نحوه استفاده از درگاه پرداخت در ووکامرس


نحوه استفاده از درگاه پرداخت در ووکامرس

در این مرحله از آموزش های راه اندازی فروشگاه اینترنتی توسط افزونه ووکامرس میخواهیم در رابطه با درگاه بانکی و نحوه استفاده از درگاه های پرداختی در ووکامرس را شرح دهیم ، هر تراکنش آنلاینی که صورت میگیرد میبایست توسط یک درگاه متصل به بانک انجام شود که اینکار در بستر ووکامرس انجام می شود ، میتوان درگاه های پرداخت را به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم ( واسطه ای ) فعال کنید ، با ما در بخش آموزش ووکامرس همراه باشید.

درگاه پرداخت در ووکامرس

چه در ووکامرس و یا سایر فروشگاه ساز ها کلیه درگاه های پرداختی به دو صورت تقسیم بندی می شوند یکی درگاه های مستقیم و دیگری درگاه های واسطه و یا غیر مستقیم :

  • درگاه مستقیم : در این روش پرداخت شما بدون هیچ واسطه ای و مستقیما توسط خود درگاه بانک مورد نظر انجام میشود و مبلغ آن نیز به صورت آنی و یا پس از ساعتی مشخص به حساب متصل به درگاه واریز میگردد.
  • درگاه غیر مستقیم یا واسطه ای : در این روش پرداخت توسط یک سرویس واسطه انجام میشود که پس از انجام تراکنش مبلغ مورد نظر در حساب کاربری شما ذخیره و پس از درخواست شما و با حد نصابی مشخص میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید و معمولا درگاه واسطه ای به ازای انجام تراکنش از شما کارمزد نیز دریافت خواهد کرد.

ووکامرس از هر دو صورت درگاه پرداخت پشتیبانی میکند و شما میتوانید یا از درگاه واسطه و یا درگاه مستقیم استفاده کنید.

سوال مهمی که شاید برای شما نیز پیش آمده است این است که چرا با وجود درگاه مستقیم بدون کارمزد بانکی ما باید از درگاه واسطه برای انجام تراکنش ها استفاده کنیم ؟

بانک ها و سیستم درگاه مستقیم قوانین خاص خود را دارند و مراحل دریافت درگاه بانکی مستقیم به این صورت می باشد :

  1. دریافت کد اینماد برای فروشگاه اینترنتی
    این مرحله خود شامل مراحل اهراز هویت و سایر مراحل دریافت اینماد می باشد.
  2. مراجعه حضوری به بانک و یا درخواست توسط شرکت های پرداخت مانند ” شرکت به پرداخت بانک ملت ” ، ” شرکت مبنا کارت اریا ” و …
  3. ارائه مدارک هویتی به بانک
  4. عقد قرارداد دریافت درگاه
  5. دریافت اطلاعات درگاه و نصب آن بر روی وب سایت .

این مراحل ممکن است با توجه به بانک مورد نظر تغییر کند.

اما درگاه های واسطه ای چنین مراحلی ندارند و نیازی به دریافت اینماد نیست و شما میتوانید با ثبت نام در سایت مورد نظر تراکنش های خود را آغاز کنید از جمله درگاه واسطه ای میتوان به زرین پال اشاره کرد ” ثبت نام زرین پال “.

با تشکر از همراهی شما – شادباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس