افزونه WP Performance Score Booster آموزش افزایش سرعت وردپرس


افزونه WP Performance Score Booster آموزش افزایش سرعت وردپرس

سرعت بارگزاری وب سایت از اهمیت بالایی در بهینه سازی و سئو دارد ، در حالی که یکی از عوامل موثر بر سئو و بهینه سازی سرعت وب سایت می باشد که خود به عوامل مختلفی چون میزان فشرده سازی و دیگر موارد بستگی دارد ، از جمله این موارد به نوع فضای میزبانی ، حجم صفحه های وردپرس ، فعال بودن کش در وب سایت و سرور و … اشاره نمود که همین سبب افزایش سرعت وردپرس می شود عواملی زیادی در این مورد دخیل هستند شما با استفاده از افزونه WP Performance Score Booster می توانید به راحتی اکثر موارد برای فشرده سازی صفحات و افزایش سرعت وردپرس را انجام دهید .

WP Performance Score Booster عنوان افزونه ای است که ما در حال معرفی آن هستیم این افزونه تا کنون بیشتر از ۴۰ هزار نصب فعال و دارای ۴٫۴ امتیاز می باشد . از نام آن مشخص است که افزایش سرعت بارگزاری صفحات وردپرس کار این افزونه می باشد زیرا در نام افزونه کلمه boost آماده است با ما همراه باشید.

نصب و فعال سازی

این افزونه نیز مانند سایر پلاگین های وردپرسی از دو روش نصب و فعال سازی استفاده می کند .پس از نصب منوی تحت عنوان WP Performance Score Booster در بین منو های پیشخوان وردپرس ایجاد می شود با کلیک روی آن وارد شوید و طبق تصویر زیر عمل کنید .

 

نحوه کاربری این افزونه به سادگی قابل مشاهده و فهم است به طوری که کافیست تنها سه گزینه مد نظر را به دلخواه فعال کنید تا سرعت سایت وردپرسی شما به واسطه آن افزایش پیدا کند. با ما همراه باشید تا موارد را به صورت تکی بررسی کنیم .

 

Remove query strings from static content

رشته اصلی اتصال به منبع داده ها رو کانکشن استرینگ (Connection String ) می گویند . رشته ای که شامل اطلاعات کلیدی خاصی از قبیل نام سرور ، نام بانک ، نام کاربر ، رمز عبور ، … را شامل میشود . رشته های اتصال برای منابع داده مختلف کمی متفاوت هستند .این بخش از افزونه مربوط به کوئری استرینگ است که با فعال کردنش می توانید میزان درخواست ها را کاهش بدهید .

 page۱.aspx?param۱=ali&age=۳۰&x=false

 

Enable GZIP compression

همانطور که عنوان شد سرعت سایت بسته به عوامل مختلفی مانند فشرده سازی صفحات دارد که خود فشرده سازی شامل روش های مختلفی می باشد .با استفاده از این گزینه می توانید صفحات خود را با تکنولوژی جی زیپ فشرده کرده و با این کار پهنای باند کمتری استفاده می شود و هم سرعت سایت وردپرس افزایش می باد که این خود دلیلی برای افزایش رتبه در گوگل می شود.

 

مزیت اسفاده از gzip

فعال کردن این خاصیت در وب سایت می توانید حجم صفحات خود را به صورت قابل مشاهده ای کاهش دهید و باعث افزایش سرعت شوید . به جرات می توان گفت این کار صفحات شما را بین بازه ۱۰ تا ۷۰ درصدی سبک تر خواهد کرد . در صورتی که مایل به استفاده از افزونه برای فعال کردن gzip ندارید کد زیر را در فایل htaccess. قرار دهید .

 
# GZIP

AddOutputFilterByType DEFLATE text/text text/html text/plain text/xml text/css application/x-javascript application/javascript

Leverage Browser Caching

و در آخر گزینه ای برای فعال کردن کش در وردپرس می باشد شما با استفاده از این امکان می توانید به مرورگر دستور کش را صادر و به میزان استانداردی که در افزونه تعین شده است کش کنید . و بازه زمانی منقضی شده نیز به صورت پیشفرض می باشد به طوری که تا زمان قرار داشتن در حافظه کش برای کاربران بارگزاری می شود . مواردی که به صورت یکسان کش می شوند و کاربران کافیست تا یک بار آنها را بخوانند می توان به استایل ، فونت ها و ..  اشاره کرد . و در نهایت Save Changes کلیک کنید تا افزونه برای شما کار افزایش سرعت را انجام دهد.

با تشکر از همراهی شما – شادباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس