انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست وردپرس


انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست وردپرس

طراحان سایت در مواقعی که قصد طراحی سایت دارند قبل از اینکه بخواهند سایت نهایی را بالا بیاورند به دنبال بستری برای تست آن می باشند و سایت لوکال هاست بهترین بستر برای تست می باشد و می توانیم همانند یک هاست معمولی سایت را کامل بالا بیاوریم و تمام بخش های آن را تست کنیم و به صورت کامل با آن کار کرده و در صورت رضایت سایت مورد نظرمان را بر روی هاست بالا بیاوریم.

آموزش انتقال کامل وردپرس از لوکال هاست به هاست آنلاین

ازنظر شما وقتی تست سایتمان در لوکال هاست به پایان رسید برای بالا آوردن آن چه کاری لازم میباشد؟دوباره شروع به طراحی کنیم؟ یا سایتی که بر روی لوکال هاست بالا آورده ایم کنار بگذاریم پاسخ این سوال خیر میباشد و شما می توانید به سادگی سایتی که در لوکال هاست بالا آورده اید را به هاست و محیط سرور انتقال دهید، فقط نیاز است که کار هایی را انجام دهید. ما در ادامه نحوه انتقال سایت وردپرس از لوکال به هاست را برای شما شرح می دهیم.

استخراج پایگاه داده

مطالب و نوشته ها و پست ها و درنهایت کلیه اطلاعات که شما وارد سایت می کنید مانند  وردپرس در پایگاه داده وردپرس یعنی mySql ذخیره می گردد و هنگامی که به آن ها نیاز پیدا می شود آن ها از این پایگاه داده یعنی mySQL فراخوانی می شوند. اولین مرحله در انتقال سایت از لوکال به سرور استخراج یا درون ریرزی (export) پایگاه داده است، یعنی شما باید از پایگاه داده خود یک کپی تهیه کنید.

انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست آنلاین

اگر از phpMyAdmin که در نرم افزار هایی مانند xampp به صورت پیش فرض نصب می باشد استفاده می کنید برای انجام این کار باید به پایگاه داده ای که در موقع نصب وردپرس ساخته اید

مراجعه کنید، همان طور که در تصویر مشاهده می کنید در بخش بالایی نوار ابزاری وجود دارد که در آن گزینه ای با عنوان export به چشم می خورد که شما برای استخراج یا همان برون ریزی پایگاه داده یا دیتابیس مورد نظر باید آن را انتخاب کنید.

سایت وردپرس خود را از لوکال به هاست انتقال دهید

شما باید گزینه custom را بر روی Export Method قرار دهید. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید درمرحله بعد به بخش output می رسیم که همان طور که در تصویر قابل مشاهده است.

در این بخش چند گزینه وجود دارد که یکی از این گزینه ها منوی کشویی با عنوان Comperssion می باشد که دارای چندین گزینه است، شما برای ادامه کار باید از گزینه های منو Comperssion گزینه gzipped را انتخاب کنید.

سایت وردپرس خود را از لوکال به هاست انتقال دهید

و در مرحله نهایی باید بر روی دکمه go کلیک کنید. بعد از کلیک بر روی این دکمه یک فایل sql در اختیار شما قرار داده می شود.

آپلود فایل ها با FTP

در این مرحله نوبت به آپلود فایل ها بر روی سرور می رسد. شما باید توسط یکی از نرم افزار های ftp (این نرم افزار ها نرم افزار هایی برای انتقال اطلاعات می باشند و شما هر کدام از آن ها را که بخواهید می توانید دانلود کنید و از آن استفاده کنید.)

فایل هایی که در لوکال هاست موجود هستند را در سرور جدید آپلود کنیدو توسط آن اطلاعات را بر روی سرور بارگذاری کنید.

در ابتدا شما نیاز دارید که مشخصات اتصال به ftp را در اختیار داشته باشید که معمولا این اطلاعات را شرکت هایی که در زمینه هاستینگ و سرویس های میزبانی وب فعالیت دارند در اختیار شما قرار می دهند اما اگر موفق به کسب اطلاعات ftp نشدید اصلا نگران نباشید زیرا شما می توانید خود یک ftp بسازید و از آن استفاده کنید.به این صورت که در محیط هاست شما بخشی برای ساخت ftp موجود است که می توانید از آن جا به ساخت آن اقدام کنید.

سایت وردپرس خود را از لوکال به هاست انتقال دهید

آموزش انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست دایرکت ادمین

ساخت پایگاه داده MySQL

حالا نوبت به وارد کردن یا  (import) پایگاه داده به سرور می شود. شما باید بر روی سرورتان اقدام به ایجاد کردن یک پایگاه داده کنید تا بتوانید پایگاه داده ای که از لوکال هاست استخراج کردید را در آن وارد کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

ساخت پایگاه داده در هاست و سرور جدید در هر پنل هاستی متفاوت بوده و فرق می کند. در بخش های بعدی مقاله ما ایجاد پایگاه داده در پنل دایرکت ادمین و سی پنل را شرح داده ایم. ساخت پایگاه داده در پنل دایرکت ادمین و سی پنل تا حدودی شبیه به هم هستند.

ابتدا ساخت پایگاه داده در دایرکت ادمین را می گوییم.

برای ایجاد پایگاه داده در دایرکت ادمین در مرحله اول شما باید وارد پنل دایرکت ادمین شوید و سپس گزینه MySQL Management را بزنید، همان طور که از اسم این گزینه مشخص است با زدن آن وارد صفحه مدیریت پایگاه داده می شوید که در آن بخش شما باید گزینه Create New Database را انتخاب کنید.

با کلیک بر روی این گزینه شما وارد صفحه ای همانند تصویر زیر می شوید.

سایت وردپرس خود را از لوکال به هاست انتقال دهید

در این صفحه شما باید اطلاعات پایگاه داده مورد نظر را وارد کنید و سپس دکمه create را بزنید تا پایگاه داده شما ساخته شود. بعد ساخت پایگاه داده مشخصات آن در اختیار شما قرار گرفته می شود که شما باید آن ها را نگه داشته و به یاد بسپارید زیرا در مراحل بعد به این مشخصات نیاز دارید.

حال ساخت پایگاه داده را در سی پنل را شرح می دهیم.

در سی پنل برای ساخت پایگاه داده شما باید در ابتدا وارد سی پنل هاست خود شوید، بعد از وارد شدن به آن شما چند بخش را مشاهده می کنید

بخش هایی از قبیل files ، database ، domains و… ، شما باید به بخش database رفته و از بین گزینه هایی که در آن جا قرار دارد

بر روی گزینه MySQL Database کلیک کنید تا وارد بخش مورد نظر شده و از آن جا اقدام به ساخت پایگاه داده خود کنید.

سایت وردپرس خود را از لوکال به هاست انتقال دهید

بعد از کلیک بر روی گزینه MySQL Database وارد صفحه ای همانند تصویر زیر می شوید که در آن باید نام پایگاه داده یا همان دیتا بیس را وارد کنید.

سایت وردپرس خود را از لوکال به هاست انتقال دهید

بعد از اینکه نام مورد نظرتان را وارد کردید بر روی دکمه create database کلیک کنید تا وارد صفحه بعد شوید، در صفحه بعد همانند تصویر زیر شما باید اطلاعاتی را وارد کنید که این اطلاعات شامل نام کاربری یا همان یوزرنیم و رمز عبور یا همان پسورد می باشد ( به این نکته دقت کنید که حتما آن ها را درست وارد کنید)

سایت وردپرس خود را از لوکال به هاست انتقال دهید

بعد از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز از بخشی که در پایین این صفحه وجود دارد یعنی بخش Add user to Database باید بر روی گزینه Add کلیک کنید، بعد از این که شما بر روی این گزینه کلیک کردید پنجره ای ظاهر می شود که مواردی در آن وجود دارند که شما باید همه آن را تیک زده و قبول کنید.

وارد نمودن پایگاه داده

حال ما یک پایگاه داده را همراه هم ساختیم در مرحله بعدی باید پایگاه داده سایت خود را یعنی همانی که در لوکال هاست استفاده می کردید را وارد یا درون ریزی کنید.

برای انجام عملیات درون ریزی یا import شما باید در سرور خود برنامه phpMyAdmin را اجرا یا run کنید. این برنامه در اکثر مواقع در هاست ها وجود دارد و آن را در سی پنل در صفحه ابتدایی می یابید و می توانید آن را اجرا کنید و در دایرکت ادمین باید وارد صفحه MySQL Management شوید و در آن صفحه در زیر گزینه Create New Database گزینه phpMyAdmin موجود است و می توانید آن را اجرا کنید.

حال برای برای درون ریزی پایگاه داده بعد از اجرا این برنامه شما باید نام پایگاه داده ای که ایجاد کردید را یافته و بر روی آن کلیک کنید و سپس در بخش بالایی نوار ابزاری موجود می باشد که از آن شما باید بر روی گزینه import کلیک کنید.

سایت وردپرس خود را از لوکال به هاست انتقال دهید

بعد از کلیک بر روی گزینه import با صفحه ای مانند تصویر بالا مواجه می شوید و شما باید در این صفحه پایگاه داده ای را که از لوکال استخراج کرده اید را توسط گزینه Choose File را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه go کلیک کنید تا پایگاه داده شما درون ریزی شود.

اصلاح آدرس ها

حال باید آدرس سایت را اصلاح کنیم تا به قول خودمان وردپرس متوجه شود که از لوکال هاست به سرور جدیدی انتقال پیدا کرده است زیرا در لوکال هاست آدرس ها متفاوت می باشند و شما نمی توانید همان آدرس را در اینجا استفاده کنید.

برای این کار ابتدا شما باید phpmyadmin را اجرا کنید و سپس بر روی پایگاه داده یا همان دیتابیسی که ایجاد کردید کلیک کنید و در مرحله بعد همان طور که در تصویر اول مشاهده می کنید باید جدول option را از پایگاه داده در phpmyadmin انتخاب کنید، بعد از انجام این کار پنجره برای شما باز می شود که در آن شما باید به دنبال فیلد siteurl بگردید و سپس با کلیک بر روی گزینه edit اقدام به ویرایش آن بکنید (این عملیات را هم در تصویر دوم مشاهده می کنید.) بعد از کلیک بر روی گزینه edit با صفحه ای همانند

تصویر سوم مواجه می شویدکه در این صفحه باید آدرس سایت را که همان آدرس لوکال هاست می باشد را ویرایش کرده به جای آن آدرس سرور هاست را وارد کنید.

سایت وردپرس خود را از لوکال به هاست انتقال دهید

سایت وردپرس خود را از لوکال به هاست انتقال دهید

سایت وردپرس خود را از لوکال به هاست انتقال دهید

راه اندازی سایت

بعد از انجام دادن کار هایی که به همراه هم انجام دادیم حال باید سایت را راه اندازی کنیم. بعد از انجام کار های گفته شده به احتمال زیاد با خطا یا اروری مواجه می شوید که آن ارور، ارور خطای اتصال دیتابیس می باشد. اصلا نگران نباشید در ادامه به همراه هم این مشکل را رفع خواهیم کرد.

برای درست کردن این ارور باید فایل wp-config.php را مورد ویرایش قرار دهید. ابتدا شما باید توسط ftp به هاست خود متصل شوید و فایل ذکرشده را باز کنید. حالا نوبت به وارد کردن اطلاعات می رسد. شما باید در این فایل مشخصات پایگاه داده خود یعنی اسم پایگاه داده، نام کاربری یا یوزرنیم، رمز عبور یا همان پسوردی که در پایگاه داده هاست خود ساختید را وارد کنید و سپس تغییرات را ذخیره کنید، حال می توانید سایت خود را مشاهده کنید.

سپس برای اینکه آدرس سایت وردپرسی شما در همه جا به طرز صحیح ثبت شود شما باید به پنل وردپرس خود وارد شوید و از پنل پیشخوان از منو کناری به بخش تنظیمات رفته و از آن جا گزینه همگانی را انتخاب کنید و سپس دکمه ذخیره تغییرات را بزنید و در مرحله بعد به بخش تنظیمات بازگشته و این بار گزینه پیوند های یکتا را انتخاب کنید و در آن بخش هم تغییرات را ذخیره کنید. با این کار همه لینک ها و پیوند های یکتا هم ثبت می شوند.

آپدیت مسیر لینک ها و تصاویر شکسته

خوب در حال حاظر به صورت کامل سایت مورد نظرمان را از لوکال به هاست انتقال دادیم اما در این میان مشکلی وجود دارد و آن مشکل این است که در اکثر مواقع وقتی انتقال را انجام می دهیم به اصطلاح لینک ها و تصاویر شکسته می شوند یعنی لینک ها و تصاویر ما غیر موجود می شوند، این امر باعث به وجود آمدن خطای ۴۰۴ می شود اما خوب اصلا جای نگرانی نیست زیرا این مشکل به سادگی رفع می شود.

برای رفع مشکل شکسته شدن لینک ها و تصاویر دو راه وجود دارد که راه اول رفع این مشکل از طریقه افزونه می باشد و راه دوم رفع این مشکل ازطریق دیتابیس یا همان پایگاه داده است.

ما راه دوم را شرح می دهیم.

برای رفع مشکل شکسته شدن لینک ها و تصاویر از طریق دیتابیس ابتدا شما باید به phpmyadmin مراجعه کرده و در بخش بالایی از منویی که وجود دارد بر روی سر برگ SQL کلیک کنید، بعد از کلیک بر روی این سربرگ با صفحه ای همانند تصویر زیر مواجه می شوید. همانطور که در تصویر و خوده صفحه SQL مشاهده می کنید کدی در این بخش قرار دارد که ما این کد را برای شما در ادامه قرار دادیم، تنها کاری که شما باید انجام بدهید این است که این کد را به توجه به اطلاعات خود تغییر داده و در این سربرگ قرار دهید.

 

 

UPDATE wp_options SET option_value = replace(option_value, 'http://www.oldurl', 'http://www.newurl') WHERE option_name = 'home' OR option_name = 'siteurl';

UPDATE wp_posts SET guid = replace(guid, 'http://www.oldurl','http://www.newurl');

UPDATE wp_posts SET post_content = replace(post_content, 'http://www.oldurl', 'http://www.newurl');

UPDATE wp_postmeta SET meta_value = replace(meta_value,'http://www.oldurl','http://www.newurl');

سایت وردپرس خود را از لوکال به هاست انتقال دهید

 

آموزش انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست سی پنل وردپرس

 

مرحله اول: تهیه فایل zip از فایل های سایت لوکال

وارد مسیر مقابل در کامپیوترتان شوید : C:\xampp\htdocs\mysite

دقت کنید که قسمت mysite نام همان پوشه ای هست که داخلش سایتتون رو روی لوکال نصب کردید و قسمت \xampp\htdocs\ هم مسیر نصب برنامه xampp یا wamp هست که بسته به استفادتون باید این هارو تغییر بدید. پس از اینکه وارد این قسمت شدید، کلیه فایل ها و پوشه های موجود در مسیر نصب سایت رو انتخاب کنید و بر روی یکی از فایل ها کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده send to و سپس compressed (ziped) folder رو انتخاب کنید تا فایل zip یا فشرده ی شما آماده بشه و یک نام برای آن قرار دهید.

 

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست

 

برای “مثال” ما نام این فایل را backup-of-files.zip قرار داده ایم. (این نام را به خاطر داشته باشید)

مرحله دوم: آپلود فایل zip تهیه شده بر روی هاست

در این مرحله باید فایل backup-of-files.zip که حاوی کلیه پوشه ها و فایل های سایت هست رو داخل هاستتون آپلود کنین. وارد کنترل پنل هاستتون بشید و قسمت file manager را باز کنید و به مسیر public_html بروید. سپس بر روی upload کلیک کنید.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست

 

در صفحه ی باز شده، از طریق دکمه ی select file می تونید فایل مورد نظرتونو انتخاب کنید تا آپلود بشه.

 

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست

 

پس از اتمام آپلود در همان مسیر فایل backup-of-files.zip رو میبینید، باید انتخابش کنید و بر روی extract کلیک کنید تا فایل ها از حالت فشرده استخراج شوند.

 

نحوه انتقال وردپرس از لوکال به هاست

 

مرحله سوم: تهیه خروجی از پایگاه داده لوکال

وارد phpmyadmin لوکال هاستتون بشید و پایگاه داده ی مورد نظرتون رو انتخاب کنید. سپس بر روی export جهت ایجاد خروجی کلیک کنید. در صفحه باز شده روی go کلیک کنین. مسیر ذخیره ی پایگاه داده با پسوند .sql را مشخص و آن را ذخیره کنید.

 

نحوه انتقال سایت وردپرس از لوکال هاست به هاست سی پنل

 

برای مثال نام آن test.sql می باشد.

 

مرحله چهارم: وارد کردن خروجی تهیه شده در پایگاه داده بر روی هاست

در این مرحله باید اول یه پایگاه داده ی جدید بسازید و سپس فایل خروجی پایگاه داده رو داخل اون import یا وارد کنید.

 

ساخت پایگاه داده ی جدید در سی پنل :

در ابتدا وارد هاست سی پنل سایتتون بشید ، از قسمت databases گزینه ی MySQL® Database Wizard کلیک کنین.

 

ساخت دیتابیس برای انتقال وردپرس از لوکال به هاست

 

در فیلد مقابل New Database: نام دلخواه برای پایگاه داده ی جدید وارد کنید و بر روی next step کلیک کنین.

 

انتقال وردپرس از localhost به هاست

 

در مرحله ی بعد فیلد مقابلUsername: یک نام کاربری برای یوزر پایگاه داده وارد کنین . در قسمت های Password و Password (Again): باید رمز عبور رو دو بار تایپ کنین به طوری که در قسمت Strength میزان استحکام این پسورد از ۱۰۰% بالای ۷۰% و به صورت خیلی قوی در حالت ۱۰۰% قرار بگیره که می تونید برای ایجاد رمز عبور بسیار قوی از دکمه ی password generator استفاده کنین و در اخر بر روی create user کلیک کنین.

 

انتقال وردپرس از کامپیوتر به هاست

 

تیک گزینه ی ALL PRIVILEGES رو بزنین و روی next step کلیک کنین تا ارتباط بین یوزر و پایگاه داده برقرار بشه و سطح دسترسی های یوزر هم تصحیح بشه.

 

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست

 

ایمپورت فایل .sql در پایگاه داده ی جدید:

بعد از اینکه پایگاه داده رو ساختین باید وارد phpmyadmin هاستتون بشید و فایل خروجی پایگاه داده ی لوکال رو داخلش ایمپورت کنین. در سی پنل از قسمت databases گزینه ی phpmyadmin رو انتخاب کنین.

 

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست

 

پس از ورود به phpmyadmin ، پایگاه داده ی جدید رو انتخاب کنین و روی import کلیک کنین. در صفحه ی import روی browse کلیک کنین و سپس فایل .sql ذخیره شده رو که ما در این مثال اسمشو test.sql قرار داده بودیم انتخاب کنین و روی go کلیک کنین تا عملیات ایمپورت اطلاعات پایگاه داده انجام بشه و پیغام سبزرنگ اتمام رو مشاهده کنین.

نحوه انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست

 

مرحله پنجم: تصحیح اطلاعات ارتباط با پایگاه داده

خوب ما تا اینجا همه ی فایل ها و داده های سایتمونو آپلود کردیم و روی هاستمون قرار دادیم ولی این کار کافی نیست و باید ارتباط بین اطلاعات سایت و پایگاه داده رو برقرار کنیم . برای این کار نیاز داریم فایل wp-config.php رو ویرایش کنیم. بدین منظور وارد هاستتون و قسمت File manager بشید .

 

انتقال فایل های وردپرس از لوکال به هاست

 

به مسیر آپلود فایل هاتون برید و فایل wp-config.php رو انتخاب کنید ، سپس روی Edit کلیک کنین .

 

ویرایش فایل های وردپرس جهت انتقال از لوکال به هاست

 

سپس قسمت های زیر رو تصحیح کنین:

  • DB_NAME: نام پایگاه داده جدید رو وارد کنین.
  • DB_USER: نام یوزر پایگاه داده جدید رو وارد کنین.
  • DB_PASSWORD: رمزعبور کاربر پایگاه داده جدید رو وارد کنین.

در آخر فایل رو ذخیره کنین. اصلاح ارتباط پایگاه داده ما هم تموم شد.

 

ویرایش فایل wp-config وردپرس جهت انتقال از لوکال به هاست

 

مرحله ششم: تصحیح لینک های سایت

در مرحله ی آخر تنظیمات سایت ، باید لینک های سایتمومو تصحیح کنیم زیرا ممکنه هنوز به مسیر لوکال هاستمون اشاره کنند و بارگزاری نشن. وارد phpmyadmin بشید، جدول wp-options رو انتخاب کنین تا رکورد های جدول نمایش داده بشه. رکورد های siteurl و home رو پیدا کنین و نام دامنه ی سایتتون رو داخلش جایگزین کنین.

 

انتقال وردپرس از کامپیوتر به دامنه سایت

انتقال وردپرس از کامپیوتر به دامنه سایت

 

بعد از اینکه نام دامنه رو برای سایتتون تنظیم کردین باید لینک های داخلی وردپرس رو هم بروزرسانی کنین. برای این کار روی نام پایگاه داده ی سایت داخل phpmyadmin کلیک کنین، سپس سربرگ sql رو باز کنین و کد زیر رو داخلش تایپ کنین:

UPDATE wp_options SET option_value = replace(option_value, 'http://www.oldurl', 'http://www.newurl') WHERE option_name = 'home' OR option_name = 'siteurl';

UPDATE wp_posts SET guid = replace(guid, 'http://www.oldurl','http://www.newurl');

UPDATE wp_posts SET post_content = replace(post_content, 'http://www.oldurl', 'http://www.newurl');

UPDATE wp_postmeta SET meta_value = replace(meta_value,'http://www.oldurl','http://www.newurl');

بعد از اینکه کد بالا رو تایپ کردین باید قسمت localhost/test رو مطابق با مسیر نصب وردپرستون توی لوکال تصحیح کنین و قسمت ‘www.yourlivesite.com هم همون نام دامنه ای هست که به هاستتون متصله و قراره محتوای سایتتونو نمایش بده. سپس روی go کلیک کنین تا کد اجرا بشه و لینک بروز رسانی بشن.

 

انتقال از لوکال به هاست

انتقال از لوکال به هاست

 

مرحله هفتم: بررسی صحت انتقال

خوب کارهای لازم رو انجام دادیم فقط باید سایتمونو چک کنیم. نام دامنه ی سایت رو داخل مرورگر اینترنتتون باز کنین ، در این مرحله باید تمامی محتوای سایت و قالب وردپرستون به صورت کامل بارگزاری بشه تا مطمئن بشید مراحل فوق رو کامل و صحیح انجام داده اید.همچنین مسیر ادمین سایت یعنی domain.com/wp-admin رو هم تست کنید و جهت ورود به مدیریت وردپرس هم از همان نام کاربری و رمز عبور قبلیتان استفاده کنین. امیدواریم این آموزش هم مورد پسندتون واقع بشه و ما رو با نظرات و پیشنهاداتون از طریق فرم زیر یاری کنین تا در بهبود مطالب و سایت بتونیم بهتر عمل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس