آموزش سئو وردپرس با استفاده از تصاویر جذاب در پس زمینه


آموزش سئو وردپرس با استفاده از تصاویر جذاب در پس زمینه

امروزه روز تصاویر بهتر و سریعتر میتوانند خوانندگان را جذب کنند و حتی مفهوم را بهتر از متن برسانند به همین دلیل استفاده از تصاویر جالب و جذاب در طراحی سایت با اهمیت است یکی از این تصاویر می توان لوگو و نماد اختصاصی سایت شما باشد.
تصاویر مناسب و جذاب در واقع به تصویر اطلاق می شود که متناسب با متن و محتوا و خواننده را ترغیب کند عملی را در سایت انجام دهد و برای انتخاب آنها باید دلایل موجهی را داشت. برخی نیز بر این عقیده اند که می توان بجای عکس از تصاویر متحرک، کلیپ و یا ویدئو های کوتاه استفاده کرد و آنها نیز تاثیر گذارند.

آموزش وردپرس ، قالب وردپرس ، افزونه وردپرس ، هک وردپرس ، سئو وردپرس

دلایل استفاده از تصاویر در سایت

با دیدن تصاویر مفهوم سریعتر منتقل می شود و خواننده در کمترین زمان ممکن متوجه خواهد شد که مطالب سایت در چه موردی نوشته شده است و تا حدودی اطلاعاتی را در اختیار کاربر قرار می دهد و بجای خواندن مطالب زیاد و خسته کننده می توان هدف خود را در یک تصویر جا داد و نتیجه مطلوب و بهتری را کسب نمایید.


جایگاه عکس هر جای سایت می تواند باشد و با توجه به نیاز و سلیقه مدیر سایت مشخص می شود یکی از جایگاه های مهم و تاثیر گذار میتواند پشت زمینه ی صفحه سایت باشد که برای جذابیت بیشتر نیز می توان از parallax effect بهره گرفت.
۱_ استفاده از تصاویر با کیفیت بالا: به کیفیت و رزولوشن عکس خود دقت داشته باشید که در سایز های مختلف صفحه نمایش کیفیت خود را از دست ندهد بطور مثال مانیتورهای رتینا دارای تعداد بسیاری پیکسل است و اگر تصاویر با کیفیت پایین انتخاب شود خوانندگان و کاربران به راحتی متوجه می شوند.

۲_ عدم استفاده از تصاویر شلوغ: تصاویر شلوغ و در هم مورد پسند همه افراد نیست و موجب خستگی چشم خواهد و خواندن محتوا را سخت خواهد کرد.
۳_ از انتقال مفهوم توسط عکس مطمین شوید: مفهوم و منظور خود را در تصویر جای دهید و مطمین شوید که کاربر به راحتی متوجه آن خواهد شد.
۴_ استفاده از فونت های بولد: متن های جالب و مهم را در عکس بولد کنید و از این فن برای انتقال مفهوم خود بهره بگیرید.
۵_ استفاده از رنگ های ساده: سعی کنید از تعداد زیاد رنگ در عکس استفاده نکنید و از یک یا دو رنگ عکس تشکیل شده باشد.
۶_ انتخاب محل مناسب برای اجزا تصویر: اجزای مهم تصویر بهتر است در جایی باشد که به راحتی دیده شود و توجه را جلب کند.
بهتر است از همین الان شروع کنید و دست به کار شوید تصاویر جذاب را در سایت قرار دهید تا کارایی سایت خود را با چشم مشاهده کنید و بازخورد آن را بسنجید. توجه داشته باشید که حجم تصاویر نیز مهم می باشد و نباید نسبت به آن بی اهمیت بود.

Restaurant-Le-Duc-mabnawp

با تشکر از همراهی شما – شاد باشید

مبنای وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس