افزونه ترجمه خودکار آدرس مطالب وردپرس


افزونه ترجمه خودکار آدرس مطالب وردپرس

از کلیدی ترین نکات در بهبود یک سایت توجه به لینک مطالب میباشد به طوری که میتوان اهداف کلی این امر را به تغییر و کوتاه سازی لینک ها اشاره کرد به معنی این که هر چقدر لینک مطالب ما کوتاه تر باشد دسترس پذیری آنها نیز بهتر خواهد بود به همین ترتیب کاربران ما راحت تر به مطالب مورد نظر میرسند و میتوانند آدرس های آن را به خاطر بسپارند بعلاوه اینکه برای خزنده های موتور های جستجو مانند گوگل و … نیز مفید می باشد در کل هر چقدر آدرس های مطالب کوتاه تری داشته باشیم مناسب تر است حال میتوان این آدرس ها به زبان فارسی و یا انگلیسی باشد ولی پیشنهاد ما استفاده از زبان انگلیسی برای آدرس ها و url  ها است زیرا در این حال به خاطر سپاری راحت تر و به دلیل اینکه زبان فارسی زبان راست به چپ می باشد و تایپ آن به همراه کلمات انگلیسی ( آدرس وب سایت ) در آدرس بار مرورگر کمی سخت است برای همین پیشنهاد میشود از زبان انگلیسی برای آدرس های مطالب خود استفاده کنید .

افزونه ای که امروز در مبنای وردپرس معرفی میکنیم امکان ترجمه خودکار آدرس مطالب وردپرس را برای سایت وردپرسی شما ایجاد میکند.

افزونه WP-Parsi Permalink Translator

با استفاده از افزونه WP-Parsi Permalink Translator میتوانید لینک مطالب سایت خود را به صورت خودکار از فارسی به انگلیسی تبدیل کنید ، حتما میدانید که یکی از تکنیک های سئوی سایت لینک مطالب میباشد.

برای استفاده از این افزونه فقط کافی است آن را نصب کنید (نصب افزونه وردپرس) و سپس به بخش تنظیمات افزونه مراجعه کنید. یک اکانت در مایکروسافت ایجاد کنید کد api را از طریق کلیک روی  آیکون علامت سوال دریافت کنید.

این افزونه برای ترجمه نامک پستها از API مترجم مایکروسافت استفاده میکند. برای فعالسازی افزونه به صفحه Microsoft Azure Marketplace » کلیدهای کاربری بروید و از کلید پیشفرض استفاده کنید یا کلید جدیدی بسازید و مقدار آن را برای تنظیم این گزینه کپی کنید. و سپس به صفحه مترجم مایکروسافت بروید و طرح ترجمه را فعال کنید (طرح رایگان حداکثر ۲.۰۰۰.۰۰۰ حرف در ماه را ترجمه میکند)

سپس بعد از وارد کردن کلید تبادل دریافتی خود گزینه دوم را روی فارسی گزاشته که زبان سایت است و گزینه سوم را روی انگلیسی بگذارید تا لینک مطلب شما از فارسی به انگلیسی ترجمه شود اما برای ترجمه شدن لینک مطالب شما باید نوع نوشته ها را از قسمت post type انتخاب کنید و سپس در آخر آن را ذخیره کنید.

با تشکر از همراهی شما-شاد باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس