چگونه ابزارک های وردپرس را از سایتی به سایت دیگر انتقال دهیم


چگونه ابزارک های وردپرس را از سایتی به سایت دیگر انتقال دهیم

انتقال ابزارک های وردپرس به یک سایت وردپرسی دیگر به این دلیل است که به طور مثال شاید ما بخواهیم یک سایت تست روی ساب دامین یا روی localhost بسازیم و تغییراتی که میخواهیم را روی آن اعمال کنیم و اگر جواب داد سایت اصلی را ایجاد کنیم و بعد از آن ما از درونریزی استفاده میکنیم اما درون ریزی فقط محتوای سایت ها رو جابجا میکند. در این مقاله ی آموزش وردپرس قصد داریم به شما انتقال ابزارک های وردپرس را به سایت دیگر وردپسی را آموزش دهیم با ما همراه باشید.

در واقع افزونه ای که امروز قصد معرفی آن را داریم افزونه   Widget Importer & Exporter  میباشد با استفاده از این افزونه شما میتوانید محتوای درون ابزارک ها رو بردارید و در سایت دیگر با همان محتوا و البته چینشی که داشت در سایت دیگر پیاده کنید.

اما قبل از اینکه ابزارک ها رو انتقال بدید به این نکته ها دقت کرد :

  1. هردوسایت دارای یک قالب باشند
  2. افزونه هایی وجو داردند که ستون به سایت اضافه میکنند اگر با استفاده از این افزونه ها ستونی اضافه شده باشد باید در سایت اصلی همان ستون وجود داشته باشد.
  3. افزونه ای که از ابزارک آن استفاده میکنیم در سایت اصلی هم از آن افزونه استفاده کنیم.

روش انتقال ابزارک ها بین دوسایت

در سایت اول افزونه  Widget Importer & Exporter را نصب میکنیم (نصب افزونه) پس از نصب و فعال سازی افزونه در پیشخوان قسمت ابزار ها یک بخش تحت عنوان   Widget Importer & Exporter اضافه شده است.

زمانی که شما روی Widget Importer & Exporter  کلیک میکنید وارد یک صفحه میشوید با و سپس  روی Export widgets کلیک کنیدتا یک فایل با پسوند wie دانلود شود.

با چند کلیک ساده ما ابزارک ها را از سایت اول برداشتیم سپس به سایت اصلی میرویم . در سایت اصلی هم مانند سایت اول افزونه را نصب میکنیم و در قسمت ابزاره ها روی زیر منوی Widget Importer & Exporter کلیک میکنیم.

سپس از گزینه های موجود روی choose file کلیک میکنیم فایلی که Export کرده بودیم (منظور همان فایل دانلود شده) را upload میکنیم و با کلیک برروی Import Widgets ابزارک های موجود در سایت اول را در سایت اصلی درون ریزی میکنیم. بعد از کلیک با صفحه ای روبرو میشویم که برای ما اسم ستون ها رو نمایش میده و زیر هر ستون اسم ابزارک ها رو نوشته و کاملا توضیح داده که آیا ابزارک قبلا بوده یا به تازگی درونریزی شده!

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس