لایسنس محصولات ووکامرس


لایسنس محصولات ووکامرس

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت تمام دوستان وردپرسی. امروز نیز افتخار خدمتگزاری به شما را داریم.

پیشنهاد میشود نگاهی به آموزش های ووکامرس و قالب های فروشگاهی وردپرس بیاندازید .

در این مقاله می خواهیم به رفع یک مشکل بپردازیم مشکلی که برای فروشندگان در فروشگاه اینترنتی به وجود می آید. یکی از بزرگترین مشکلاتی که برای فروشندگان که حتما همان مدیران سایت محصولات نرم افزاری است این می باشد که برای محصولات خود اقدام به ارائه لایسنس می کنند چرا که سایت آنها در جهت ارائه محصولات نرم افزاری در حال کسب درآمد است. همه ما می دانیم که این لایسنس برای محصولات نرم افزاری مفید است چرا که هر نرم افزاری با داشتن لایسنس تنها برای یک دامنه خاص قابل استفاده است و امکان اشتراک گذاری برای استفاده دیگران از این نرم افزار به هیچ عنوان وجود ندارد و صد در صد کسی نیز نمی تواند آن را جداگانه بفروشید پس می توان گفت این دلایل می تواند برای مدیران سایت های نرم افزاری کافی باشد تا برای محصولات خود لایسنس تهیه نمایند.
برای ارائه لایسنس اسکریپت و افزونه های بسیاری وجود دارد که با کمک آنها می توانید برای انواع افزونه ها، قالب، نرم افزار و یا برنامه و در کل هر نرم افزاری که برای فروش در سایت قرار می گیرد لایسنس تعریف کرد.

لایسنس محصولات با woocommerce software license manager

Woocommerce-Software-License-Manager-mabnawp

این افزونه که در بالا نام آن را مشاهده می فرمایید در مخزن وردپرس قابل دسترسی است و تا به امرور بیش از ۲۰۰ بار نصب و فعال شده است بعد از اینکه این افزونه را نصب و فعالسازی کردید به مسیر ووکامرس سپس پیکربندی رفته و بعد وارد زبانه محصولات شوید و در آخر به بخش مدیریت لایسنس محصولات مراجعه فرمایید.
در فیلد لینک api آدرس سایت خود را وارد کنید برای اینکه این افزونه لایسنس های ارائه شده با به صورت خودکار ایجاد کند باید از یک افزونه جانبی دیگری برای آن استفاده کنید و بعد کلید secret api را که توسط همان افزونه جانبی دریافت می کنید را در فیلد کد رمز پلاگین slm وارد کنید.

صفحه افزونه

افزونه Software License Manager

افزونه Software License Manager
افزونه ای که باید از آن استفاده کنید دارای نام software license manager می باشد که در مخزن وردپرس نیز موجود است و بیش از ۶۰۰ بار نصب و فعالسازی شده بعد از آنکه افزونه را نصب و فعال کردید زیر منویی در پیشخوان وردپرس شما با نام license manager دیده می شود برای شروع وارد زیرمنوی این افزونه settings شوید. کد secret api ارائه شده در بخش secret key for license creation را کپی و در تنظیمات پیکربندی که در بخش مدیریت لایسنس با نام کد رمز پلاگین slm می باشد وارد و تغییرات را ذخیره نمایید.

صفحه افزونه

نکات مهم و کلیدی

اگر می خواهید دارای یک لایسنس پیشرفته تر و حرفه ای تر باشید می توانید در فیلد license key prefix یک پیشوند اختصاصی با عنوان سایت وارد کنید.
اگر بخواهید لایسنس تنها بر روی یک دامنه قابل استفاده باشد از بخش maximum allowed domains تعداد مورد نظر خود را وارد کنید.
در نهایت تیک auto expire license keys را برای اینکه لایسنس های ارائه شده به صورت خودکار بعد از تاریخ تعیین شده منقضی شود را وارد کنید.
حالا به بخش افزودن محصول مراجعه کنید و امکان استفاده از محصول توسط لایسنس را وارد کنید همانطور که مشاهده می کنید ابتدا تیک گزینه فعالسازی لایسنس برای این محصول را فعال کرده و بعد مدت زمان لایسنس را براساس سال و همچنین تعداد سایت هایی که قابلیت استفاده از این لایسنس را داشته باشند را وارد و محصول را منتشر کنید.
لایسنس های ارائه شده در منوی افزونه license manager قابل دسترسی و مدیریت می باشد می توانید اطلاعات آن را ببینید و آنها را در صورت لزوم ویرایش کنید همچنین زمانی که آن را ویرایش می کنید می توانید امکاناتی همچون غیرفعال، بلاک و فعال و یا در انتظار بررسی تغییر حالت دهید.
در اینجا بعد از اینکه مشتری اقدام به خرید محصول کند لایسنس محصول در ووکامرس نیز در سبد خرید قابل مشاهده خواهد بود.

 

با تشکر از همراهی شما – شادباشید

 

مبنای وردپرس آموزش وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس