htaccess. چیست؟


htaccess. چیست؟

htaccess. چیست؟ و فایل htaccess. چه کار هایی را انجام می دهد؟

فایل htaccess. یک فایل پیکربندی است که توسط سرور خوانده می شود. این فایل می تواند بسیاری از تنظیمات پیکربندی سرور را لغو کند و می تواند برای مجوز، کنترل کش، بهینه سازی وب سایت و بازنویسی URL استفاده شود.

در وردپرس، فایل htaccess. به طور معمول برای بازنویسی URL ها استفاده می شود، آن ها را پاک میکند و توسط افراد و موتور های جست و جو قابل خواندن است.

در قسمت Settings> Permalinks در وردپرس، شما می توانید ساختار URL خود را انتخاب کنید.وردپرس به طور خودکار فایل htaccess. شما را بازنویسی خواهد کرد تا بتواند ساختار URL را انتخاب کند.

اگر وردپرس قادر به نوشتن در فایل نباشد، از شما می خواهد که این کار را به صورت دستی انجام دهید.

ویرایش فایل htaccess به صورت دستی خطرناک است، زیرا اگر نادرست پیکربندی شود، ممکن است باعث ایجاد خطاهای سرور بزرگی شود، بنابراین مطمئن شوید فقط مطالب را کپی می کنید که WordPress به شما توصیه می کند.

پلاگین هایی مانند W3 Total Cache فایل های htaccess. شما را تغییر می دهند تا پیکربندی ابزار ذخیره سازی و بهینه سازی که بخشی از پلاگین هستند را پیکربندی کنید.

فایل htaccess. معمولا در دایرکتوری ریشه ای از سایت WordPress شما یافت می شود. FTP client شما ممکن است قادر به نشان دادن آن نباشد، زیرا به طور پیش فرض تمام فایل ها و نام های دایرکتوری که از یک دوره شروع می شوند، توسط سرور مخفی می شوند. برای مشاهده این فایل های پنهان شما باید گزینه، گزینه های نمایش پنهان را در سرویس گیرنده FTP خود فعال کنید.
با تشکر از همراهی شما – شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس