آزمون آنلاین حرفه ای وردپرس با افزونه Wp pro quiz


آزمون آنلاین حرفه ای وردپرس با افزونه Wp pro quiz

امروزه روز همه چیز به سمت الکترونیک شدن پیش می رود آموزش ها نیز به دنبال حرفه ای تر شدن و حتی آزمون ها هم به سمت الکترونیکی شدن هستند و در این راستا وب سایت ها نقش بسیاری دارند که در بسیاری از سایت ها آموزشی آزمون های آنلاین بسیار کار آمد و مهم است مدیران این سایت ها باید بتوانند آزمون های آنلاین را در وردپرس خود قرار دهند و از آن در جهت افزایش تعامل کاربران استفاده نمایند.
شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه می شود این کار را کرد و این قابلیت را در سایت خود پیاده سازی کرد ما در این مقاله این آموزش را به شما خواهیم داد.
ما در این جا افزونه Wp pro quiz را معرفی می کنیم این افزونه به کاربران وردپرسی امکان ساخت و بارگذاری آزمون های آنلاین در سایت را می دهد برای شروع کار این افزونه را در سایت خود نصب کنید بعد از نصب در قسمت مدیریت سایت شما گزینه ای با نام افزونه نمایش داده می شود در ابتدای کار باید یک آزمون ایجاد نماییم

ساخت آزمون آنلاین

برای ساخت آزمون بر روی گزینه Wp pro quiz کلیک کرده و در صفحه باز شده بر روی افزودن آزمون بزنید سپس در صفحه باز شده تنظیمات را انجام دهید.
تنظیمات ایمیل: در صورتی که این گزینه فعال باشد گزینه های زیر فعال خواهد شد.
به: این گزینه را فعال کنید تا نتایج به ایمیل کاربران ارسال شود.
از: ایمیل اصلی سایت را وارد کنید تا از این ایمیل برای کاربران نتایج ارسال شود.
موضوع: موضوع ایمیل را وارد کنید
متن پیام: متن پیام ایمیل را وارد نمایید
بعد از تنظیم و ساخت آزمون باید سوالات را ایجاد کنیم. به بخش Wp pro quiz بروید و در زیر آزمون ساخته شده گزینه پرسش و پاسخ را باز کرده و بر روی گزینه اضافه کردن سوال جدید کلیک کنید.
در نهایت بعد از ایجاد سوالات در صفحه Wp pro quiz کد کوتاه آزمون را در صفحه مورد نظر خود قرار دهید.
سخن پایانی
شما با این افزونه می توانید یک وب سایت جامع آموزشی را ایجاد کنید و با استفاده از این افزونه به راحتی آزمون های الکترونیکی را ایجاد و پیاده سازی کنید.

با تشکر از همراهی شما – شادباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس