افزایش امنیت وردپرس با افزونه wordfence


افزایش امنیت وردپرس با افزونه wordfence

بسیاری از کاربران از ما خواستند تا افزونه wordfence را که یک افزونه امنیت وردپرس است را مورد بررسی قرار دهیم اگر شما می خواهید که این افزونه را بر روی سایت خود نصب و راه اندازی کنید که سایت شما را در برابر هکر ها محافظت کند با ما همراه باشید.
Wordfence security چیست و چگونه از سایت محافظت می کند؟ این افزونه یک افزونه امنیتی است که از سایت شما در برابر حملات محافظت می کند این افزونه دارای یک فایروال است که ترافیک های مشکوک را که درخواست های بسیاری را به سرور می فرستد را مسدود می کند و همچنین با استفاده از یک اسکنر تمام سایت را بررسی خواهد کرد. این افزونه قدرتمند حتی اگر سایت شما هک شده باشد می تواند سایت را از بد افزارها و کد های مخرب پاک کند.
این افزونه دارای دو نسخه رایگان و ویژه است که نسخه ویژه قابلیت هایی را از جمله مسدود سازی ای پی های یک کشور، ایجاد قوانین برای فایروال،اسکن برنامه ریزی شده و… را دارا می باشد.
برای شروع به کار افزونه wordfence security را نصب و فعالسازی کنید سپس وارد ادمین و بخش wordfence شوید تا تنظیمات افزونه به شما نمایش داده شود در این صفحه اطلاعات کلی از افزونه و اعلانات امنیتی را مشاهده خواهید کرد ولی تنظیمات wordfence به بخش های مختلفی تقسیم می شود البته تنظیمات پیش فرض برای بسیاری از سایت ها کافی است ولی بهتر است تنظیمات کلی را نیز بدانید.

اسکن سایت با wordfence

وارد بخش scan افزونه شوید سپس بر روی start a wordfence scan کلیک کنید اسکن سایت شروع خواهد شد و با توجه به اطلاعات سایت طول خواهد کشید شما در باکس زرد رنگ پروسه اسکن را مشاهده می کنید بعد از اتمام اسکن نتیجه به شما نشان داده خواهد شد و اگر تهدیدات و حملاتی را در سایت پیدا کند آن را به شما گزارش می دهد تا آن را رفع نمایید.

راه اندازی فایروال افزونه

این افزونه دارای یک فایروال قدرتمند است که براساس آن امنیت بخش های مختلف را فراهم می کند این فایروال سایت شما را از تهدیدات سایبری در امان نگه می دارد ولی توجه داشته باشید ویروس ها و تهدیداتی که قبل از افزونه وارد سایت شده اند را شناسایی نخواهد کرد.
وارد بخش firewall شوید و بر روی optimize the wordfence firewall کلیک کنید اکنون پیکربندی سایت شما را شناسایی می کند اگر این پیکربندی با پیکربندی سرور متفاوت بود می توانید آن را تغییر دهید بر روی continue کلیک نمایید سپس از شما درخواست میشود که فایل htaccess را به عنوان فایل پشتیبان دانلود نمایید برای انجام این کار بر روی download htaccess بزنید.

مسدود سازی

Wordfence تمام درخواست های سرور را گزارش می دهد برای مشاهده آنها می توانید وارد live traffic شوید در آنجا لیست کاملی از آی پی ها را خواهید دید و در آنجا شما میتوانید آی پی های مورد نظر را مسدود نمایید.
برای مسدود سازی دستی وارد بخش wordfence سپس blocking شوید

تنظیمات پیشرفته wordfence

برای مشاهده وارد قسمت options شوید و ابزارها و قابلیتهای مورد نظر را فعال و یا غیرفعال نمایید.
در بخش tools افزونه یک پسورد برای کاربران مشخص کنید.
با انجام این تنظیمات در افزونه wordfence به راحتی می توانید امنیت سایت خود را به طور چشمگیری افزایش دهید.

با تشکر از همراهی شما – شادباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس