پیدا کردن کد های مخرب وردپرس و آموزش رفع آن


پیدا کردن کد های مخرب وردپرس و آموزش رفع آن

برخی از کاربران از ما این سوال را دارند که آیا راهی برای پیدا کردن کدهای مخرب در سایت های وردپرسی وجود دارد؟ اگر پاسخ مثبت است چه راهکار هایی برای مقابله با آنها وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم : بله! ابزارهای مختلفی و البته رایگان برای کشف کدهای مخرب وجود دارد. در اکثر اوقات کدهای مخرب و بد افزارها در سایت های وردپرسی به صورت آشکار دیده نمی شوند ، تنها با بررسی و اسکن های منظم است ک میتوان به وجود آنها پی برد. در این مقاله تلاش شده تا آموزش هایی را در اختیار شما قرار دهیم تا به راحتی از وجود کدهای مخرب و بدافزار ها در سایت وردپرسی خود مطلع گردید و اقدامات لازم را انجام دهید .

پیدا کردن کدهای مخرب وردپرس و آموزش رفع آن

بهترین زمانی که شما میتوانید برای اسکن و بررسی سایت وردپرسی در نظر بگیرید ، همین حالاست. اکثر افرادی که تازه وارد این عرصه شده اند و با افزونه های امنیتی بیگانه هستند ، هیچ کدام از افزونه ها را بر روی سایت خود نصب نمی کنند. همین امر باعث می شود که کدهای مخرب و بدافزار ها تا مدت ها شناسایی نشوند و بر روی هم تلمبار شده و یکباره خود را نشان داده و یک تهدید جدی برای سایت شوند. این قضیه ، برای اکثر کاربران تا وقتی که علائم هک شدن را در سایت خود مشاهده نکنند ، نسبت به آن بی اهمیت هستند .

کد های مخرب وردپرس

شاید تا حالا سایت شما هک نشده باشد یا مورد حمله هکر ها قرار نگرفته باشد اما استفاده از افزونه های امنیتی در سایت میتواند به شما در امنیت سایت کمک بسیاری کند . چرا که همیشه پیشگیری بهتر از درمان هست.

با توجه به این مطالب روش های پردازش سایت برای پیدا کردن کدهای مخرب وردپرسی رو با هم بررسی میکنیم.

افزونه SUCURI

از مهمترین و بهترین افزونه ها در امنیت وردپرس افزونه SUCURI می باشد که به صورت نسخه رایگان و پریموم در اختیار کاربران قرار دارد . در نسخه رایگان این افزونه امکانات و قابلیت های به درد بخوری در اختیار کاربران گذاشته شده که برای دسترسی به آنها فقط کافیه این افزونه را دانلود و نصب کنید.

این افزونه هر گونه تغییراتی را در سایت رخ دهد را تحت نظر دارد و شما را مطلع می کند . با این کار یک اسکن از کدهای مخرب وردپرسی را به همراه iframe ها ، لینکها و فعالیت ها مشکوک و غیر مجاز در اختیار شما قرار میدهد.

کد های مخرب وردپرس

 

نسخه ی پرمیوم افزونه ، به شما این امکان را میدهد که در صورتی که سایت شما مورد حمله قرار گرفت کارشناسان فنی این افزونه ، بدون در بر داشتن هزینه اضافی سایت شما را پاکسازی کنند .

افزونه Wordfence

این افزونه ی محبوب یکی دیگر از افزونه هاست که امکان بررسی و اسکن کدهای مخرب وردپرسی را به شما میدهد. همچنین میتواند لینک های مخرب و الگوهای مخرب را نیز شناسایی کند. افزونه Wordfence به صورت اتوماتیک عمل کرده و کار خود را انجام میدهد البته شما هم هر زمان که مایل بودید ، میتوانید به صورت دلخواه اسکن را انجام دهید. همچنین میتوانید پیشروی بررسی را در جعبه های زرد ببینید و پس از اتمام کار نتیجه را مشاهده کنید.

هنگامی که کدهای مخرب و یا فایل های تخریب شده را شناسایی و پیدا کرد شما را مطلع میکند و راه کارهایی را برای حل آنها به شما ارائه میدهد به علاوه این افزونه از فایروال پشتیبانی میکند.

افزونه Anti-Malware Security

این یکی دیگر از افزونه های جامع و قدرتمند در امنیت سایت های وردپرسی این افزونه می باشد که موجب می شود به راحتی کد های مخرب سایت را شناسایی و آنها را بررسی کنیم . این افزونه قدرتمند به راحتی می تواند کدهای مشکوک، اسکریپت‌ها، حفره‌های امنیتی فایل htaccess. و فعالیت‌های مشکوک را در تمامی فایل‌ها و پوشه‌های سایت شناسایی کرده و آنها را به شما معرفی می کند . لازم به ذکر است که به دلیل جامع بودن اسکن این افزونه ، مدت زمان بیشتری را نیاز دارد تا بتواند تمام فایل های مخرب را در اختیار شما قرار داده و یک امنیت مطلوب را برای سایت به ارمغان آورد .

پیشنهاد میشود مطالعه کنید : آموزش افزونه all in one wp security and firewall

با تشکر از همراهی شما – شاد باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس