تطابق قالب وردپرس با استاندارد ها با افزونه theme check


تطابق قالب وردپرس با استاندارد ها با افزونه theme check

تطابق قالب وردپرس با استاندارد ها با افزونه theme check

آیا تا به حال برای شما پیش آمده که بخواهید بدانید قالبی که برای سایت خود دارید استفاده می کنید یا در حال طراحی آن هستید مطابق استاندار های جهانی می باشد یا خیر؟ یکی از عواملی که در رابطه با قالب سایت مهم است مطابقت داشتن آن با استاندارد های جهانی می باشد که هم طراحان قالب و هم افرادی که از این قالب استفاده می کنند باید به این موضوع اهمیت دهند.

در مخزن وردپرس استاندارد ها و قوانینی وجود دارد که کلیه طراحان باید آن ها را در قالب ها و افزونه هایی که طراحی می کنند رعایت کنند اما چک کردن تک به تک این موارد از داخل مخزن کمی کار مشکلیست و هر فردی نمی توانداین کار را انجام دهد زیرا این عمل نیازمند داشتن دانش css , html و php می باشد به همین علت در این مقاله ما افزونه ای را به شما معرفی میکنیم که با استفاده از این افزونه می توانید از تطابق داشتن قالب خود با استاندارد های جهانی اطمینان حاصل فرمایید.

پلاگین theme check

در زمینه قالب ۱۵ استاندارد وجود دارد که شما نیاز دارید قالب شما حتما از این استاندارد ها برخوردار باشد، شما با استفاده از افزونه theme check می توانید تمام این استاندارد ها را چک کنید. در ادامه به معرفی این ۱۵ قالب می پردازیم:

 1. مجوزها
 2. نام‌گذاری‌ها
 3. تنظیمات
 4. افزونه‌ها
 5. اسکرین‌شات
 6. امنیت و حریم خصوصی
 7. فروش، اتصال به درگاه بانکی و لینک‌دهی
 8. نحوه ارائه در مقابل عملکرد قالب
 9. مستندات
 10. زبان‌های پشتیبانی شده
 11. سطوح دسترسی
 12. کدهای قالب
 13. عملکرد هسته و ویژگی‌های آن
 14. دارای شیوه‌نامه و اسکریپت استاندارد
 15. ظاهر قالب

 

نحوه کار با افزونه

در مرحله اول شما باید این افزونه را دانلود کرده و بر روی سایت خود نصب و فعال سازی نمایید، بعد از این که افزونه را فعال سازی کردید در منوی سمت چپ پنل پیشخوان در منوی نمایش گزینه ای با نام theme check نمایان می شود که شما برای کار با افزونه و چک کردن قالب مورد نظرتان باید بر روی این گزینه کلیک کرده و به صفحه مربوطه آن مراجعه کنید.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید بخشی از تصویر که یک فهرست کشویی می باشد با کادر قرمز رنگ مشخص شده است که شما باید از این فهرست قالب مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی دکمه کنار این فهرست با عنوان check it کلیک نمایید تا فرایند تست قالب صورت پذیرد. بعد از این که این فرایند به طور کامل انجام شد اگر خطای در قالب وحود داشته باشد شما می توانید همانند تصویر زیر آن را مشاهده کنید.

تنها خطاها نیست که در این صفحه نشان داده می شود بلکه شما می توانید در این صفحه کلیه اطلاعات مربوط به قالب اعم از تعداد افزونه ها، نسخه قالب و… را مشاهده کنید.

زمانیکه شما قالب خود را با افزونه theme check تست می کنید با چهار تگ مواجه می شوید که در ادامه به بررسی این چهار برچسب می پردازیم:

warning: اگر شما با این برچسب مواجه شدید باید بدانید که برخی از کد ها یا فایل های قالب شما استاندارد نبوده و مشکل دارند.

Recommended: مواجه شدن با این تصویر بدین معنیست که پرونده تصویری بارگذاری شده یا بسیار کوچک است و بیش از حد بزرگ می باشد.

Required: این برچسب بدین معنی می باشد که باید مجددا به مخزن وردپرس مراجعه کرده و استاندارد ها و قوانینی که در آن جا وحود دارد مطالعه شده و لحاظ شوند.

Info: این برچسب چندان مهم نیست و مواجه با این برچسب جای نگرانی ندارد زیرا این برچسب صرفا برای در اطلاع قرار دادن شما از بعضی موارد است، به طور مثال امکان دارد شما در بخشی از قالبتان از یک لینک طولانی استفاده کرده باشید که می توانید به جای این لینک از لینک کوتاه تری استفاده کنید.

 

 

زمانی که کلیه خطاهای قالب شما رفع شد و قالب شما هیچ مشکلی نداشت بعد از این که با افزونه آن تست کنید و سلامت قالب شما تایید شود با گزینه Your Theme passed the tests  مواجه می شود اما امکان دارد به جای این جمله با دو برچسب info و recommended مواجه شوید که در این مورد هم باید بگوییم جای نگرانی نیست و قالب شما از کاملا با استاندارد های جهانی مطابقت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس