفحه ی گیفت کارت بروید و از درست بودن آن اطمینان حاصل کنید .

افزونه YITH WooCommerce Gift Cards

افزونه YITH WooCommerce Gift Cards

نکته ی قابل ذکر این می باشد که شما قادر خواهید بود قیمت مشخصی را برای اعتبار گیفت کارت تعیین کنید و آن را خریداری نمایید . بعد از آن کدی به شما داده می شود که این کد همان کد گیفت کارت می باشد و شما می توانید هر زمان که می خواهید خریدی انجام دهید ، آن کد را به عنوان کد کوپن وارد کنید تا از تخفیف بهره مند شوید . از این پس کاربران شما برای خرید از فروشگاه از اعتباری که داخل گیفت کارت می باشد استفاده می کنند و خرید خود را انجام می دهند .

مزایای استفاده از گیفت کارت ها در فروشگاه اینترنتی :

1 . ارائه طیف گسترده ای از کارت های هدیه
2 . بررسی وضعیت کارت هدیه ی در حال ارسال
3 . امکان انتخاب تصویر دلخواه برای کارت هدیه
4 . سفارش سازی کارت ، همان طور که می خواهند
5 . آگاه سازی از طریق ایمیل در هنگام استفاده از کارت هدیه
6 . تعیین میزان مبلغ
7 . ایجاد کارت هدیه جهت پرینت
8 . پیشنهاد یک محصولب
9 . ارسال کارت در تاریخ مشخص
10 . ارائه چندین نوع تم برای کارت هدیه
11 . سازگاری با افزونه WPML
12 . به تعلیق درآورده یک کارت هدیه
13 . هم گام سازی کارت به سفارشات مربوط
14 . و ..

مزایای کارت هدیه در ووکامرس

از همه مهم تر اینکه شما میتوانید به دلخواه مشتری طرح مورد نظر را انتخاب کنید یعنی اینکه مشتری گیفت کارت خود را با طرح دلخواه موجود در فروشگاه شما سفارش میدهد علاوه بر این میتوانید یک پیام سفارشی نیز برای آن دریافت کنید تا در گیفت کارت وارد کنید چرا که مشتری برای دوستان و آشنایان خود هدیه ارسال میکند و این یک روش عالی برای بدست آوردن مشتریان جدید و افزایش دایره مشتریان می باشد.

نکته اول برای ارائه گیفت کارت در ووکامرس

یک نکته دیگر اینکه بهتر است گیفت کارت های خود را به صورت فیزیکی ارسال کنید البته در اصل باید اینطور باشد اما میتوانید به صورت مجازی نیز برای ایمیل کاربران ارسال کنید کافیست تا ایمیل هدف را دریافت کنید به این روش میتوان هم هزینه کمتری برای گفیت کارت با یک قیمت تخفیف خورده بیشتر گرفت هم یک ایمیل جدید برای ارسال اطلاعیه ها که این روش نیز جای بحث برای خود دارد در اصل شما باید گیفت کارت سفارش شده را به چاپ برسانید و برای آدرس درج شده ارسال کنید .

ترغیب مشتریان برای استفاده از گیفت کارت

اما یک روش برای اینکه بتوانید مشتریان را تشویق کنید تا ترغیب بیشتری برای خرید گیفت کارت شوند وجود دارد و آن ارسال به ایمیل کاربر می باشد که میتوانید در این روش یک گیفت کارت را به دو صورت مجازی و فیزیکی بفروشید به این صورت که شما گیفت کارت ساخته شده را به قیمت خود وارد میکنید و برای مجازی هزینه چاپ و ارسال را کم میکنید در اینصورت مشتری حق انتخاب دارد تا بتواند آن را به صورت فیزیکی یا مجازی ارسال کند .

زمانی که گیفت کارت به دست مشتری جدید میرسد و  وی از فروشگاه شما خرید میکند یک بازار جدید برای شما به ارمغان می آید چرا که بدست آوردن مشتریان جدید در مقایسه با حفظ مشتریان گذشته هزینه و وقت بیشتری از شما میگیرند اما با اینکار هم به مشتری خود ارج نهاده اید و هم دایره را گسترش داده اید تا در آینده برای یک فرد جدید که قبلا از خدمات فروشگاه شما هم استفاده کرده است اطلاعیه ها را ارسال کنید یا باعث شوید که یکی از مشتریان بالقوه شما شود این انتخاب با شماست .

این پلاگین توسط مبنای وردپرس فارسی سازی و برای شما عزیزان اماده شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس