آموزش وردپرس تغییر میزان فشرده سازی تصاویر


آموزش وردپرس تغییر میزان فشرده سازی تصاویر

یکی از نکات مهم که در سایت وجود دارد و باید به آن توجه کرد سرعت لود سایت است . یکی از مواردی که موجب بهبود سرعت می شود فشرده سازی تصاویر وردپرس می باشد البته لازم به ذکر است که زمانی که شما تصویری را آپلود می کنید سیستم کیفیت تصویر را به ۸۲ % کاهش می دهد تا افرادی که از طریق گوشی های همراه خود مایلند سایت را مشاهده کنند با مشکل مواجه نشوند و سایت به راحتی بارگزاری شود ولی در نظر بگیرید کسانی که دارای سایت عکاسی هستند و مایلند تصاویر با کیفیت واقعی در سایت قابل دیدن باشد این روش مناسب نیست و باید این سیستم را غیرفعال کنند.

چگونه کمپرس کردن و یا فشرده سازی تصاویر را در وردپرس غیرفعال کنیم؟

برای انجام این کار وارد فریش تمخود شوید و پوشه functions.Php را باز کرده و قطعه کد زیر را در آن قرار دهید.

add_filter('jpeg_quality', function($arg){return 100;});

با این کد به وردپرس اعلام خواهد شد که تصویر را با کیفیت ۱۰۰ % آپلود کند و آن را فشرده نکند البته توجه داشته باشید اگر کیفیت چندان مهم نیست بهتر است از این کد استفاده نکنید چرا که تاثیر چندانی در کیفیت تصویر به وجود نمی آورد.
نحوه افزایش فشرده سازی تصاویر
سرعت سایت دارای اهمیت بالایی است به همین خاطر فشرده سازی تصاویر راه حل مناسبی می باشد. برای اینکه کیفیت عکس ها تا ۷۵% کاهش یابد از کد زیر استفاده کنید. بهتر است کیفیت تصویر را بیشتر از حد کاهش ندهید چرا که وضوح تصویر از بین می رود و این برای سایت بسیار ناپسند می باشد.

add_filter('jpeg_quality', function($arg){return 75;});

توجه داشته باشید برای فشرده سازی عکس ها افزونه های مختلفی نیز وجود دارد که شما بنا بر نیاز و تجربه خود می توانید از آنها کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس