افزونه اتصال وردپرس به smtp برای ارسال ایمیل


افزونه اتصال وردپرس به smtp برای ارسال ایمیل

یکی از مسائل مهم که بعد از نصب وردپرس باید مورد توجه قرار گیرد، اطلاع رسانی و ارسال ایمیل برای تمام کسانی است که در سایت ثبت نام کرده اند. برای انجام همین امر اولین کاری که به ذهن وردپرس کاران می رسد، خاصیت php mail است که احتمال اسپم در این گونه ایمیل ها از سمت گوگل بسیار است و یا حتی ممکن است ایمیل ارسال نشود به همین دلیل ما تصمیم داریم در این مقاله افزونه اتصال وردپرس به smtp برای ارسال ایمیل را مورد آموزش و بررسی قرار می دهیم تا وردپرس خود را بسیار راحت توسط smtp به ایمیل وصل کنید.


سوال بسیاری از دوستان از مبنای وردپرس در زمینه راه حلی برای ارسال ایمیل های ارسال نشده بوده است پس ما هدفی بعدی از نوشتن این مقاله را پاسخگویی به این سوال قرار می دهیم.

افزونه اتصال وردپرس به smtp برای ارسال ایمیل 

شما با استفاده از این افزونه می توانید تنظیمات مربوط به smtp  را انجام دهید. البته افزونه های دیگری نیز برای این کار وجود دارند که شما می توانید از هر یک استفاده کنید ولی به خاطر این که این افزونه دارای تنظیمات ساده ای است و کار کردن با آن نیز راحتتر است ما از این افزونه استفاده می کنیم. پس افزونه Wp mail smtp را در دست داشته باشید که بهترین افزونه موجود در حال حاضر است.
شما باید در ابتدا افزونه را دانلود کرده سپس در وردپرس نصب کنید بعد از نصب و فعال سازی افزونه وارد قسمت تنظیمات و بعد email شوید.

شما باید هر بخش را با توجه به آن چیزی که خواسته شده است پر کنید.
From email: در این قسمت ایمیلی که مایلید وردپرس به آن وصل شود را در اینجا وارد کنید.

From name: در اینجا نام نمایشی که برای ایمیل های ارسال شده توسط مدیران سایت انجام می شود که در ایمیل ها نمایش داده میشود.
Mailer: شما باید گزینه send all WordPress emails via smtp را برگزینید تا ایمیل های سایتتان به وسیله smtp ارسال شود.

Return path: در صورتی که بخواهید به ایمیل ها پاسخ دهید این گزینه را تیک دار کنید.


Smtp host: در این قسمت در صورتی که اطلاعات هاست خود را در اختیار داشته باشید می توانید در این قسمت وارد کنید.
Smtp port: در این قسمت باید اطلاعات پورت را با توجه به اطلاعات هاست پر کنید.
Encryption: شما اغلب به دو پورت برای ارسال ایمیل ها در زمانی که هاستی را خریداری می کنید، وجود دارد که برای استفاده یا استفاده نکردن ازssl می باشد و در اینجا می توانید آن را مشخص کنید که ربطی هم به رمز گذاری ندارد.
Authentication :در اینجا باید گزینه مثبت و yes را انتخاب کنید تا ایمیل ها توسط smtp ارسال شوند
Username: در قسمت from email همان ایمیل را کپی کرده و در این قسمت قرار دهید.
Password: رمز عبور ایمیلی را که ایجاد کرده اید در این بخش وارد کنید.
بعد از انجام و پر کردن هر یک از گزینه های لازم بر روی ذخیره کلیک کنید.
در بخش send a test email می توانید یک ایمیل را وارد کرده و با زدن دکمه send test می توانید مشاهده کنید که افزونه کار خواهد کرد یا نه.

همانطور که مشاهده می کنید این افزونه بسیار ساده و راحت است و هر یک از شما می توانید با آن کار کرده و آن را بر روی سایت خود فعال سازی کنید و از امکانات که در اختیار شما قرار می دهد، استفاده کنید.

با تشکر از همراهی شما – شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس