آموزش سئو سه مرحله ای


آموزش سئو سه مرحله ای

با سلام و صد درود خدمت کاربران مبنای وردپرس .

در این بخش از مبنای وردپرس آموزش سئو سه مرحله ای را توضیح میدهیم و امیدواریم که بتوانیم در راستای بهبود وضعیت سئو وب سایت کمکی داشته باشیم قبل از هر چیز به تعریف مختصری از سئو می پردازیم .

سئو چیست ؟

Search Engine Optimization یا به اختصار SEO که به معنی و مفهوم بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو می باشد . این تعریف در مرحله اول و شاید برای گذشته مناسب بود اما با مرور زمان و مد نظر قرار دادن این نکته که موتور های جستجو بخصوص گوگل به کاربران اهمیت دوچندانی می دهند و به دنبال ارائه بهترین نتیجه برای جستجو کنندگان خود هستند تعریف جدید سئو عبارت است از . بهینه سازی وب سایت برای کاربران . همین تعریف رساننده مطلب اصلی می باشد ، کاربران هستند که اهمیت بیشتری را دارند پس با ما همراه باشید تا با انجام فرآیند سه مرحله ای وضعیت سئو وب سایت را بهبود بخشیم .

۱- کپی مطلقا ممنوع نویسنده شما هستید

برای موتور های جستجو مهم ترین امر چه بود ؟ یادآوری می کنم گوگل و امثال آن به دنبال ارائه بهترین نتیجه جستجو برای کاربران خود هستند . پس اگر وب سایت شما یک سایت کپی بردار است امید به موفقیت را در خود کشته و به دنبال راه و کسب و کار دیگری بروید اما این نکته را فراموش نکنید که شما میتوانید مطالب کپی شده خود را به عنوان یک مطلب در هفته با ذکر منبع و کسب اجازه از ناشر در وب سایت خود داشته باشید. البته به نظر شخصی و تجربه کاری این کار نیز اتفاق نیافتد بهتر می باشد.

نوبت به نوشته ها و مقالات شما میرسد برای این کار بهترین راه تمرین می باشد شما احتمال زیاد شنیده اید که می گویند برای بهتر صحبت کردن باید خود گوش بدهید یا در ورزش کشتی اصطلاحی تحت عنوان یک کشتی گیر فن هم خوب میخوره . !!! وجود دارد این یعنی تا شما به خوبی خواندن خود را قوی نکنید یک نویسنده خوب هم نمی شوید . برای این کار هم نیاز به تمرین مداوم دارید . مطالب را خودتان بنویسید ، ویرایش کنید ، ویرایش کنید و باز هم ویرایش کنید این نکته مهم و کلیدی در این زمینه می باشد.

پیام مبنای وردپرس برای نکته اول :

  • مقالات و مطالب سایت را خود تولید کرده و حدالامکان از کپی کردن و ویرایش مطالب بپرهیزید.

لطفا از مقاله ۶۰ کلید برتر در سئو نیز دیدن کنید

۲- مستمر عمل کنید اما روش دیگری هم هست ؟!!!

بسیار خب ما در حال حاضر شروع به نوشتن مطالب کاملا اختصاصی و چند روز هم برای هر کدام وقت گذاشته ایم اما آیا تا به حال بازخوردی مناسب داشته ایم . جواب منفی می باشد چرا که برای کسب امتیاز بهتر در مدیریت وب سایت و سئو باید مستمر فعالیت داشت شما نمی توانید با نوشتن چند مقاله در رابطه با موضوع فعالیتتان انتظار رشد چشمگیر هم داشته باشید.

مستمر نویسندگی کنید یعنی این روند را ادامه دهید تا به نتیجه برسید . اما این نکته نیز در اینجا قابل بحث است که آیا این روش درست است یعنی آیا با تداوم در این زمینه ما صد در صد به نتیجه خواهیم رسید . ببینید در هر کاری شما به صورت متداوم و مستمر فعالیت کنید قطعا به نتیجه میرسید اما گاهی نتیجه ای که می گیرید شاید با اهداف و موقعیتی که در نظر داشته اید کاملا متفاوت است . برای همین شما فعالیت خود را ادامه دهید اما راه کار های جدید و دیگری را نیز به صورت آزمایشی بر روی یک نسخه دیگر وب سایت خود امتحان کنید و بعد از انتخاب درست روش باز هم تکرار و تکرار یعنی در هر صورت چه با انتخاب روش ارائه مقالات و مطالب موافق یا مخالف باشید متداوم بودن در این امر نتیجه فوق العاده ای را در بر خواهد داشت .

پیام مبنای وردپرس برای نکته سوم :

  • تمرین تمرین تمرین = معجزه ، شما مستمر باشید و هرگز متوقف نشوید . می شود !

۳- بازاریابی

خب حالا شما هم محتوای جذاب و اختصاصی دارید هم متداوم بوده اید و هم در حال توسعه و افزودن بخش های جذاب و جدید به وب سایت هستید . حالا سوال اینجا است که کاربران چه طور به شما برسند . اگر به امید تنها ورودی از موتور های جستجو باشید باید به شما نکته اول را نیز یادآوری کنم که موتور های جستجو بهترین نتیجه را به کاربران خود ارائه می دهند پس اگر رقیب زیادی دارید به دنبال چیز دیگری باشید . راه حل چیست شما محصول خود را دارید اما فروش ؟ ۰ راه حل بازاریابی می باشد .

بازاریابی شامل موارد متعددی می شود مانند بازاریابی شبکه های اجتماعی ، بازاریابی توسط تبلیغات کلیکی و … که در مباحث بعدی به آنها می پردازیم به طور مثال شما میتوانید با استفاده از اکانت فیسبوک و یا کانال تلگرام خود وب سایت را نیز هم معرفی کنید و به کاربران بگویید که کار شما چیست و دقیقا چه فعالیتی را دنبال می کنید. تا کاربران با شما ارتباط صمیمانه تری برقرار کنند.

پیام مبنای وردپرس برای بازاریابی :

  • بازار آماده است ، شما هم آماده تنها مانده اتصال که بسیار ساده و آسان می شود .

خیلی خوشحال و خرسندیم که تا این لحظه ما رو دنبال کردین . برای بهبود سئو کمک به ما لطفا نظرات سازنده خود را ارسال کنید. مچکریم

آموزش سه مرحله سئو

آموزش سه مرحله سئو

 

لطفا از مقاله ۶۰ کلید برتر در سئو نیز دیدن کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس