آموزش تصویری و کاربردی اتصال تلگرام به وب سایت وردپرسی


آموزش تصویری و کاربردی اتصال تلگرام به وب سایت وردپرسی

آموزش تصویری و کاربری اتصال تلگرام به وب سایت وردپرسی با Telegram for WP تا به حال به این دقت کرده اید که در دنیای امروز مردم بسیاری از زمان و انرژی خود را صرف مرور پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی و مسنجر هایی ازجمله تلگرام استفاده میکنند که میتواند گروه و کانال تشکیل بدهند و اعضای بسیار زیادی عضو آن شوند و دارای مدیریت پیشرفته باشد .
همچنین میتوان با کمی دقت این را مشاهده نمود که وبسایت ها ارتباط بسیار نزدیکی را با تلگرام وکاربران تلگرامی خود ایجاد نموده اند.
با ما همراه باشید در ادامه به شما افزونه ای معرفی میکنیم که بتوانید وردپرس را به تلگرام متصل کنید به گونه ای که به صورت اتوماتیک بعد از انتشار مطالب در وب سایت همزمان در کانال تلگرامی شما منتشر شود.

اتصال وردپرس به تلگرام با Telegram for WP

با نصب این افزونه میتوان :
۱٫میتوان پیام های که ازطریق ایمیل برای شما ارسال میشود مانند ثبت نام کاربر، وارسال دیدگاه جدید و… را در تلگرام مشاهده نمایید.
۲٫ میتوان محصول یا نوشته های خود را زمان ارسال در کانال تلگرام خود ارسال کنید.

Telegram for WP را میتوانید در عرض چند دقیقه با تلگرام خود متصل کنید.

اطلاع رسانی و ارسال به کانال

این افزونه دارای دوبخش میباشد . بخش اطلاع رسانی شامل اطلاع رسانی های وردپرس میباشد وبخش ارسال به کانال شامل ارسال نوشته ها همزمان به کانال تلگرامی میباشد.

 نصب افزونه

ابتدا این افزونه را دانلود کنید وسپس از قسمت افزونه های سایت خود آن را نصب کنید.


بعد از اینکه آن را نصب کردید هنگام نوشتن یک نوشته در وردپرس کمی پایین تر باکسی مشاهده میکنید که جهت ارسال نوشته ی خود به کانال تلگرامی مورد نظر میباشد .همچنین اروری مشاهده میشود که نام کاربری کانال با توکن ربات تنظیم نشده اند. حال به معرفی افزونه میپردازیم.

شروع کار

بعد از نصب این افزونه در بخش پیشخوان سایت  بخشی با نام TWP  برای اتصال وردپرس به تلگرام ایجاد شده است.

با کلیک برروی آن به تنظیمات افزونه دسترسی پیدا خواهید کرد.

همان طور که مشاهده می کنید این افزونه دارای سه تب متفاوت می باشد.
از تب اول همان طور که در بالاتر نیز توضیح داده شد می توانید اطلاع رسانی هایی را که وردپرس با ایمیل برای شما ارسال می کند در تلگرام خود به کمک یک ربات داشته باشید.
از تب دوم هم می توانید تنظیمات مربوط به ارسال نوشته ها به کانال تلگرامی را مشاهده کنید.
از تب سوم هم که می توانید از نویسنده این افزونه حمایت مالی کنید.
به معرفی و آموزش هر تب بصورت جداگانه می پردازیم:

تب اول – اطلاع رسانی ها

در این بخش یک کپی از ایمیل های اطلاع رسانی که ورد پرس به شما ارسال میکند به تلگرام شما میفرستد. در ابتدا تلگرام دسکتاپ خود را باز کرده وسپس به آی دی  Notifcaster_bot@ بروید و start/ را ارسال کنید وبعد از آن دستور /token  را جهت گرفتن API وارد کنید. سپس این ربات به شما یک کد میدهدکه باید آن را کپی و در تب اطلاع رسانی سایت وارد کنید .

کدی که از ربات دریافت کردیم را در فیلد API Token وارد میکنیم. ودر بخش هشتگ(اختیاری) یک هشتگ برای نوشته خود وارد کردیم .سپس تغیرات اعمال شده را ذخیره کنید ، به پایان کار رسیدید!
از این به بعد میتوانید تمامی نوشته ها یا محصولات و… را در کانال تلگرام خود مشاهده کنید.

تست عملکرد ارسال اطلاع رسانی ها

از بخش فرستادن یک پیام آزمایشی در همین تب روی گزینه  بفرست کلیک کنید و کمی صبر کنید …….
سپس بعد از چند ثانیه یک پیام آزمایشی برای شما ارسال میشود.
اگر پیام برای شما ارسال شد به این معنی است که ارتباط وردپرس با ربات ایجاد شده است. سپس اگر به غیر از این شد باید بررسی کنید که کد API Token را به درستی وارد کرده اید یا خیر.
اگر همانند تصویر بالا پیام ارسال شد، یعنی وردپرس شما با ربات اطلاع رسانی باهم ارتباط ایجاد کرده اند و اتصال وردپرس به تلگرام امکان پذیر شده است. در غیر این صورت باید بررسی کنید که کد API Token را به درستی وارد کرده اید یا خیر.

تب دوم – ارسال به کانال

تب دوم این امکان را ایجاد کرده است که نوشته های وردپرس خودتان را با افزونه ای که معرفی کردیم به کانال تلگرامی خود ارسال کنید.
برای فعال سازی ازطریق زیر عمل کنید:

۱.ساخت ربات در تلگرام جهت ارسال نوشته ها به آن
۲. Add کردن ربات به کانال تلگرام جهت ارسال نوشته ها در وردپرس به کانال ، خب حالا به ربات بوت فادر  @BotFathe در تلگرام بروید ومانند دستورات زیر عمل کنید.

پس از وارد کردن دستور /newbot  برای ساخت ربات جدید از شما یک نام میخواهد نام را که وارد کردید ، سپس یک نام کاربری هم وارد کنید که در توضیحاتش مینویسد باید آخر نامی که وارد کردید باید bot  باشد.
در ادامه ربات یک کد API  به شما میفرستد آن را کپی و در تب ارسال به کانال افزونه در وردپرس وارد کنید تا ربات و وردپرس باهم ارتباط گیرند.

بعد از این ، نوشته های وردپرسی شما در ربات ارسال می شود اما ما می خواهیم که نوشته ها در کانال ارسال شوند پس باید ربات را به کانال تلگرام به عنوان ادمین نیز وارد کنیم.
به پروفایل کانال خود بروید و روی گزینه ی Administrators کلیک کنید و نام کاربری کانال خود را در قسمت جستجو وارد کنید، پس از آن ربات شما نمایش داده می شود، روی آن کلیک کنید تا به عنوان ادمین کانال شما انتخاب شود.

بعد از این به سراغ افزونه ی وردپرس بروید و BOT Token و نام کاربری کانال تلگرام را در فیلدهای مربوطه وارد کنید.
ارسال به کانال
اگر اطلاعات را صحیح وارد کرده باشید  اطلاعاتی از کانال وربات با رنگ آبی رنگ مشاهده میکنید میتوانید مانند قبل برای تست عملکرد صحیح ، پیامی به  صورت آزمایشی را ارسال کنید .
در جایی که نوشته است نام کاربری  در مقابلش برروی گزینه بفرست کلیک کنید ، سپس یک پیغام آزمایشی در کانال تلگرام شما ارسال میشود.
تنظیمات دیگری هم وجود دارد که شما با کارکرد هر یک میتوانید کارایی آنها را متوجه بشد .

تب سوم

مشاهده ی خروجی کار

هدف ما این است که این امکان را ایجاد کنیم که با کلیک روی  انتشار، نوشته ای از وردپرس همزمان به تلگرام نیز ارسال کنیم. در سایت خود به قسمت نوشته جدید بروید. نوشته خود را ایجاد کنید سپس تصویر شاخص قراردهید ، به باکس افزونه بروید روی ارسال به کانال کلیک کنید تا نوشته ایجاد شده شما به کانال نیز ارسال شود.
بعد از آن هم الگوی پیام خودتان را تعیین کنید.
اگر میخواهید که تصویر شاخص همراه با نوشته ارسال شود را انتخاب کنید یا اینکه تصویر دیگری انتخاب کنید .
سپس برروی گزینه انتشار کلیک کنید.
درنتیجه با ارسال شدن نوشته در سایت ، الگویی که تعیین کردید به کانال تلگرامی شما نیز ارسال میشود.

تبرک میگوییم اتصال وردپرس به تلگرام به درستی انجام شد.
با تشکر از همراهی شما – شادباشید

۲ پاسخ به آموزش تصویری و کاربردی اتصال تلگرام به وب سایت وردپرسی

  1. وای خیلی خوبه ساییتون

    1. خیلی ممنون از همراهی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس