آموزش وردپرس استفاده از چند عدد در بالا بردن امنیت سایت وردپرسی


آموزش وردپرس استفاده از چند عدد در بالا بردن امنیت سایت وردپرسی

بالا بردن امنیت سایت وردپرسی بااستفاده از چند عدد یک ترفند برای بالا بردن امنیت سایت وردپرس میباشد که امروز در مبنای وردپرس به آن میپردازیم. در این آموزش وردپرس با ما همراه باشید.

امنیت همواره یکی از دغدغه های مدیران سایت ها و جامعه ی وبمستران میباشد که تلاش های بسیاری برای بالا بردن امنیت سایت انجام میدهند. یکی از ترفند ها برای بالا بردن امنیت یک سایت وردپرسی استفاده از چند عدد میباشد. اگر شما وردپرس کار باشید حتما این را میدانید که از توی پنل وردپرس روی سایت میشه تغییراتی رو داد در صورتی که نیازی نیست شما وارد هاست بشید و از file manager تغییرات رو اعمال کنید. این کار شاید برای شما راحتی را به همراه داشته باشد اما برای هکران وبسایت ها  یک امتیاز به حساب میاد. تا این جا متوجه این موضوع شدیم که ما باید دسترسی این بخش رو محدود کنیم.

امنیت وردپرس با استفاده از چند عدد:

درسیستم مدیریت محتوای وردپرس عدد ۷۷۷  نشانگر درسترسی کامل به تمام مناطق سایت از جمله هاست ، پوشه ها ، فایل ها و …. و این که هر کسی میتونه به این مناطق دسترسی پیدا کنه ، پس برای این که امنیت وردپرس را رئایت کنیم ، طبق قوانین وردپرس عمل میکنیم و باید یک سری مجوز ها باید رعایت شوند:

  •  مجوز ۷۵۰ یا ۷۵۵ برای تمام دایرکتوری ها رعایت شده باشد.
  • مجوز ۶۴۴ یا ۶۴۰ برای تمامی فایل ها رئایت شده باشد.
  • مجوز ۶۰۰ برای wp-config رعایت شده باشد.

چگونه گزارش خطای php راغیر فعال کنیم ؟

اگر کد زیر را به فایل wp-config.php اضافه کنید میتوانید از ارور های وردپرس جلوگیری کنید. زمانی که در افزونه یا قالب شما یک مشکل ایجاد میشود وردپرس پیغام خطایی را از سمت سرور ارسال میکند و این پیغام برای فرد هکر بسیار کاربردی است.

error_reporting(0);
@ini_set(‘display_errors’, ۰);

با تشکر از همراهی شما-شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس