آموزش ویرایش نقش های کاربری وردپرس


آموزش ویرایش نقش های کاربری وردپرس

با سلام. امروز با یکی دیگر از آموزش های خود در خدمت شما هستیم در این مقاله میخواهیم اطلاعات کافی را برای این موضوع در اختیار شما قرار دهیم.
استفاده از کد یکی از سریع ترین، ساده ترین و بهترین روش برای مشکلات مختلف است.
تغییر نام نقش های کاربری برای بسیاری غیر ممکن است ولی ما امروز یک راه ساده را در اختیار شما با یک قطعه کد انجام خواهیم داد. بسیاری از ما و وبمستران به نقش های بیشتری علاوه بر نقش های پیش فرض وردپرس نیاز دارند و مایلند نقش های کاربری را افزایش دهند . نقش هایی که در وردپرس وجود دارد عبارتند از: مشترک، مشارکت کننده، نویسنده، ویرایشگر، مدیر که هر کدام دارای امکانات و دسترسی های خاصی هستند که با توجه به نقش متفاوت است. بسیاری از ما مایلیم نام نقش ها را تغییر دهیم این کار شدنی است و برای انجام آن باید وارد هاست خود شوید و از قسمت فایل منیجر فایل function.Php را پیدا کرده و کد زیر را درون آن قرار دهید. توجه داشته باشید که کدها را باید مابین
<?php
و
<?
قرار دهید کد در زیر آمده است.

function wps_change_role_name() {
  global $wp_roles;
  if ( ! isset( $wp_roles ) )
    $wp_roles = new WP_Roles();
  $wp_roles->roles['contributor']['name'] = 'Owner';
  $wp_roles->role_names['contributor'] = 'Owner';      
}
add_action('init', 'wps_change_role_name');

توضیحاتی در مورد کد بالا.
نام مشارکت کننده owner تغییر کرده حال به جای owner در سطح ۵ و ۶ نام مورد نظر خود را بگذارید توجه کنید با قرار دادن این نام نقش مشارکت کننده در،سایت به این نام تغییر خواهد کرد. در صورتی که بخواهید هر کدام از نام نقش ها را تغییر دهید به همین صورت عمل میکنید.
نام نقش های مختلف در کد جهت تغییر آنها
مدیر: administrator
ویرایشگر: editor
نویسنده: author
مشارکت کننده: contributor
مشترک: subscriber
تنها کافی نام خود را جایگزین این نام ها در کد کنید. نکته مهم این است که شما هر کدی را که می خواهید به سایت اضافه کنید بهتر است در انتهای فایل قرار دهید تا به کد های دیگر آسیب نزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس