واقعا چرا سئو مهم است؟ کاربردی ترین روشهای سئو سال ۲۰۱۹

بازدید : 82
نویسنده : حسین شفیعی
واقعا چرا سئو مهم است؟ کاربردی ترین روشهای سئو سال ۲۰۱۹
5 امتیاز از 2 رای
زمان مطالعه : 7 دقیقه
انتشار : ۹ اردیبهشت , ۱۳۹۸
بروزرسانی : ۹ اردیبهشت , ۱۳۹۸
واقعا چرا سئو مهم است؟ کاربردی ترین روشهای سئو سال ۲۰۱۹

واقعا چرا سئو مهم است ؟ و یا اهمیت سئو در چیست ؟ و یا اینکه کاربردی ترین روش های سئو در سال ۲۰۱۹ کدامند ؟ اگر به دنبال پاسخی کامل برای این سوالات مهم و حساس هستید، حتما این مقاله را دنبال کنید.

واقعا چرا سئو مهم است؟

این سئوی وب سایت شماست که باعث میشود در نتایج جستجوی گوگل بدرخشید تقریبا تمام مردم از موتور جستجو برای یافتن چیز هایی که میخواند استفاده میکنند مانند گوگل و بینگ یا … پس اگر وب سایت ما در بین این نتایج نباشد چه بلایی سر کسب و کار ما خواهد آمد؟ شما باید بدانید که طراحی وب سایت به تنهایی کافی نیست و حتما به دنبال آموزش سئوی وردپرس بروید به دلیل اینکه اهمیت سئو بالاست و آنهم به خاطر جذب مشتری می باشد.

در واقع بهترین مشتری های شما از سئو بدست خواهند آمد چرا که به دنبال همان چیزی گشته اند که شما برای فروش قرار داده اید پس این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

در سال ۲۰۰۹ بیل گیتس در یک مهمانی جمله معروف خود را برای اولین بار گفت “آینده در جستجوی افعال است” بیل گیتس درمورد کلماتی که مردم در مرورگرها جستجو می کنند حرف نمی زد بلکه درمورد اینکه چرا مردم جستجو می کنند صحبت میکرد.قبل ایتکه ما بفهمیم که چرا جستجو و از آن طرف سئو کردن مهم است باید یک گام به عقب برویم و بفهمیم که چرا مردم جستجو میکنند؟؟شاید در ابتدا سوال ساده ای به نظر بیاد اما مفهوم مهمی درونش است.پس با ما همراه باشید.

روش جدید سئو وبهینه سازی سایت

چرا مردم جستجو میکنند؟

قبل از اینکه به اهمیت سئو بپردازیم و پاسخ سوال واقعا چرا سئو مهم است را بدهیم باید بدانیم که در ابتدا مردم در لیست هایی که از اسناد و اطلاعات خود درست کرده بودند جستجو میکردند که چیز خاص و پیچیده ای نبود.اما امروزه مردم در مورد مشکلات خود و اینکه چگونه مشکل خود را حل کنند جستجو میکنند و در واقع از افعالی مشابه (چگونه…انجام دهیم) استفاده میکنند در جستجوهای خود این فرهنگ را گوگل در بین مردم جا انداخت و باعث این شده که کاربران قبل از اینکه خود به مشکلی فکر کنند سراغ گوگل بروند و مشکل خود را در آنجا حل کنند.

زمانه که یک کاربر جستجو و تحقیق را شروع میکند در واقع یک سفر را شروع کرده است.مانند “سفر مصرف کنند” که بازاریابان از آن صحبت میکنند و می گویند کاربر از زمانی که وارد یک پروسه خرید میشود تا آخر آن مانند این است که در یک سفر قرار گرفته است و معمولا این سفرها در ابتدا با یک جستجوی ساده شروع میشوند.در نتیجه ما متوجه شدیم برای اینکه یک کاربر کهیم مشکل دارد را به یک مشتری تبدیل کنیم باید راه حلی برای مشکل آن درست کنیم و در پروسه خرید قرارش بدهیم.

دوره تکامل جستجو و سفر کاربران

امروزه روش قیف فروش تقریبا کاربردی ندارد و روشهای مدرن تر و حرفه ای تر روی کار آمده اند و هدف گیری مشتریان و کاربران پیچیده تر شده است.

قیف فروش چیست؟

قیف فروش یا Sales Funnel چیست؟در اینجا توضیح کوتاهی در مورد قیف فروش می دهیم تا دوستانی که با این موضوع آشنایی ندارند متوجه موضوع شوند.یک قیف را شما در نظر بگیرید که دهانه ورودی آن از دهانه خروجی آن بزرگ تر است کل کاربرانی که با محصولات و خدمات شما آشنا می شوند ورودی این قیف هستند و تهنا کاربرانی که به یک مشتری تبدیل میشوند و خرید را انجام میدهند جروجی این قیف را تشکیل میدهند و هرچه تعداد ورودی شما بیشتر شود خروجی شما نیز بیشتر میشود که این موضوع به پروسه ای که درون قیف اتفاق می افتد بسیار بستگی دارد.

اما امروزه نباید فقط به یک ورودی بسنده کرد و باید زمینه های مختلف را در نظر گرفت مانند شبکه های اجتماعی ، تبلیغات و ورودی های موتور جستجو و … که در بین آنها موتورهای جستجو مانند گوگل نقش بسزای را بازی میکنند و یک ورودی قویمحسوب می شوند خود آنها نیز زمینه گسترده ای را در بردارند شما باید در انتخاب کلمات کلیدی که میخواهید سئو کنید بسیار دقت کنید و  طیف گسترده ای را در نظر بگیرید و در بهینه سازی آنها  به صورت حرفه ای کار کنید.سئو در حال حاضر بر چند موضوع مهم تمرکز دارد:

 • درک افراد
 • بینش مبتنی بر اطلاعات
 •  استراتژی محتوا
 • حل مشلات و مسائل کاربران

روش های جدید دیجیتال مارکتینگ

 

۳مرحله اصلی در استراتژی بازاریابی و سئو

 • جذب مخاطب
 • تعامل و رفع مشکل کاربر
 • تبدیل مخاطب به مشتری

جذب مخاطب که یکی از اصلی ترین مراحل است به شدت به جستجوی کاربران بستگی دارد و شما باید این توانایی را داشته باشید که مخاطبان خود را از طریق جستجوی که انجام می دهند جذب کنید.امروز تنهایک محصول عالی داشتن کافی نیست  برای فروش بالا شما باید بر روی بازاریابی و معرفی محصول خود به مخاطبانتان تمرکز کنید.پس نتیجه میگیریم که باید مخاطبان خود را که در موتور های جستجو سرچ میکنند را به سمت سایت خود بکشیم و محصول خود را به بهترین شکل ممکن به آنها نشان دهیم.

حال چرا سئو کردن اهمیت دارد؟

خیلی ساده است شما برای اینکه بازدید و در نتیجه مشتری بیشتری داشته باشید باید در گوگل رتبه خوبی داشته باشید همانطور که در بالا اشاره کردیم بیل گیتس گفت که “آینده در جستجوی افعال است” یعنی شما باید مشکلات کاربران را حل کنید و گوگل به این موضوع توجه بسیاری دارد و تمرکز آن برروی کلمه ی کلیدی نیست برعکس چیزی که همه تصور می کنند بیشتر برروی محتوای مفید و کاربردی تمرکز دارد.به همین سادگی شما با رعایت همین قاعده می توانید سایت خود را به راحتی سئو کنید.

اگر تا به اینجا پاسخ سوال چرا سئو مهم است را درک کرده اید و به جوابی منطقی برای سوال فوق دست یافتید باید بگوییم که نیمی از کار را رفته اید و از این به بعد باید بدانید که چطور میتوان یک وب سایت با سئوی عالی داشت برای اینکه سئوی وب سایتتان را بالا ببرید و در نتیجه ورودی گوگل خود را افزایش دهید با ما همراه باشید .

چگونه سئوی وب سایتمان را عالی انجام دهیم ؟

اینجا چیزی میخوام براتون بگم که حرف های بالای خودمو تقریبا نقض میکنه!!!!

امروزه برای موفقیت در مسابقه سئو و بهینه سازی به دلیل اینکه رقبا بسیار قوی شدن تنها توجه به محتوای خوب و کاربردی نیست که البته محتوای خوب بسیار مهم و تاثیر گذار است.امروز تعدادی از این راهها رو به اختصار براتون توضیح میدم و امیدوارم به خوبی بتوانید از این نکات استفاده کنید.

 • صفحه و مطلبی که میخوایم سئو کنیم باید به شکلی باشد  که کاربران بتوانند از چندین لینک و راه مختلف به آن برسند(مانند دسته بندی،برچسب ها،صفحه اصلی ،پست یا سایت دیگه مطلب را لینک کرده باشند و….)
 • در کد نویسی سایت خود بسیار دقت کنید و خطاهای آنرا حل کنید(در این سایت میتوانید خطاهای سایت خود را ببینید و آنهارو برطرف کنید)
 • با شبکه های اجتماعی تعامل داشته باشید و به عنوان مکمل از آنها استفاده کنید.
 • سرعت سایت خود را به بالاترین حد خود افزایش دهید(در این سایت میتوانید سرعت سایت خود را چک کنید) افزایش سرعت وردپرس
 • یک سئو کار حرفه ای نه تنها کاربر را درک می کند و نیاز آن را می فهمد به بازار رقابتی بیشتر توجه دارد و دنبال راه حل هایی برای رفع مشکل کاربر میگردد که تا حالا کسی به آنها اشاره نکرده است و یک راه جدید است.

با تشکر از همراهی شما – شاد باشید لطفا نظرات و تجریبیات خود را در زمینه اهمیت سئو برای ما ارسال کنید.


دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
قالب فروشگاهی دیجی کالا قالب آموزشی هنرستان برای وردپرسقالب فروشگاهی دیجی کالا

پر بازدید ترین مطالب وردپرس

ویرایش پیشخوان وردپرس با ساخت افزونه سفارشی داشبورد من

ویرایش پیشخوان وردپرس با ساخت افزونه سفارشی داشبورد من

شاید شما هم از دسته افرادی هستید که پروزه های سفارشی با وردپرس { وردپرس

مطالعه بیشتر
پیدا کردن کد های مخرب وردپرس و آموزش رفع آن

پیدا کردن کد های مخرب وردپرس و آموزش رفع آن

پیدا کردن کد های مخرب وردپرس و آموزش رفع آن | شناسایی و یافتن کدهای

مطالعه بیشتر
معرفی قالب های برتر سال ۲۰۱۸

معرفی قالب های برتر سال ۲۰۱۸

معرفی قالب های برتر سال ۲۰۱۸ ، پوسته های وردپرسی ، بهترین قالب های رایگان

مطالعه بیشتر
آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی محصولات دانلودی با EDD در وردپرس

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی محصولات دانلودی با EDD در وردپرس

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی با edd در وردپرس ، ایزی دیجیتال دانلود ، فزونه

مطالعه بیشتر
آموزش سرچ کنسول | بخش دوم | Search Console

آموزش سرچ کنسول | بخش دوم | Search Console

آموزش سرچ کنسول ، تنظیمات و نکات پیشرفته و حرفه ای در گوگل وبمستر ،

مطالعه بیشتر
قالب وردپرس چند منظوره رایگان و فارسی Hostel با فونت زیبا

قالب وردپرس چند منظوره رایگان و فارسی Hostel با فونت زیبا

امروز قالب وردپرس فارسی و رایگان hostel در اختیار شما کاربران عزیز قرار داده ایم

مطالعه بیشتر
تابع the_title() عنوان پست در حال نمایش در وردپرس | the_title() | Function

تابع the_title() عنوان پست در حال نمایش در وردپرس | the_title() | Function

برای نمایش عنوان پست در حال نمایش می بایست از تابع the_title() استفاده کرد ،

مطالعه بیشتر
صفحه فرود یا Landing Page چیست؟

صفحه فرود یا Landing Page چیست؟

صفحه فرود یا Landing Page چیست؟ ، اهداف لندینگ پیج ، نکات مهم در بهینه

مطالعه بیشتر

ایمیلت رو وارد کن ، قالب و افزونه جایزه بگیر

Scroll Up
کانال آپارات ما اینستاگرام مبنای وردپرس