ابزارک ها در وردپرس | بخش اول


ابزارک ها در وردپرس | بخش اول

ابزارک ها در وردپرس ، آموزش چگونگی استفاده از ابزارک ها ، ابزارک چیست ؟ widgets یا ابزارک چه کاربردی در سایت دارد

با سلام خدمت شما دوستان عزیز امروز میخواهیم در مورد ابزارک ها ، کاربرد و قابلیتهای آن صحبت کنیم ابزارک ها بخش مهمی از سایت ها را تشکیل می دهند که با توجه به قالب جایگاه های متفاوتی را به خود اختصاص می دهند با استفاده از ابزارک ها امکانات جالب و فراوانی را به سایت خود اضافه می کنید. همچنین در وردپرس صفحه ای را برای ویرایش و استفاده از آنها در نظر گرفته شده است برای دسترسی به آن باید از پنل مدیریتی وردپرس نمایش، ابزارک ها را انتخاب کنید. این ابزار مربوط به ظاهر سایت و شامل فوتر و ساید بار سایت می شود و چیزهای متفاوت از پیشنهاد های وردپرس تا افزونه ها و ابزارک های پیشنهادی قالب را می توان در ستون های کناری سایت قرار داد و به آنها ابزارک می گویند.

آموزش استفاده از ابزارک ها در وردپرس

بعد از ورود به بخش ابزارک ها شما متوجه می شوید که قالب شما از ابزارک ها پشتیبانی می کند یا خیر. که معمولا قالب ها از ستون های کناری چپ و راست سایت پشتیبانی می کنند که بعد از ورود می توانید ابزارک ها را برای سمت چپ و راست مشخص کنید به طور کلی سایت ها از ۴ بخش ابزارک ها پشتیبانی میکنند ستون های کناری چپ و راست و فوتر می باشد و شامل rss، آخرین دیدگاه ها، برگه ها، نوشته ها،اطلاعات، آمار و…. است..


زمانی که شما یک افزونه را نصب می کنید ممکن است در قسمت ابزارک ها نیز در دسترس باشد بطور مثال اگر شما ووکامرس که افزونه فروشگاهی است را نصب کنید از ابزارک های آن شامل آخرین محصولات، بازبینی ها، فیلتر قیمت و… خواهد بود. برخی از ابزارک ها را دارای تنظیمات منحصر به فردی می باشد که مثلا می توانید رنگ اختصاصی برای آن در نظر گرفت برای افزودن ابزارک کافی است بر روی ابزارک موردنظر خود کلیک کنید که منوی کشویی برای شما باز خواهد شد که در آنجا می توان جایگاه مورد نظر را که ابزارک در فوتر قرار بگیرد یا در ستون کناری چپ یا راست قرار بگیرد و یا ابزارک را انتخاب کرده و بکشید و در محل مد نظر خود رها کنید.

بخش دوم ابزارک ها در وردپرس را می توانید از این قسمت مطالعه کنید. 

با تشکر از همراهی شما – شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس