آموزش افزایش سرعت ایندکس سایت


آموزش افزایش سرعت ایندکس سایت

امروز مخواهیم در این مقاله ارائه شده توسط مبنای وردپرس ، آموزش افزایش سرعت ایندکس سایت را توضیح دهیم و اینکه چه عامل هایی بر سرعت ایندکس شدن سایت تاثیر میگذارند ، همراه همیشگی مبنای وردپرس باشید با آموزش افزایش سرعت ایندکس سایت.

ایندکس کردن مطالب سایت و اهمیت ایندکس کردن مطالب سایت

همه ما میدانیم که کار موتور های جستجو از جمله گوگل نشان دادن صفحه هایی است که کاربران کلمه های مربوط به آن را در باکس جستجو سرچ کرده اند ولی این کار زمانی امکان پذیر میوشد که صفحات در موتور های جستجو ثبت شده باشند. صفحاتی که در موتور های جستجو ثبت شده اند توسط خزنده های آنها مورد بررسی قرار میگیرند. با شرح دادن این موضوع متوجه این شدیم که اگر صفحه ای در گوگل ثبت نشده باشد ورودی از سمت آن در سایت خود نخواهیم داشت ، شاید فکر کنید که میتوانید با هر روشی که میخواهید میتوانید مطلب های سایت خودرا بنویسید اما همانطور که در بالا اشاره کردیم خزنده های موتور های جستجو مطالب سایت را بررسی میکنند و براساس معیار ها و قوانینی که تعیین کرده اند یک مطلب را در رده بالاتر قرار میدهند ، شاید هم فکر کنید میتوانید هزاران مطلب را از سایت های دیگر کپی کنید و درون سایت خود قرار دهید اما باید بگوییم که در اشتباه هستید زیرا موتور های جستجو متوجه کپی بودن مطلب میشوند ، در مطالب قبلی راجب سئو صحبت کردیم و متوجه این شدیم که پروسه سئو یک امر کاملا تجربی میباشد ، اهمیت ایندکس کردن مطالب گوگل به قدری اهمیت دارد که میتواند یک مطلب از سایت شما را در موتور های جستجو در رنک های بالاتر قرار دهد.

معیار های گوگل برای ایندکس کردن صفحات سایت

زمانی که یک صفحه را در گوگل ایندکس میکنید ، موتور جستجوی گوگل بر اساس معیار های خود صفحه را بررسی میکند که این معیار ها میتواند لینک داخلی مطلب باشد ، تعدا و نوع نوشتار تگ های هدینگ در html باشد یا ….. که صفحه را در اولین مرحله در رده ی یک قرار میدهد با بررسی های خود صفحه را به رده های پایین تر انتقال میدهد و در رده ای که تشخیص میدهد آن را نگه میدارد ، البته ممکن است گوگل صفحه شما را در رده یک قرار دهد این بدین معناست که شما شناخت خوب را از گوگل پیدا کردید و معیار های آن را شناخته اید. البته به این نکته دقت کنید که گوگل به صورت لحظه ای آنالیز های خود را انجام میدهد شاید یک کلمه را سرچ کنید و سایت شما در لینک اول قرار بگیرد و دوباره آن را سرچ کنید و در لینک های بعدی قرار گرفته باشد این بدین معناست که گوگل در ثانیه عمل میکند برای صحت این موضوع یک کلمه مانند مبنای وردپرس را در گوگل سرچ کنید و گزینه tools و بعد گزینه any time را انتخاب کنید تا به صورت لحظه ای آن را مشاهده کنید.

اگر روی any time کلیک کنید تمام زمان ها به نمایش در می آیند یعنی میتوانید متوجه شوید که در ۲۴ ساعت گذشته صفحات ایندکس شده بودند یا خیر ، میتوانید بفهمید که مطلب در ۲۴ ساعت گذشته یا ماه گذشته یا … وجود داشته است یا خیر ، در دنیای بزرگ گوگل هزاران سایت در طول روز مطلب های خود را انتشار میدهد و روزانه میلیون ها مطلب به گوگل اضافه میشود پس هر چه سریع تر موضوع مد نظر خودرا بنویسید و آن را در گوگل نشر دهید و به صورت تجربی سعی کنید که مطلب شما یک رده بالاتر از سایت های دیگر قرار بگیرد.


افزایش سرعت ایندکس مطالب سایت

اگر بخواهم این را توضیح دهم که چگونه میتوانید مطلب خود را بالاتر از یک مطلب دیگر قرار دهید باید بگویم که ۲۰۰ نکته در سئو وجود دارد که میتواند سایت شما را بالاتر از یک سایت دیگر در موتور های جستجو قرار دهد البته که گوگل این نکته ها را به صورت دقیق تری بررسی میکند و به همین علت است که گوگل موتور جستجوی محبوب تری نسبت به بقیه موتور جستجو هاست ، اما از ۲۰۰ نکته نکته هایی نسبت به بقیه نکته ها تاثیر گذارند و همچنین عوامل بیشتری نسبت به بقیه آنها تاثیر گذارند.  همراه ما باشید با نحوه افزایش سرعت ایندکس مطالب سایت.

ثبت سایت در گوگل

اولین گام برای اینکه بتوانید کار با گوگل را برای بهتر کردن و ضیت وبسایتتان یاد بگیرد ثبت سایت در گوگل میباشد ، برای ثبت سایت در گوگل باید دامنه سایت خود را در کنسول سرچ گوگل بیفزایید (آموزش ثبت سایت در گوگل).

نقشه سایت

برای این که بتوانید به گوگل بفهمانید که دپارتمان اصلی سایت چیست باید نقشه سایت را به آن معرفی کنید تا خزنده های گوگل بتوانند راحت تر در آن بخزند و مطالب و محتوای کلی سایت شما را بررسی کنند و کار اصلی خزنده های گوگل ایندکس کردن است  توجه داشته باشید ایندکس کردن مطالب اصلا ربطی به سئوی سایت شما ندارد ، شما فقط مطالب خود را توسط این کار به گوگل معرفی میکنید اما موتور جستجوی گوگل قوانینی برای سئوی بهتر سایت در نظر گرفته است که شما باید از قوانین آن پیروی کنید تا بتوانید یک سایت با محتوای عالی از نظر گوگل داشته باشید ، قوانینی که گوگل برای سئو در نظر گرفته است باعث میشود که شما یک سایت بسیار عالی برای کاربر فراهم کنید و توصیه میکند که نقشه سایت بروزی داشته باشید و توصیه ما به شما برای اینکه بتوانید نقشه سایت بروزی داشته باشید استفاده از افزونه Google XML Sitemaps است.

زمان بندی برای تولید محتوا

مطالب و محتوای وبسیات از مهمترین بخش  های سایت از نظر گوگل است ، چون کاربران  از نظر گوگل از همه مهمتر هستند و به دنبال رضایت کاربر از سایت میباشد و به این علت است که گوگل موتور جستجوی محبوبی نسبت به بقیه موتور جستجو هاست ، مطالب خود را هر چند وقت یک بار بروز کنید انجام این کار تاثیر بسزایی در سئو دارد ، ما در این مقاله راجب افزایش سرعت ایندکس صفحات وب صحبت میکنیم اما موضوع اصلی در این مقاله سئو است که افزایش سرعت ایندکس صفحات وب از زیر مجموعه های سئو میباشد ، وقتی  روزانه مطالبی را  در سایت انتشار میدهید خزنده های موتور های جستو در سایت همواره در حال گردش و خزیدن هستند و متوجه این میشوند که شما هر چند ساعت یا چند روز یا چند هفته مطالب را بروز میکنید یا مطلبی را انتشار میدهید ، حتما با خودتون میپرسید چگونه این موضوع اتفاق می افتد ؟

به طور مثال شما روزانه در یک بازه زمانی خاص  مطلب و محتوایی را در سایت انتشار میدهید و با این کار باعث ارسال باز خورد زمانی به گوگل میباشید و گوگل متوجه این بازه زمانی میشود.

پس سعی کنید روی پست های جدید بیشتر مانوور دهید و در یک بازه زمانی خاص به این کار بپردازید این صحت دارد که گوگل به بروز رسانی مطالب سایت اهمیت میدهد اما انتشار محتوای جدیدی که در هیچ سایتی به آن پرداخته نشده است برای گوگل بسیار حائز اهمیت است پس زمان بیشتری را روی پست های جدید بگذارید و هر چند وقت یک بار پست های خود را بروز کنید.

سرعت لود صفحات

سرعت لود صفحات یکی از مهمترین عوامل برای افزایش سرعت ایندکس صفحات وب میباشد ، حتما تا به حال وارد صفحاتی شده اید که بسیار کند لود میشوند اکثر کاربران سریع صفحه را میبندند و به دنبال سایت دیگری میگردند و سایت هایی که سرعت لود بسیار بالایی دارند با توجه به تجربه نشان داده شده است که اینگونه سایت ها محبوب تر هستند و نه تنها سرعت لود از نظر کاربران بسیار مهم است بلکه سرعت لود صفحات از نظر گوگل بسیار اهمیت دارد و یک امتیاز سئو مثبت برای شما خواهد بود. (آموزش جامع افزایش سرعت وبسایت)

شبکه های اجتماعی

از مهم ترین عوامل دیگر افزایش سرعت ایندکس میزان اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی می باشد از جمله گوگل پلاس . نکته مثبتی که در شبکه های اجتماعی و اشتراک گذاری در آنها نهفته است این است که با توجه به اهمیت روز به روز افزایش یافته این ابزار های ارتباطی جستجو گر ها نیز به آنها علاقه زیادی نشان داده اند به طوری که این علاقه شدید باعث شده است تا خزنده های خود را بسیار بیشتر از دیگر وب سایت ها برای خزیدن درون شبکه های اجتماعی ارسال کنند . با توجه به این موضوع شما زمانی که درون شبکه های اجتماعی در حال اشتراک گذاری مطالب خود هستید ، خزنده گوگل وارد شده و به صورت همزمان لینک وب سایت شما را درون چند شبکه اجتماعی با اعتبار دامنه Authority بالا می بیند خود این یکی از مهم ترین عوامل افزایش سرعت ایندکس مطالب شما خواهد بود.

از تکرار بپرهیزید

عملا مطالب کپی و تکراری به هیچ دردی نمیخورند شاید در ابتدا باعث دریافت ورودی هایی شوند ولی بعد امتیاز منفی به وب سایت شما می دهند زیرا همانطور که گفته شد گوگل به دنبال ارائه بهترین نتیجه برای کاربران خود می باشد. پس اصلا عاقلانه به نظر نمی رسد تا محتوای تکراری و غیر یکتا را به خورد موتور های جستجو با این ایده که تعداد را بالا ببرید بدهیم .

لینک داخلی

لینک ها از زمان های گذشته تا الان و یقینا تا به انتهای دوره فضای مجازی مهم بوده اند . لینک های داخلی نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند ، هموازه سعی کنید مطالبتان را به یکدیگر مرتبط کنید و لینک داخلی ایجاد کنید. لینک های داخلی وب سایت شما پل هایی هستند که مطالب و محتوای سایت را به یکدیگر مرتبط می کنند و وجود این پل ها باعث افزایش مقدار ایندکس و اطلاع رسانی خزنده ها از بروز رسانی وب سایت شما می شند.

عدم استفاده از برچسب های تکراری

از نوشتن برچسب های تکراری بپرهیزید زمانی که خزنده گوگل وارد مطلب میشود از خواند برچسب های شما متوجه عنوان مطلب میشود و فکر میکند مطلب شما تکراری است.

استفاده از عکس های کم حجم و گرافیکی

این روز ها متوجه این موضوع میشیم که تصاویر چقدر بهتر از متن گویای مفهوم و منظور ما میشود مانند استفاده از استیکر ها در شبکه های اجتماعی یا فرستاددن emoji یا استفاده از عکس همراه با متن ، از عکس ها در مطالب خود استفاده کنید چون علاوه بر  کاربر پسند شدن مطالب و سایت گوگل هم به استفاده از عکس در مطالب سایت بسیار اهمیت میدهد و با استفاده از عکس در مطلب سایت خود میتوانید یک نمره ی مثبت در سئو از گوگل دریافت کنید دقت کنید که حتما از خاصیت alt استفاده کنید زیرا میتواند به عنوان نوشته  و مطلب شما کمک بزرگی کند (خاصیت alt در تگ img در html استفاده میشود زمانی که عکس شما بار گذاری نمیشود از متن داخل این خاصیت برای کاربر به نمایش در میاید ) از عکس های کم حجم استفاده کنید زیرا میتواند سریع تر بارگذاری شود.

ترکیب عناصر با یکدیگر

تر کیب عناصر بایکدیگر به این معناست که نوشته ، عکس ، ویدئو ، رنگ و… را بایکدیگر ترکیب شوند تا بتواند کاربر را جذب خود کنند ، حتی اگر شما یک محتوای بدرد نخور در سایت داشته باشید کاربران به علت گرافیکی بودن سایت مطالب شما را میخوانند و زمان بیشتری را در سایت شما به گردش میپردازند همچنی گوگل به این موضوع بسیار اهمیت میدهد زیرا کاربر پسند بودن سایت شما حرف اول گوگل را میزند و اگر کاربر زمان بیشتری در ساین شما بماند یعنی در مرحله ی سئو سایت خود بسیار موفق بوده اید زیرا یکی از معیار های مهم سئو نگه داشتن کاربر در سایت است. زمانی که یک کاربر  در سایت شما ورود میکند پس از آن کار شما شروع میشود یعنی نگه داشتن کاربر پس از ورود آن مهم ترین کار است.

پینگ

به پینگ کردن مطالب سایت خود بسیار اهمیت دهید زمانی که شما یک مطلب را انتشار میدهید باید آن را به موتور جستجوی گوگل اطلاع رسانی کنید اما به تعداد پنگ های خود در طول روز دقت کنید چرا که تعداد پینگ های زیاد باعث سئو منفی میشود ، اگر سایت شما از وردپرس یا یک cms  ساخته نشده است میتوانید از سایت Pingler  استفاده کنید.

ربات Robot.txt

این فایل یک عامل بسیار تاثیر گذار در رشد یک سیات میباشد چرا که اسپایدر های گوگل را راهنمایی میکند تا چگونگی خزیدن در یک وب سایت و دسترسی به محتوا و آنالیز آن را متوجه شوند.

اگر میخواهید سرعت ایندکس مطالب خود را افزایش دهید باید به مطالعه بیشتردر زمینه الگوریتم ها و قوانین موتور های جستجو بپردازید ، البته که گوگل هیچ گاه راز های خود را فاش نمیکند  و همواره آن را به صورت نکته های و روش هایی برای کاربران در می آورد تا کاربران با رعایت آنها به نتایج مطلوبی دست پیدا کنند و به همین امر قانع شوند ، تمام متخصصان و پژوهشگران در این زمینه ، میدانند که سئو یک کار کاملا تجربی است شاید با خودتون فکر کنید که تمام سایت ها مانند یکدیگر میباشند اما این تفکر اشتباه است ، چرا که تجربه ی سئو در هر سایتی با سایت دیگری فرق میکند ولی نکته های بالا اصول هایی هستند که میتوانند به این امر کمک کنند که با رعایت آنها تا به نتایج مطلوب دست پیدا کنید.

با تشکر از همراهی شما – شادباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس