چرا از هاست رایگان استفاده نکینم


چرا از هاست رایگان استفاده نکینم

همه ما با هاست و اهمیت آن آشنا هستیم در اینترنت شمار بسیاری از هاست رایگان دیده می شود که بسیار وسوسه انگیز هستند ولی به نظر شما هاست رایگان خوب است؟ اگر خوب است پس چرا بسیاری از سایت های به نام دنیا از آنها استفاده نمی کنند و برای خرید هاست هزینه می پردازند؟
در این مقاله به توضیح در این زمینه خواهیم پرداخت.

عدم استفاده از هاست رایگان

بسیاری از تازه کاران که به طور رایگان سایت طراحی کرده اند به دنبال هاست رایگان هستند و این نیز برای آنها بهتر است چرا که بیشتر جنبه آموزشی دارد و نمی خواهند به طور جدی از این سایت ها بهره بگیرند ولی در ادامه کار با مشکلاتی از جمله کندی سرعت مواجه خواهند شد که بسیاری از فعالیت هارا نمی توانند انجام دهند و در نهایت تصمیم به توقف کار و حتی دلسردی آنها می شود.

دلایل کلیدی و مهم عدم استفاده از هاست رایگان

مشخصات هاست مناسب برای وردپرس

۱_ سرعت بارگذاری آهسته و کند

خب طبیعی است که در سیستم های رایگان تعداد افراد بسیار زیاد است در واقع هزاران سایت بر روی یک سرور به صورت اشتراکی قرار دارند همین امر موجب کندی خواهد شد و منجر به کاهش کاربران و در نتیجه افت سئو سایت خواهد شد.
۲_ آدرس وب غیر حرفه ای

این سرویس ها دارای آدرس حرفه ای نیستند یعنی پسوند آنها پسوندهای سرویس دهنده است و این برای کاربران اصلا جالب نیست و برای پیدا کردن آن سایت باید بسیار جستجو کنند و زمان زیادی را صرف کنند.
۳_ رایگان بودن در زمان محدود

این سرویس ها در مدت زمان محدود رایگان هستند و بعد از مدتی مسدود می شوند و از شما تقاضای پرداخت هزینه خواهد شد و جالب است بدانید که این هزینه بالاتر از هزینه های سرویس های معمولی است.
۴_ قفل شدن اطلاعات

این سرویس ها معمولا امکان مهاجرت به نسخه پرمیوم را ندارند به همین دلیل زمانی که می خواهند هزینه سرویس را پرداخت کنند و از حالت رایگان خارج شوند اطلاعات ممکن است قفل شده و یا از بین برود و می تواند ضرر بسیاری به سایت بزند.
۵_ تبلیغات بی ربط در سایت

این سرویس ها از تبلیغات زیادی استفاده می کنند و هر بخشی که بخواهند تبلیغات ظاهر می شود و شما نمی توانید آنها را از بین ببرید.
۶_ بستن سایت شما

ممکن است در هر زمانی که بخواهند سایت را ببند بدون آنکه به شما خبر دهند و هیچ گونه پشتیبانی نیز وجود ندارد.
۷_ناپدید شدن این شرکت ها

این شرکت ها می توانند در هر زمانی به کار خود خاتمه داده و ناپدید شوند در این صورت شما تمام اطلاعات خود را از دست خواهید داد و دیگر خبری از سایت شما نخواهد بود.
۸_ از بین رفتن آدرس سایت

زمانی که سایت شما از طرف سرویس هاست مسدود می شود آدرس سایت هم از بین می رود و شما به سایت دسترسی نخواهید داشت.
۹_ به فروش رساندن اطلاعات شما

این سایت ها که از شما در برابر هاست هزینه ای را دریافت نمی کنند پس چگونه خرج و مخارج خود را به دست می آورند خب واضح است که آنها از راه های دیگر این کار را می کنند و یکی از این راه ها فروش مطالب و اطلاعات شما است و شما هیچ امنیتی ندارید.
۱۰_ محدودیت در دسترسی به ابزارها

این شرکت ها ابزار های بسیار محدودی را در اختیار مخاطبان قرار می دهند و همین امر موجب می شود بسیاری از امور حرفه ای را نتوانید انجام دهید.
۱۱_ عدم پشتیبانی از وردپرس

این سرویس ها به شما اجازه نخواهند داد تا از وردپرس به صورت رایگان استفاده کنید و از ابزارها و ملزومات وردپرس پشتیبانی نمی کنند.
۱۲_ محدودیت در نصب وردپرس

اگر بتوانید وردپرس را نصب کنید در نصب و راه اندازی افزونه ها با مشکلاتی مواجه خواهید شد و هرگز نمی توانید به راحتی پلاگینی را در سایت خود داشته باشید.
۱۳_ توزیع بدافزارها

معمولا بدافزارهایی را در سایت توزیع می کنند که باعث از بین رفتن سایت و پایین آمدن امنیت می شود و افت شدیدی را در سئو سایت مشاهده خواهید کرد.

 

۱۴_ پهنای باند محدود

پهنای باند زیادی را به شما اختصاص نخواهند داد و مقداری پهنای باند آنها صرف بارگذاری صفحات سایت شما در مرورگر خواهد شد.
۱۵_ ظرفیت پایین

بر اساس رایگان بودن این سرویس ها هزاران سایت بر روی آنها قرار دارد که فضای کمی را به شما اختصاص داده است و همین امر باعث می شود نتوانید به راحتی کار کنید.
۱۶_ عدم وجود پشتیبانی

پشتیبانی یکی از عوامل مهم در انتخاب هاست است چرا که زمانی با مشکل مواجه شوید به راحتی می توانید از پشتیبانی درخواست کنید آن را رفع نماید ولی در این سرویس ها هیچ گونه پشتیبانی دیده نمی شود.

 

مشخصات هاست مناسب برای وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس