کوتاه کردن لینک مطالب وردپرس به صورت خودکار


کوتاه کردن لینک مطالب وردپرس به صورت خودکار

با سلام خدمت کاربران محترم مبنای وردپرس در خدمت شما هستیم با معرفی روشی که بتوانید به صورت خودکار لینک مطالبتان را کوتاه کنید . لینک های کوتاه شده بیشتر در استفاده برای اشتراک گذاری ها کاربرد دارد به طور مثال اگر دقت کرده باشید در کانال مبنای وردپرس لینک های قرار داده شده در زیر هر پست به صورت کوتاه شده می باشد.

لینک کوتاه وردپرس

در وردپرس به صورت اتوماتیک برای هر مطلب یک لینک کوتاه ساخته می شود . ساختار این لینک به این صورت است که هر مطلب دارای آی دی برای خود می باشد و وردپرس به صورت خودکار در زمان اجرای صحیح ( فراخوانی ) این آی دی متوجه شده و به مطلب یا برگه مورد نظر ارجاع می دهد برای درک بهتر موضوع به صفحه نوشته های خود بروید

لینک کوتاه وردپرس

زمانی که نشانه گر موس خود را بر روی ویرایش نوشته می برید در قسمتی که آدرس هدف را در مرور گر ( پایین صفحه ) به نمایش در می گذارد آی دی آن نوشته را مشاهده خواهید کرد این یک روش برای بدست آوردن آی دی مطالب می باشد.

حال به ادامه مبحث کوتاه سازی لینک مطالب به صورت خودکار می پردازیم . با قرار دادن ?p= در انتهای آدرس وب سایتمان و وارد کردن آی دی مطلب لینک کوتاه شده ایجاد می شود . مانند مثال زیر :

برای اتوماتیک سازی لینک کوتاه کردن در وردپرس کافیست تا کد زیر را درون فایل تک نوشته خود یعنی single.php قرار دهید.

[php]

<?php echo get_bloginfo(‘url’).”/?p=”.$post->ID; ?>

[/php]

با تشکر از همراهی شما – شادباشید

    پاسخی بگذارید

    قالب فروشگاهی دیجی کالا

    ایمیلت رو وارد کن ، قالب و افزونه جایزه بگیر

    جشنواره ملی وب