درون ریزی ووکامرس با افزونه woocommerce csv import


درون ریزی ووکامرس با افزونه woocommerce csv import

درون ریزی ووکامرس با افزونه woocommerce csv import | درون ریزی محصولات در ووکامرس و انتقال محصولات از یک سایت به سایت دیگر با افزونه جامع درون ریزی

همه ما زمانی که با واژه فروشگاه روبروی می شویم تعداد زیادی محصولات را در برابر خود می بینیم و احساس می کنیم فروشگاه باید انواع و اقسام اجناس را داشته باشد و همیشه باید تعداد کالاها زیاد باشد تا بتوان از آن سود به دست آورد ولی همین تعداد زیاد دردسر ساز می شود. در ادامه علت مضر و دردسر ساز بودن را توضیح خواهیم داد پس تا انتها با ما همراه باشید.

درون ریزی ووکامرس با افزونه woocommerce csv import

روزی را در نظر بگیرید که در فروشگاه شما مشکلی به وجود آمده است و شما باید در آن تغییراتی را بدهید در این زمان شما به بک آپ محصولات خود نیاز دارید چرا که اگر مجددا بخواهید آنها را وارد سایت خود کنید هم زمان بر است و هم به نیرو و انرژی احتیاج دارد بخصوص اگر تعداد آنها نیز زیاد باشد. ما در این مقاله امکان درون ریزی در ووکامرس را مورد آموزش قرار می دهیم.

افزونه woocommerce csv import به منظور درون ریزی در ووکامرس به کار برده می شود که بیش از ۳۰۰۰۰ بار نصب شده است دو روش را مورد بررسی قرار می دهیم.

روش اول : درون ریزی به صورت دستی 

در روش اول باید محصولات را به صورت دستی و یک به یک وارد سایت کنید ولی این روش عاقلانه به نظر نمی رسد و بسیار زمانبر است.

روش دوم : درون ریزی با افزونه 

استفاده از درون ریزی که برای این منظور شما به افزونه نیاز دارید افزونه woocommerce csv import بهترین افزونه برای درون ریزی اطلاعات در ووکامرس است.
افزونه را دریافت و در بخش افزونه های وب سایت نصب نمایید سپس در پیشخوان بخشی با نام csv import ایجاد خواهد شد که دارای چندین قسمت است:

درون ریزی ووکامرس با افزونه woocommerce csv import
بخشی که در آن فایل درون ریزی خود را انتخاب کرده و با کلیک بر روی گزینه لود آن را درون ریزی می کنید. که می توانید تنظیمات را تغییر دهید.

درون ریزی ووکامرس با افزونه woocommerce csv import
Allowed roles: در این قسمت مشخص می کنید که چه کسی می تواند از این امکانات استفاده کند که به طور پیش فرض بر روی مدیر فروشگاه است.
Field separator: در صورت تعدد محصولات آن را با چه نشانه ای از یکدیگر جدا کند.
Skip the first row: با انتخاب این گزینه سطر اول بک آپ شما درون ریزی نمی شود چرا که سطر اول فقط کلمه محصولات است که نیازی به درون ریزی نیست.
Add products to all categories: این بخش حساس است اگر فعال باشد محصولات در تمام دسته بندی ها قرار می گیرد و ممکن است ترتیب فروشگاه به هم بخورد.
Number products to process simultaneously: در این بخش مشخص می کنید که چند محصول در هر سطر درون ریزی شود چرا که اگر تعداد زیاد باشد زمان زیادی را صرف خواهد کرد
Merge products: اگر فعال باشد تنها محصولاتی که درون فایل بک آپ موجود است ایمپورت می شود ولی اگر غیر فعال باشد ممکن است با محصولاتی که هنوز درون فروشگاه هستند تداخل پیدا کند.
Debug: خطایابی در صورتی که فعال باشد و خطایی دیده شود سیستم سعی در رفع آن خواهد کرد.
Find product using: دو گزینه شناسه و نام محصول وجود دارد که اگر شناسه انتخاب شود بعد از درون ریزی محصولات توسط شناسه ها مشخص می شود و اگر عنوان انتخاب شود محصولات توسط عناوین جدا خواهند شد.
Match authors by: در این روش می توانید مشخص کنید که به چه روش نویسنده ها بتوانند با محصولات خود ارتباط برقرار کنند با ای دی یا ایمیل و یا نام کاربری و…
Convert to utf_08: چون محصولات فارسی است باید گزینه utf را انتخاب کرد.
Import: در مورد پیکربندی سرور است که تصاویر به چه صورت قرار گیرند و روی حالت پیش فرض مناسب است.
و در نهایت بخش برون بری را داریم که به نام export است که می توانید اطلاعات را برون بری کنید.

شما با استفاده از این افزونه می توانید هر زمان که مایل بودید محصولات فروشگاه خود را از سایت دریافت کرده و به سایت دیگر انتقال دهید بدون آن که به زحمت زیادی بیوفتید تنها باید این افزونه را در اختیار داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس