با پلاگین های غیرفعال وردپرس چه کنیم؟


با پلاگین های غیرفعال وردپرس چه کنیم؟

امروزه روز تمام کاربرانی که با وردپرس سر و کار دارند با این سوال مواجه شده اند که آیا باید پلاگین های غیر فعال را کاهش داد؟ آیا باید آنها را حذف کرد؟ و…

با پلاگین های غیرفعال وردپرس چه کنیم؟

این سوالاتی است که برای تعداد زیادی از کاربران ما به وجود آمده است و مایلند که پاسخ آن را بدانند.
اکثر کاربران افزونه ها را برای تست نصب می کنند سپس آن را غیرفعال می کنند در این مقاله می خواهیم در همین زمینه صحبت کنیم که آیا وجود پلاگین های غیر فعال موجب کندی وردپرس می شود؟
بهترین موردی که برای وردپرس وجود دارد این است که شما می توانید با استفاده از پلاگین وردپرس را گسترش دهید زمانی که شما یک پلاگین وردپرس را نصب می کنید ” چگونگی نصب افزونه وردپرسوردپرس فایل پلاگین را به سرور میزبانی وب شما می فرستد.
برای شروع کار با افزونه واضح است که باید آنها را فعال کنید در ابتدا آن را نصب و سپس فعال نمایید و افزونه هایی که نیاز ندارید را غیرفعال سازید اگر مایلید همه افزونه های سایت خود را چه فعال و چه غیرفعال را ببینید باید وارد پیشخوان وردپرس خود شده و سپس وارد قسمت افزونه ها شوید.
پلاگین های فعال به رنگ آبی و غیرفعال ها برجسته هستند و پیوند حذف شده در زیر آنها نوشته می شود.
بنظر شما افزونه های غیرفعال سایت موجب کندی وردپرس می شود برای درک این موضوع بهتر است ببینیم پشت صحنه وردپرس چه اتفاقی می افتد.
هر بار که یک کاربر در یک سایت صفحه ای را درخواست می کند وردپرس فرآیند بارگیری را آغاز می کند و در چنین موقعیتی تنها پلاگین های فعال شده در سایت شما بارگیری می شوند و همه افزونه های غیر فعال به طور کلی نادیده گرفته می شوند حتی اگر شما ده ها پلاگین غیرفعال در سایت خود داشته باشید هیچ تاثیری در روند کار سایت ندارند و باعث کندی نخواهند شد و تنها جایی که پلاگین های غیرفعال در دسترس هستند همان قسمت افزونه ها در مدیریت سایت می باشد. اگر شما یک سایت آهسته را در اختیار دارید باید دنبال راه های دیگری برای این کندی باشید چرا که افزونه ها قطعا دلیل این کندی نیستند.

آیا باید پلاگین های غیرفعال را حذف کرد؟

تا حالا به این مورد دقت کرده اید که چرا وردپرس امکان غیرفعال سازی افزونه ها را دارد به جای اینکه آنها را مستقیما حذف کند، خب بسیاری از اوقات شما فقط می خواهید یک افزونه را برای مدتی به طور موقت خاموش و غیرفعال می کنید اگر این مورد هر بار حذف میشد کار را سخت و دشوار تر می کرد و شاید شما در یک لحظه و یا برای انجام کاری تنها بخواهید چند لحظه آن را غیرفعال کرده بدون آنکه تنظیمات افزونه تغییر کند و بعد مجددا آن را فعال کنید پس باید آن را نگه دارید.
پس مطمئن باشید هیچ مشکلی در حفظ و وجود پلاگین های غیرفعال در سایت وجود ندارد البته توجه داشته باشید شما چه از افزونه استفاده کنید چه آن را غیرفعال کنید وردپرس به روز رسانی های آنها را نشان میدهد این میتواند کمی مضر باشد به ویژه که اگر شما به طور منظم به روز رسانی های سایت خود را انجام میدهید.
همچنین اگر چه افزونه های غیرفعال در حالت عادی بی ضرر دیده می شوند اما باید بدانید که آنها هنوز فایل های اجرایی هستند و در صورت تلاش هک کردن، این فایل ها می توانند آلوده شوند و یا می توانند برای نصب نرم افزارهای مخرب مورد استفاده قرار گیرند پس برای حفظ امنیت باید هر پلاگین غیرفعال را که قصد استفاده از آن را ندارید حذف کنید.

سخن پایانی
ما امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار داده باشیم و شما با استفاده و مطالعه این مقاله بتوانید به سوالات خود در زمینه پلاگین های غیرفعال پاسخ دهید.

با تشکر از همراهی شما شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس