آموزش قدم به قدم سئو وردپرس


آموزش قدم به قدم سئو وردپرس

عبارت سئو مخفف search engine optimization به معنی بهینه سازی برای موتور های جستجو می باشد و سئوی وردپرس نیز مسلما معنی بهینه سازی وب سایت وردپرس برای موتور های جستجو گر مانند گوگل ، یاهو ، بینگ و … می دهد .

در وهله اول با دید اینکه بهینه سازی برای موتور های جستجو گر باعث افزایش فروش و افزایش کاربران سایتمان می شود طبیعی است که به نظر این تعریف برای کلمه سئو و عملیات بهینه سازی وب سایت درست باشد اما نکته حائزی اهمیتی که باید به آن توجه داشت این است که در نهایت کاربران وب سایت ما هستند از ما خرید یا در همایش های ما شرکت میکنند پس باید به این فکر باشیم که در همه حالی کاربران وب سایتمان به سادگی از سایت استفاده و به اهداف خود دست یابند پس از آن به فکر اهداف تجاری وب سایت باشیم . در این حالت تعریف سئو کمی متفاوت تر رقم خواهید خورد به طوری که سئوی جدید به معنی بهینه سازی وب سایت برای کاربران می باشد.

آموزش قدم به قدم سئوی وردپرس

آموزش سئوی وردپرس

ما در این مقاله به صورت حرفه ای و قدم به قدم سئوی وردپرس را به شما آموزش خواهیم داد این نکته را هرگز فراموش نکنید که سئو و اطلاعاتی که در رابطه با آن وجود دارد به صورت تجربی بدست آمده و حاصل سالیان متوالی فعالیت و شکست های اکتسابی می باشد پس ممکن است که روش هایی که در یک سایت از آن به موفقیت رسیده اید در سایت دیگر برگ برنده دیگری برای سئو داشته باشید و نکته دیگر اینکه تمامی مبحث سئو در یک مقاله یا چند مقاله نمی گنجد ولی در اینجا ما به صورت خلاصه وار از کلیات سئوی وردپرس برای شما صحبت خواهیم کرد با ما همراه باشید .

طراحی وب سایت وردپرسی

مرحله اول و مرحله مهم در سئو وجود سایت وردپرسی به نحوی که کاربران از آن استفاده کنند برای این کار میتوانید مقاله ” آموزش طراحی سایت با وردپرس ” را مطالعه کنید.

انتخاب کلمه یا کلمات کلیدی

انتخاب کلمات کلیدی سئو

از موضوعات مهم سئو کلمه کلیدی و کلید واژه ایست که وب سایت بر روی آن تمرکز دارد به طور مثال مبنای وردپرس بر روی کلمه های همچون  ” آموزش وردپرس ، قالب وردپرس ، سئوی وردپرس و .. ” تمرکز دارد ، انتخاب کلمه درست و تولید محتوا اعم از تصاویر ، متون و ویدئو ها حولب محور آن مهم است زیرا تعیین کننده راه وب سایت ما می باشد تغریف کلمه کلیدی یا کلید واژه برای هر صفحه و یک یا چند کلید واژه برای کلیت سایت مناسب است به وطر مثال باز در مبنای وردپرس کلیت وب سایت بر پایه وردپرس میچرخد و تمامی زیر مجموعه های آن جز کلمات کلیدی محسوب می شوند . در هر نوشته یا برگه ما یک کلمه کانونی مستقل انتخاب میکنیم که مرتبط با حوزه فعالیت و موضوع ما باشد.

افزودن توضیحات به سایت

سئو مطالب

توضیحات در وب سایت و صفحات ما موضوع مهمی است که شاید بتوان گفت جزو اصلی ترین موارد سئو می باشد هر چه این توضیحات بهتر و با توجه به کلمه کلیدی ما مرتبط تر باشد نتیجه بهتری دریافت خواهیم کرد. توضیحات وب سایت چیست ؟

تا به حال صد در صد جستجویی در گوگل داشته اید توجه کنید که در هر نتیجه دوخط نوشته به مانند توضیحات کوتاه وجود دارد و اگر اشتباه نکنم بیشتر ما قبل از ورود به سایت ابتدا این توضیحات را مطالعه میکنیم . به تصویر زیر دقت کنید.

توضیحات باید به گونه ای باشد که زمانی که کاربر این توضیحات را در جستجوی گوگل مشاهده کرد بیشترین میزان ترغیب برای کلیک روی لینک شما را داشته باشد.

قسمت اول آموزش سئو وردپرس تمام شد منتظر قسمت بعدی باشید. با تشکر از همراهی شما-شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس