افزونه Username Changer برای تغییر نام کاربری در وردپرس


افزونه Username Changer برای تغییر نام کاربری در وردپرس

یکی از تدابیر امنیتی توسط تیم پشتیبانی وردپرس بر روی آن اعمال شده است حذف شدن امکان تغییر یوزر نیم یا همان نام کاربری از طریق خود وردپرس می باشد اما خوب شاید شما نیاز داشته باشید که نام کاربریتان را تغییر دهید. نگران نباشید این کار را می توان از دو طریق انجام داد، روش اول از طریق پایگاه داده ساییتان می باشد که مسلما نیاز به دانش و اطلاعات بوده و روش دوم استفاده از افزونه هایی که وجود دارد می باشد.

در ادامه به ما هر دو روش را برای شما توضیح داده و افزونه ای را هم در این زمینه به شما معرفی می کنیم.

تغییر نام کاربری با استفاده از phpmyadmin

همانطور که گفتیم یکی از روش های تغییر نام کاربری تغییر آن از طریق پایگاه داده می باشد که برای این کار باید وارد phpmyadmin شده و سپس به بخش دیتا بیس ساییتان مراجعه فرمایید و در مرحله بعد از بین جداول جدول wp_users پیدا کنید و سپس به دنبال نام کاربری که قصد تغییر آن را دارید گشته و آن را ویرایش کنید.

تغییر نام کاربری با استفاده از افزونه username changer

افزونه username changer یکی از افزونه های محبوب در زمینه تغییر نام کاربری در وردپرس می باشد که شما برای کار با این افزونه ابتدا باید آن را دانلود کرده و بر روی سایت خود نصب و فعال سازی نمایید سپس برای کار با این افزونه به منوی تنظیمات رفته و زیر منوی username changer را انتخاب کنید.

حال شما به صفحه افزونه مورد نظر وارد شدید همانطور که مشاهده می کنید این افزونه دارای دو بخش مجزا برای اعمال تنظیمات می باشد.

بخش اول General settings

Allowed Roles: همانطور که می دانید وردپرس برای کاربران نقش های مختلفی را در نظر گرفته است که شما با استفاده از این گزینه می توانید مشخص کنید که چه کاربرانی با چه نقش های توانایی تغییر نام کاربری را در سایت شما دارا باشند.

Minimum Length: از این طریق می توانید مشخص کنید که حداقل تعداد کاراکتری که برای نام کاربری باید وارد شود چه مقدار است.

Enable Email Notifications: این گزینه از دو بخش تشکیل شده است که بخش اول مربوط به قابلیت اطلاع رسانی تغییر نام کاربری می باشد و بخش دوم محل وارد کردن آدرس ایمیلی که قصد دارید پیام اطلاع رسانی به آن ارسال شود.

بخش دوم String settings

 

شما با استفاده از بخش string setting می توانید نام هر دکمه را تغییر داده و یا آن را فارسی کنید.

بعد از اعمال تمام تغییرات و تنظیمات مورد نظر می توانید به بخش ویرایش شناسنامه خود بروید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس