افزونه وردپرس WP clone by WP academy


افزونه وردپرس WP clone by WP academy

افزونه wp clone نام پلاگین وردپرسی است که به راحتی میتوانید وب سایت خود را از یک هاست به هاست و دامنه دیگر منتقل کنید . با استفاده از افزونه وردپرس WP clone by WP academy میتوانید از وب سایت خود بک آپ تهیه کنید و در زمان های ضروری از آن استفاده کنید و یا میتوانید آدرس سایت را عوض کنید یعنی اینکه وب سایت خود را با استفاده از این افزونه و بک آپی که تهیه میکنید به سایت یا هاست دیگر منتقل کنید.

بسته نصبی از وردپرس

شما میتوانید به سادگی با استفاده از افزونه حرفه ای داپلیکیتور برای وب سایت خود یک بسته نصبی آسان بسازید به صورتی که از کلیه فایل ها و دیتابیس شما یک فایل پشتیبان تهیه کرده و یک فایل نصب کننده میدهد و به سادگی هر چه تمام تر شما می توانید از آن استفاده کنید پیشنهاد می شود حتما آموزش ساخت بسته نصبی وردپرس را مطالعه کنید.

آموزش انتقال وردپرس به هاست یا دامنه ای دیگر با WP Clone

افزونه وردپرس WP clone by WP academy

افزونه وردپرس WP clone by WP academy

این افزونه دارای بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ نصب فعال را در مخزن وردپرس دارد و می توان از آن به عنوان برترین افزونه های انتقال وردپرس یاد کرد.

نصب و راه اندازی افزونه

برای نصب و راه اندازی افزونه میتوانید از طریق پیشخوان و منوی افزونه ها و زیر منوی افزودن افزونه کلمه Clone Migration را جستجو کنید تا بتوانید افزونه Clone Migration را نصب کنید و بعد از فعال کردن یک منو با نام WP Clone اضافه میشود .

شروع کار با افزونه WP Clone

شروع کار با افزونه WP Clone

بعد از فعال کردن افزونه به صورت خودکار به صفحه تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد که یک پیغام با عنوان Stay on the safe side به شما نمایش داده خواهد شد در این زمان اگر میخواهید ایمیل های این پلاگین را دریافت کنید گزینه Allow & Continue را انتخاب کنید در غیر این صورت گزینه Skip را انتخاب کنید تا این پنجره بسته شود.

ساخت و استفاده از بک آپ

شروع کار با افزونه WP Clone

افزونه wp-clone-by-wp-academy

در این قسمت همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید برای این که از وبسایت فعلی یک بسته ی نصب/بک آپ تهیه کنید ابتدا باید گزینه ی Create Backup را انتخاب کنید و بعد از آن روی دکمه ی آبی رنگ کلیک کنید، به این صورت شما می توانید از وبسایت فعلی خودتان یک بک آپ تهیه کنید.
به گزینه ی Restore backup در پایین گزینه ی قبلی دقت کنید؛ اگر افزونه را تازه نصب کنید این گزینه را نخواهید دید اما بعد از اینکه اولین بک آپ خود را بگیرید این گزینه ظاهر می شود و در مقابل آن بک آپ های سیستم شما را نمایش می دهد که می توانید آن ها را حذف یا اینکه لینک آن ها را کپی کنید.

توجه: فایل بک آپی که این افزونه به شما می دهد بصورت یک url می باشد یعنی به شما خود فایل بک آپ را نمی دهد بلکه لینک آن را در اختیار شما قرار می دهد.

شما باید در وبسایتی که می خواهید این فایل بک آپ را فراخوانی کنید لینک فایل را از وبسایت فعلی کپی و وارد وبسایت دوم کنید.

فراخوانی بک آپ/ بسته ی نصب به سایت مقصد

بعد از اینکه از سایت اول خودتان بک آپ را تهیه کردید می بایست این فایل بک آپ را در سایت مقصد فراخوانی کنید که می توانید به صورت زیر عمل کنید.
ابتدا در سایت مقصد نیز افزونه انتقال وردپرس به هاست یا دامنه ای دیگر را نصب و فعال کنید و به بخش تنظیمات افزونه بروید.

راهنمایی ریستور بک آپ Restore WP Clone

راهنمایی ریستور بک آپ Restore WP Clone

در این قسمت بر روی گزینه ی Restore from URL کلیک کنید و گزینه ای که در زیر نمایش داده می شود را هم فعال کنید.

I AGREE Required for “Restore” function: با فعال کردن این گزینه تعیین می کنید که دیتابیس جدید فایل بک آپ شما جایگزین دیتابیس قدیمی شود.

بعد از آن در قسمت Restore from URL لینک فایل بک آپی که در سایت اول تهیه کردید را وارد کنید و در نهایت گزینه ی Restore from URL کلیک کنید تا فایل بک آپ برای شما، سایت اول را جایگزین سایت در حال حاضر کند.

اطلاعات سیستمی

اطلاعات سیستمی

در تصویر بالا هم می توانید اطلاعاتی را از سیستم خودتان مشاهده کنید.

نکته ی خیلی مهم: ممکن است فرایند انتقال به خوبی صورت نگیرد، در این صورت ممکن است شما با صفحه ای سفید مواجه شوید یا اینکه با یک ارور مواجه شوید. این عمل بسیار پیش می آید اما جای نگرانی نیست، کافیست دوباره فرآیند Restore را انجام دهید.

بازگردانی موفق بک آپ

بازگردانی موفق بک آپ

وقتی با صفحه ای مشابه تصویر بالا مواجه می شوید یعنی فرایند Restore با موفقیت انجام گرفته است و می توانید سایت جدید خود را مشاهده کنید. سایت خود را مشابه سایت اولیه خواهید دید!

در صورتی که سایت اولیه لوکال هاست باشد!

اگر وبسایت اولیه لوکال هاست باشد شما با لینک فایل بک آپ نمی توانید کاری انجام دهید، یعنی نمی توانید در سایت مقصد آن لینک را وارد کنید چرا که آن لینک در لوکال می باشد و وجود خارجی ندارد.

راه حل چیست؟

راه حل به این صورت است که باید لینکی را که در لوکال هاست میگیرید را در یک آدرس بار وارد کنید و آن فایل را از لوکال هاست خودتان دانلود کنید و بر روی سیستم خودتان قرار دهید (البته روی سیستم لوکال بوده است از همان اول فقط مسیر فایل را به محل دلخواه تغییر می دهید).
و در یک هاست آن را آپلود می کنید و آن لینک را به افزونه در سایت مقصد می دهید و باقی مراحل هم که به صورتی که در بالا توضیح دادیم خواهد بود، به همین راحتی:)

چگونه سایت وردپرسی را از هاستی به هاست دیگر منتقل کنیم؟(بدون تغییر دامنه)

اگر فقط می‌خواهید هاست خود را تغییر دهید، معمولات این کار را هاستینگ برای شما انجام می‌دهد ولی اگر خواستید دستی این کار را انجام دهید.

  1. ابتدا با WP clone یک Backup گرفته و آن را در کامپیوتر خود ذخیره کنید.
  2. بعد دامنه خود را به هاست جدید متصل کنید.
  3. وردپرس جدید را روی هاست نصب کنید.
  4. فایل Backup را روی هاست جدید آپلود کنید(مهم نیست کجا. ما فقط آدرس فایل را می‌خواهیم)
  5. با آدرس فایل آپلود شده فرایند Restore را انجام دهید.

چگونه وردپرس را از لوکال هاست به هاست ببریم؟

هیچ تفاوتی بین انتقال از یک هاست به هاست دیگر با انتقال از لوکال‌هاست به هاست نیست. فقط چون ما از لوکال هاست نمی‌توانیم به هاست ادرس دهیم باید فایل را دستی آپلود کنیم.

  1. ابتدا با WP clone یک Backup گرفته و آن را در کامپیوتر خود ذخیره کنید .
  2. وردپرس جدید را روی هاست نصب کنید.
  3. فایل Backup را روی هاست جدید آپلود کنید(مهم نیست کجا. ما فقط آدرس فایل را می‌خواهیم)
  4. با آدرس فایل آپلود شده فرایند Restore را انجام دهید.

افزونه wp clone by wp academy

این افزونه راحت‌ترین و یکی از بهترین روش‌های انتفال وردپرس است. در این فرایند نیازی به تغییر آدرس‌ها، تغییر دیتابیس، نوشتن دستورات دیتابیس یا .. نیست. و احتمال خطا تغریبا صفر است. با این افزونه می‌توانیم وردپرس را در هر شرایطی از لوکال‌هاست یا یک هاست دیگر به هاست جدید انتقال دهیم. حتی مهم نیست که ادرس‌ها یکی باشد یا نه. همچنین این افزونه به توابع خاص php نیاز ندارد و به راحتی روی همه‌ی هاست‌ها کار می‌کند.

با تشکر از همراهی شما – شادباشید

یک بار مرور کنیم!

با استفاده از افزونه WP clone می توانیم به راحتی از سایت وردپرسی خودمان یک فایل بک آپ تهیه کنیم و این فایل بک آپ را در هر سایتی که می خواهیم فراخوانی کنیم.
بعد از بک آپ، افزونه به ما لینک فایل را می دهد که می توانیم این لینک را در سایت مقصد وارد کنیم تا سایت ما دقیقا مشابه همان سایت اولیه شود.
فقط یک نکته این که اگر سایت اولیه ما لوکال هاست باشد باید از طریق لینک فایل آن را دانلود کنیم و در یک هاست واقعی آپلود کنیم و در سایت مقصد لینک فایل آپلود شده را بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس