آموزش بهینه سازی وردپرس کد فعال کردن کش در سایت


آموزش بهینه سازی وردپرس کد فعال کردن کش در سایت

با سلام امروز با یکی دیگر از آموزش های وردپرس در خدمت شما هستیم در این مقاله می خواهیم فعال کردن کش در سایت وردپرسی را با استفاده از کد و بدون افزونه به شما آموزش دهیم که با این کار می توانید سرعت سایت خود را افزایش دهید و همچنین حجم صفحات سایت خود را کاهش دهید و همچنین بهینه سازی سایت خود را بهتر و بهتر کنید.

آموزش بهینه سازی وردپرس کد فعال کردن کش در سایت

خب بسیاری از ما با این موضوع آشنا هستیم که سرعت سایت بسیار مهم و ضروری و یکی از عوامل مهم در سئو و بهینه سازی سایت است پس همه ما به دنبال افزایش سرعت سایت خود هستیم یکی از کارهایی که باعث افزایش سرعت سایت می شود این است که کش سایت وردپرسی خود را فعال کنید با این کار در واقع بازدید کنندگان شما چنانچه برای چندمین بار بخواهند سایت شما را ببینند دیگر لازم نیست فایل های ثابت سایت شما را دانلود کنند به طور مثال لوگو سایت شما اگر برای بار اول توسط مرورگر بازدید کننده دانلود شود دیگر نیازی به دانلود در هر بار بازدید از سایت شما نیست و همین امر موجب کاهش مصرف اینترنت و افزایش سرعت سایت خواهد شد.
ما معتقدیم کدها بهتر از افزونه ها هستند چرا که هم استفاده کمتری از منابع هاست می شود و هم به راحتی می توان آنها را کنترل کرد.
ولی خب برای فعال کردن کش سایت خود می توانید از افزونه هایی همچون w3 total cache و Wp super cache و… استفاده کنید. ولی من در این مقاله میخواهم فعالسازی کش سایت را با استفاده از کد برای شما بگویم.
برای انجام این کار شما باید به ریشه وردپرس خود اختصاص یعنی دقیقا همان جایی که وردپرس نصب شده است، بروید و فایل htaccess را بیابید چنانچه آن را پیدا نکردید خودتان فایلی با این نام ایجاد کنید سپس کدی را که برای شما قرار داده ام را در این فایل کپی کنید و آن را ذخیره نمایید و سایت خود را یک بار refresh کنید. توجه داشته باشید منظور ما از ریشه سایت همان هاست شماست که تمام فایل های وردپرس در آن قرار دارد.

## EXPIRES CACHING ##
<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/gif "access plus 1 year"
ExpiresByType image/png "access plus 1 year"
ExpiresByType text/css "access plus 1 month"
ExpiresByType application/pdf "access plus 1 month"
ExpiresByType text/x-javascript "access plus 1 month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access plus 1 month"
ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"
ExpiresDefault "access plus 2 days"
</IfModule>
## EXPIRES CACHING ##

توضیحاتی در زمینه کد های بالا

خط اول و آخر به عنوان توضیحات می باشد که می توانید آن ها را حذف کنید.
در خط های اصلی عبارت access plus 1year وجود دارد که نشان دهنده میزان نگهداری این فایل به عنوان کش را مشخص می کند.

ExpiresByType image/jpg "access plus 1 year"

بطور مثال شما می توانید مشخص کنید که تصاویری که دارای فرمت jpg هستند تا چه مدت نگهداری شوند. توجه داشته باشید در وردپرس برخی از فایل ها کش نمی شوند مانند فایل های جاوا اسکریپت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس