افزونه امتیاز دهی به مطالب در وردپرس WP Review


افزونه امتیاز دهی به مطالب در وردپرس WP Review

حتما در برخی از سایت ها امکان امتیازدهی به مطالب را مشاهده کرده اید ؟ امروز قصد داریم یک افزونه پرکاربرد برای امتیازدهی در مطالب وردپرس را به شما عزیزان معرفی کنیم افزونه ای که مدیران سایت های وردپرس را قادر میسازد تا امکان امتیاز دادن به مطالب در وردپرس را ایجاد کنند و با استفاده از این امکان کاربران بتوانند به مطالبی که برای آن ها محبوب بوده است امتیاز دهند.

اما امتیاز دادن در سایت ها به روش های مختلفی میباشد که یکی از آنها امتیازدهی به مطالب وردپرس با استفاده از آیکون ستاره میباشد که کاربران یک سایت میتوانند برای یک مطلب از یک تا نهایت ۵ ستاره که بالا ترین امتیاز میباشد را انتخاب کنند.

اهمیت امتیاز دادن به مطالب سایت

همانطور که میدانید مطالب یک سایت از نظر اهمیت با یکدیگر متفاوتند مثلا یک مطلب ممکن است ورودی های بیشتری نسبت به باقی مطالب داشته باشد اما به غیر از تشخیص اهمیت مطالب در سایت با استفاده از آنالیز ورودی یک روش دیگر برای فهمیدن اهمیت مطالب وجود دارد آن هم امتیاز دادن به مطالب در سایت توسط کاربران میباشد.
زمانی که کاربران به امتیاز دهی در مطالب سایت میپردازند شما میتوانید با استفاده از امتیازاتی که کاربران به هر مطلب داده اند متوجه اهمیت آنها شوید و با استفاده از این تکنیک روی مطالبی که برای کاربران کاربرد بیشتری داشته است مانوور دهید.

این تکنیک در فروشگاه های اینترنتی بسیار رایج و قابل مشاهده است فروشگاه های بزرگ اینترنتی برای نمایش کیفیت یک محصول برای کاربران امکان امتیازدهی به مطالب سایت را ایجاد میکنند تا با استفاده از آن محصولاتی که مورد رضایت کاربران بوده است را بیشتر به فروش بگذارند و با استفاده از این روش سود بسیار زیادی از فروش تنها یک محصول حاصل میکنند. پس حال که به اهمیت امتیاز دادن به مطالب سایت پی بردیم همراه ماباشید تا به معرفی افزونه امتیازدهی به مطالب در وردپرس بپردازیم.

افزونه WP Review

 افزونه امتیازدهی به مطالب وردپرس

افزونه WP Review افزونه ای است که در مخزن وردپرس دارای بیش از +۹۰,۰۰۰ نصب است که این عدد نجومی نشانه محبوبیت و رضایت کاربران از این افزونه پرکاربرد وحرفه ای میباشد. افزونه WP Review میتواند امکان آنالیز مطالب یا محصولات فروشگاه های وردپرس را برای مدیران سایت ها ایجاد کند تا با آن به نقدو بررسی  در وردپرس بپردازند.

امکانات افزونه WP Review

  • رابط کاربری خوب و سرعت بسیار بالا
  • ظاهر گرافیکی
  • ریسپانسیو و واکنش گرا
  • پشتیبانی از اکثر افزونه ها
  • همخوانی با المنت های وردپرس
  • فرخوانی افزونه برای امتیاز توسط موتور های جستجو
  • امکان راه اندازی نقدو بررسی در محصولات و مطالب
  • امکان راه اندازی سیستم امتیاز دهی به مطالب وردپرس به شکل ستاره ، درصد یا امتیاز

آموزش کار با افزونه WP Review

خب همانطور که در بالا توضیح دادیم افزونه WP Review یک افزونه امتیازدهی در مطالب وردپرس است که میتواند امکان امتیازدهی در مطالب وردپرس را برای کاربران ایجاد کند. اولین مرحله برای کاربا هر افزونه ای نصب و راه اندازی آن میباشد که برای یادگیری نصب افزونه میتوانید از مقاله (نصب افزونه در وردپرس) استفاده کنید. بعد از اینکه افزونه WP Review را نصب کردید یک گزینه در پیشخوان سایت شما به منوی تنظیمات باعنوان WP Review اضافه خواهد شد که با کلیک کردن روی آن به بخش تنظیمات افزونه منتقل میشوید که میتوانید رنگ بندی ، استایل ، محل قرار گیری افزونه در سایت ، نمایش امتیاز به صورت های در صدی ، ستاره ای یا …. را تنظیم کنید.

 تب Styling

 امتیازدهی در وردپرس

خب این بخش مربوط به تنظیمات رنگ بندی میباشد که به توضیح هر یک میپردازیم همراه ما باشید :

Review Color: رنک کلی بک گراند افزونه امتیازدهی را در این بخش میتوانید مشخص کنید.
Font Color: رنگ فونت مربوط به افزونه امتیازدهی از این بخش تعیین میشود
Heading Background Color: رنگ عنوان و تیتر فیلد نقد و بررسی افزونه امتیازدهی از این قسمت مشخص میشود.
Background Color: رنگ بک گراند فیلد های افزونه امتیازدهی که در برگه مطالب یا محصولات به نمایش در می آیند از این بخش مشخص میشود.
Border Color: برای مشخص کردن رنگ دور کادر فیلد های افزونه امتیازدهی از این بخش اقدام نمایید.
Add Backlink: اگر میخواهید از طراح و سازنده  افزونه امتیازدهی مطالب وردپرس حمایت کنید تیک این گزینه را بزنید را تا یک بخش در سایت شما با یک لینک به نمایش دراید.

 تب Defaults

 امتیاز دهی در مطالب وردپرس

تب Defaults برای تعیین قسمت نمایش امتیازدهی مطالب در وردپرس میباشد که میتوانید تنظیمات مورد نظر خود را با توجه به دانسته ها و آنالیز سایت انجام دهید.

Review Location: خب همانطور که در بالا هم اشاره کردیم باید از قسمت Review Location محل نمایش نقد و بررسی در مطالب را مشخص کنید.

سپس برای تنظیم نمودن محل نقد و بررسی مطلب مورد نظر باید وارد قسمت ارسال نوشته شوید و آن را تنظیم کنید تا در برگه مطلب ها به نمایش دراید.
Review

در این قسمت باید تعیین کنید که نوع امتیازدهی در مطالب وردپرس به چه صورت باشد که میتوانید به شکل ستاره ، درصد یا گزینه ای آن را تعیین کنید. همچنین میتوانید مشخص کنید که امکان امتیازدهی در مطالب وجود داشته باشد یا خیر.

افزونه امتیازدهی وردپرس -۴

این بخش مربوط به نمایش یا عدم نمایش امکان امتیاز دادن به مطالب در وردپرس و همچنین نوع نمایش آن می شود که می توانید آن را به صورت درصدی، ستاره‌ای و گزینه‌ای نمایش دهید. در این مقاله ما اقدام به نمایش درصدی نقد و بررسی می نمایم.

Review Heading: عنوان بخش نقدو بررسی مطلب دلخواه  از این قسمت تعیین میشود.

Review Item: در این بخش آیتم هایی وجود دارد که شما میتوانید برای امتیازدهی هر یک را به سلیقه خود انتخاب کنید ، در قسمت اول باید تیتر و عنوان مورد نظر خود را انتخاب کنید مانند مثال کیفیت محصولات ، رضایت مشتریان از محصول یا ….

Total: پیشنهاد میشود این گزینه را تغییر ندهید ! این گزینه برای ویرایش جمع و میانگین امتیازات در آیتم های موجود است اگر آن ها را تغییر دهید شاید کاربران متوجه تغییرات شما شوند و اعتماد آن ها از بین میرود.

Custom Location: تعیین محل نمایش نقد و بررسی از طریق این گزینه میباشد که به طور پیش فرض در تنظیمات افزونه فراخوانی صورت میگیرد.

Custom Colors: به طور پیش فرض رنگ های نقد و بررسی تعیین شده است اما برای تغییر آن میتوانید از این گزینه اقدام کنید.

Review Description

اگر میخواهید برای قسمت نقد و بررسی توضیحات بنویسید از این قسمت میتوانید.

نکته: اگر توضیحاتی در رابطه با نقد و بررسی ها بنویسید بهتر است زیرا کاربران متوجه این میشوند که نقد و بررسی ها بر چه اساس است.

Hide Description & Total Rating:ا گر نمیخواهید بخش نقد و بررسی توضیحات داشته باشد این گزینه را انتخاب کنید تا همراه با توضیحات مجموع امتیازات نیز غیر فعال شود.
User Reviews

افزونه امتیاز دهی وردپرس

اگر گزینه Enabled را بزنید امتیاز دهی در مطالب توسط کاربران سایت با مهمانان سایت متفاوت میشود.

همچنین با فعال کردن این قسمت میتوانید مشخص کنید که کاربرای های عضو نقد و بررسی ها را به صورت ببیند.

تبریک !

شما به همین سادگی توانستید امکان امتیازدهی به مطالب در وردپرس را برای کاربران ایجاد کنید تا آن ها به خوبی بتوانند به محصولات یا نوشته های مورد نظر خود برسند و به آن ها امتیاز دهند. امتیازدهی در مطالب سایت با افزونه WP Review امکان پذیر شد امیدوارم از این افزونه بسیار حرفه ای به خوبی در سایت خود استفاده کنید چرا که امکانات بیشماری دارد که میتواند شما را به سمت اهدافتان یاری کند.

 افزونه امتیازدهی در مطالب وردپرس

با تشکر از همراهی شما-شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس