API نقشه گوگل با افزونه رایگان وردپرس Google Map


API نقشه گوگل با افزونه رایگان وردپرس Google Map

یکی از مشکلاتی که امروز کاربران وردپرس با آن مواجه هستند دریافت نقشه گوگل و api جدید نقشه های آنلاین گوگل است برای رفع آن با ما همراه باشید.
همه ما به خوبی می دانیم با به روز کردن سرویس یا خدمات و… قابلیت ها و ویژگی هایی به آن افزوده شده و در اختیار ما قرار می گیرد ولی نکته مهم نحوه استفاده و کارکردن با آن است که باید ما خود را به روز کنیم.
نقشه گوگل و Api جدید مشکلاتی را به وجود آورده است یکی از آنها هزینه های بالا استفاده از نقشه های آنلاین است. با داشتن یک حساب گوگل می توان یک نسخه از نقشه های آنلاین گوگل را در وب سایت خود مورد استفاده قرار دهید برای این کار می توانید از افزونه های زیادی استفاده کنید ولی در ابتدا باید شما یک حساب گوگل داشته باشید و یک جیمیل ساخته تا حساب گوگل خود را ایجاد نمایید بعد آی پی خود را به یک کشور اروپایی ترجیحا آمریکا تغییر داده تا سرویس ها برای شما فعال گردد.
در آدرس زیر نقشه های گوگل را جستجو کنید

https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/get-api-key

Api جدید نقشه های گوگل با افزونه رایگان Google map

در ابتدا یک پروژه جدید برای حساب پروژه های خود بسازید. این گزینه یک لایت باکس نمایش داده که در قسمت بالا می توانیم نام پروژه را بنویسیم و در پایین با انتخاب گزینه yes با قوانین گوگل موافقت کنید و سپس روی دکمه ایجاد و فعال کردن رابط کاربری نرم افزار را آغاز کنید.
بعد با یک پیغام یا صفحه کلید api شما ایجاد شده آن را کپی و یادداشت کنید سپس بر روی Go to connsole کلیک کنید و به قسمت ابزارهای گوگل برای توسعه api جاوا اسکریپت نقشه گوگل اقدام نمایید.
در مرحله بعدی شما زمینه استفاده از کلید را مشخص کنید آیا مایلید از نقشه های گوگل را در اپلیکیشن ها استفاده کنید یا برای وب سایت خود به آن نیاز دارید. برای استفاده از وب سایت وردپرسی گزینه Http را برگزینید سپس آدرس وبسایت خود را در جایگاه مشخص شده بنویسید توجه کنید که آدرس سایت باید کامل باشد  و در آخر بر روی save کلیک کنید.
نکته دیگر این است که شما می توانید یک api نقشه گوگل برای چند وب سایت استفاده کنید روی ذخیره بزنید سپس به سایت برگشته و کلید جدید را در اختیار افزونه وردپرس نقشه خود قرار دهید.
برای استفاده از نقشه های گوگل می توانید از افزونه وردپرس Google map شروع کنید این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود و نصب و فعالسازی کنید این افزونه با نسخه های جدید وردپرس سازگار است.

امکانات افزونه Google map

۱_ تماما ریسپانسیو و واکنش گرا
۲_ پشتیبانی از زبان های مختلف
۳_ پشتیبانی از مکان یابی کاربر و نمایش موقعیت تغییر پذیر
۴_ نقشه های مختلف و متنوع، نامحدود برای نوشته هات و برگه ها
۵_ رابط کاربری ساده و استفاده آسان
۶_ پشتیبانی از تمام ویژگی های نقشه گوگل مانند زوم در دستگاه لمسی، تغییر نوع نقشه، کنترل زوم و نمایش سفارشی مقیاس نقشه
شما برای Google map وردپرس باید api شروع کار را داشته باشید در برگه روی let’s start دکمه آبی رنگ کلیک کنید
و Google map خود را در این قسمت قرار دهید و یا موقعیت خود را تعیین کنید اگر روی locations base قرار دهید نقشه با توجه به مکان جغرافیایی کاربر و کشور سازگار شده و نمایش داده می شود و روی گزینه continue کلیک کنید. این نقشه اولیه شماست در همین جا می توان اولین نقشه و مکان جغرافیایی و مقیاس و بزرگ نمایی را تنظیم کنید.
شما می توانید نقشه را برای ویرایش انتخاب کنید و کد کوتاه برای درج نقشه در قسمت های مختلف استفاده کنید
Add new: افزودن نقشه جدید
Delete: حذف نقشه انتخابی
Duplicate: تکثیر نقشه انتخابی
Unpublish: غیر فعال کردن نقشه برای کاربر
Publish: انتشار و فعال کردن نقشه برای کاربران وب سایت
روی نام نقشه کلیک کنید تا برای ویرایش باز شود
Map title: عنوان نقشه خود را وارد کنید
Save as copy: از نقشه یک کپی گرفته می شود
Apply: تغییرات را روی نقشه اعمال کنید
Save: تغییرات را ذخیره و نقشه راه ببندید
Filter by address: اگر بخواهید می توانید آدرس دقیق و مختصات محل خود را قرار داده تا نقشه روی آن تنظیم شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس