آموزش جامع افزایش سرعت سایت وردپرس


آموزش جامع افزایش سرعت سایت وردپرس

به جرات می توان گفت که یکی از مهم ترین عوامل موفقیت وب سایت ها سرعت آنها می باشد چرا که کاربران شما زمان و حوصله زیادی برای انتظار ندارند و افزایش سرعت سایت بارگذاری صفحات را سریعتر کرده و موجب رضایت کاربران خواهد شد و همین روش موجب جذب کاربران بیشتر و در نتیحه بازدید صفحات افزوده می شود و به دنبال آن سئو سایت نیز بهبود خواهد یافت.
در این مقاله تصمیم گرفته ایم تا آموزش جامع افزایش سرعت ، بهترین تکنیک ها و ترفند ها را در اختیار شما قرار دهیم پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

آموزش افزایش سرعت سایت

مطالعات از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۶ نشان می دهد که زمان صبر کاربران از ۱۲ ثانیه به ۷ ثانیه کاهش یافته است بدین معناست که شما زمان بسیاری کمی را در اختیار دارید تا محتوای خود را به کاربر نشان دهید و تا جایی که می توانید او را در سایت خود نگه دارید

به همین دلیل سایت هایی با سرعت پایین محکوم به ترک کردن هستند. مطالعاتی که بر روی سایت های آمازون و گوگل انجام شده است حاکی از این است که ۱ ثانیه تاخیر منجر به کاهش ۱۱ درصدی بازدید صفحات و کاهش ۱۶ درصدی رضایت مشتریان و کاربران خواهد شد این نشان می دهد که کاربران صبور نیستند پس باید از زمان حداکثر استفاده را برد علاوه بر کاربران موتورهای جستجو نیز سایت های با سرعت پایین را تنبیه کرده و در نتایج پایین نشان می دهد پس یکی از عوامل تاثیر گذار در سئو می تواند سرعت سایت باشد.

خرید افزونه افزایش سرعت وردپرس WP Rocket

چگونه سرعت سایت را چک و بررسی کنیم؟

اشتباه رایجی که بسیاری از طراحان سایت مبتدی آن را انجام می دهند آن است که سرعت سایت خود را در کامپیوتر شخصی خود میسنجند و فکر می کنند اگر سایت در کامپیوتر آنها به سرعت بالا آمد پس دارای سرعت خوب و مناسبی است در صورتی کاملاً اشتباه است. شما سایت خود را به وفور در سیستم خود مشاهده می کنید و مرورگر ها آن را در کش خود ذخیره می کنند و در مشاهدات بعدی آن را سریعتر بالا خواهد آورد ولی کاربرانی که برای اولین بار سایت شما را باز خواهند کرد این سرعت بالا را نخواهند دید پس باید سرعت سایت خود را با ابزارهایی نظیر pingdom و… تست کنید.

خرید افزونه افزایش سرعت وردپرس WP Rocket

چه عواملی ساعت سایت را کاهش می دهد؟

زمانی که با ابزارهای مختلف سرعت سایت خود را چک می کنید راه هایی را برای بهبود سرعت به شما پیشنهاد می کند ولی اکثر این پیشنهادات دارای اصطلاحات فنی هستند که بسیاری از ما متوجه آن نخواهیم شد پس به ادامه مطلب خود می پردازیم.

عوامل کاهش به صورت زیر هستند:

میزبانی وب: اگر سرور هاست شما به درستی پیکربندی نشده باشد دارای سرعت پایینی است پس در انتخاب هاست دقت لازم را داشته باشید.
پیکربندی وردپرس: اگر سایت صفحات کش شده را حفظ نکند سرور بیش از حد اشغال می شود و همین امر موجب کند شدن سایت خواهد شد.
حجم صفحه: در این مورد بیشتر تصاویر که بهینه نشده در صفحه مورد استفاده است اشاره دارد.
اسکریپت های خارجی: اسکریپت های تبلیغاتی و بارگذاری فونت ها اثر مخربی را بر سایت دارد.

یک هاست خوب چه نوع هاستی می باشد؟

فهمیدیم که هاست نقش مهمی در عملکرد سایت دارد در هاست های اشتراکی منابع بین مشتریان به اشتراک گذاشته می شود البته این به این معنا نیست که اگر سایتی دارای ترافیک بالایی است در نتیجه فضای بیشتری را از سرور اشغال می کند و سرعت سایت های دیگر کاهش پیدا می کند. از طرف دیگر استفاده از هاست وردپرس مدیریت شده دارای پیکربندی بهینه شده می باشد که آن را در اختیار شما قرار می دهد همچنین از سایت شما پشتیبانی می کند و نسخه وردپرس شما را مرتبا به روز رسانی خواهد کرد و اقدامات امنیتی را بر روی سایت شما پیاده می کند.
در این مقاله مباحث بنیادی سرعت سایت را با یکدیگر مرور کردیم در مقالات بعدی روش های افزایش سرعت را می آموزیم روش هایی که هیچ گونه نیازی به دانستن کد نویسی ندارند. پس مقالات بعدی این آموزش را نیز مطالعه فرمایید.

خرید افزونه افزایش سرعت وردپرس WP Rocket

بخش دوم آموزش جامع افزایش سرعت وردپرس

در بخش اول یکسری از مطالب و مفاهیم و تکنیک ها را فهمیدیم در ادامه آموزش افزایش سرعت سایت وردپرس به آموزش روش هایی می پردازیم که به علم و دانش برنامه نویسی نیازی نباشد و با انجام آن روش ها سرعت سایت خود را بهتر و بهتر کنیم.
بسیاری از کسانی که به تازگی این حرفه را شروع کرده اند با زبان برنامه نویسی آشنایی ندارند به همین خاطر نمی توانند پیکربندی سایت خود را تغییر دهند ولی جای نگرانی نیست ما در کنار شما هستیم ما به شما کمک خواهیم کرد که سایت خود را با روش های مطمین بهبود بخشیده و سرعت آن را بالا ببرید.

نصب افزونه کش وردپرس

برای ساخت یک صفحه وردپرس باید یک فرآیند پردازشی را انجام دهد تا اطلاعات را پیدا کرده و آنها را پس از جمع بندی در صفحه مورد نظر کاربر نمایش دهد این فرآیند ممکن است سرعت سایت را کاهش دهد به خصوص اگر چند کاربر به طور همزمان از این صفحه استفاده نمایند در اینجاست که استفاده از این افزونه به شما پیشنهاد می شود چرا که کش کردن می تواند سرعت سایت شما را ۲تا ۵ برابر بیشتر کند.
افزونه کش در نخستین دفعه ای که کاربران سایت را مشاهده می کنند یک کپی از آن می سازد به این ترتیب در مشاهدات بعدی همان صفحه دیگر لازم نیست که وردپرس فرآیند پردازشی را از اول طی کند و تولید صفحه را به طور کامل انجام دهد چرا که از نسخه کپی شده افزونه کش بهره مند می شود.

آموزش بهینه سازی وردپرس کد فعال کردن کش در سایت

کش سایت

خرید افزونه افزایش سرعت وردپرس WP Rocket

زمانی که کاربر سایت شما را مشاهده می کند سرور اطلاعات را از دیتابیس SQl و فایل های PHP می گیرد و سپس تمام آنها را در کنار هم قرار می دهد تا صفحه HTMLکاربر تولید شود. این فرآیند بسیار طولانی است شما با یک افزونه می توانید از تکرار این فرآیند جلوگیری کنید از معروفترین این افزونه ها می توان به w3 total cache و WP Super Cache اشاره کرد.

بهینه سازی تصاویر

تصاویر در جذب کاربران نقش مهمی دارند چرا که روح سایت هستند و همین جلوه های بصری رنگی می تواند احتمال خواندن محتوا را تا ۸۰% افزایش دهند ولی در صورتی که این تصاویر بهینه باشند چرا که اگر بهینه نباشند تاثیرات منفی خواهند داشت و موجب کندی سایت می گردند قبل از آپلود تصاویر به درون سایت بهتر است از یک نرم افزار ویرایشی آنها را بهینه کنید با استفاده از فرمت هایی که در این نرم افزار وجود دارد تصاویر را به میزان زیادی فشرده کرده و حجم آنها را تا ۵برابر کمتر می کند.

چه فرمتی را برای تصاویر خود انتخاب کنیم و کدام یک مناسب تر است؟

بهتر است از دو فرمت jpeg و png در سایت استفاده کرد اگر تصویر شما دارای رنگ های متنوع است از jpeg و اگر ساده است از png استفاده کنید تصاویر png فشرده نیستند زمانی که تصویری را فشرده می کنیم مقداری از اطلاعات آن از دست می رود به همین خاطر است که تصاویر خام و غیر فشرده کیفیت بالاتری را دارند. در مقابل jpeg یک فرمت فشرده است که در عین اینکه حجم تصویر را کاهش می دهد کیفیت آن را به میزان ناچیز پایین می آورد پس میتوان نتیجه گرفت که فرمت تصاویر می تواند تفاوت زیادی را در سرعت سایت شما ایجاد کند.
در این بخش دو تکنیک ساده ولی تاثیر گذار را برای شما بازگو کردیم با انجام این دو روش می توانید تا میزان زیادی سرعت سایت خود را بالا ببرید. در بخش های بعدی نیز ما را همراهی کنید.

خرید افزونه افزایش سرعت وردپرس WP Rocket

 

بخش سوم آموزش جامع افزایش سرعت وردپرس

با بخش سوم آموزش افزایش سرعت در خدمت شما هستیم در دو بخش قبل با مباحث بنیادی سرعت و روش های ساده و بدون کد نویسی آشنا شدیم در این بخش به سراغ نکاتی می رویم که باید به طور مداوم آنها را رعایت کنید و باید به طور اصولی آنها را انجام داد.
با ما همراه باشید.
با انجام دو تکنیکی که در بخش دوم گفته شد شما سرعت بارگذاری سایت خود را افزایش دادید ولی اگر بخواهید سرعت را بیشتر از آنچه که هست بالا ببرید باید از ترفندهایی که در این بخش معرفی می شود استفاده کنید.
وی سایت خود را به روز نگه دارید.
وردپرس از آنجایی که یک پروژه متن باز است مرتبا به روز رسانی یا آپدیت می شود همچنین افزونه ها و قالب ها نیز به طور مداوم به روز می شوند و با هر آپدیت شدن ویژگی ها و امکاناتی به آنها افزوده شده و مشکلات نسخه های قبلی رفع می شود پس شما به عنوان مدیر سایت وظیفه دارید تا وردپرس و افزونه و قالب خود را به روز نگه دارید در غیر این صورت باید منتظر کاهش سرعت و تهدیدهای امنیتی باشید..
وردپرس تمام محتوا را در صفحه اصلی و بایگانی نمایش می دهد این به این معنی است که صفحه اصلی و صفحات بایگانی، برچسب ها و دسته ها با سرعت کمتری بارگذاری خواهد شد.
برای افزایش سرعت بارگذاری می توان سایت خود را به گونه ای تنظیم کرد که چکیده ای از مقاله به جای کل آن نمایش داده شود چرا که نمایش تمام محتوا در بخش مقالات موجب کلافگی کاربران و در نتیجه مدت زمان ماندن در سایت را کاهش می دهد. به پیشخوان وردپرس و تنظیمات بروید در مقابل عبارت برای هر نوشته در خوراک، نمایش بده گزینه خلاصه را انتخاب کنید.
دیدگاه ها را صفحه بندی کنید.
ممکن است کاربران زیادی برای شما نظر بگذارند این بسیار خوشایند است چرا که محتوای شما جذاب بوده است ولی اگر تعداد این نظرات زیاد شود بارگذاری صفحه کند و سرعت سایت کاهش می یابد برای رفع این مشکل به منوی تنظیمات رفته و زیر منوی گفت و گوها را انتخاب کنید سپس صفحه بندی دید گاه ها را تیک بزنید.

خرید افزونه افزایش سرعت وردپرس WP Rocket

از شبکه تحویل محتوا cdn استفاده کنید

شبکه تحویل محتوا یا cdn شبکه ای از چندین سرور در سرتاسر دنیاست که هر سرور فایل های استاتیک ساخت سایت شما را در خود ذخیره می کند فایل های استاتیک فایل هایی مانند تصاویر، css و جاوا اسکریپت هستند با فعال کردن cdn هر وقت کاربر سایت شما را باز کند قابل ها در نزدیک ترین سرور ذخیره می شود و با مراجعه دوباره کاربر فایل های ایستا از سروری که در آن ذخیره شده بود فراخوانی شده و سرعت سایت را بالا می برد.
بهترین افزونه max cdn است که سرعت بارگذاری سایت را کاهش داده و با افزونه های کش نیز سازگار است.

ویدئو ها را مستقیما در سایت آپلود نکنید

آیا باید از ویدئو در وردپرس به صورت مستقیم استفاده کنیم ؟

ویدئو ها میزان زیادی از پهنای باند را اشغال خواهد کرد و از طرفی آپلود ویدئو ها حجم پشتیبانی سایت را به شدت زیاد کرده و در نتیجه عملیات بازیابی وردپرس بسیار دشوار و طولانی خواهد شد. بهترین راه استفاده از سرویس های میزبانی ویدئو مانند یوتیوب، آپارات و… است که با این کار دیگر لازم نیست نگران پهنای باند باشید. وردپرس دارای ویژگی قرار دادن ویدئو از سایر سایت ها در درون پست هاست بنابراین می توان آدرس ویدئو را در پست خود قرار داد سپس وردپرس به طور خودکار این ویدئو را نمایش خواهد داد.

از قالب بهینه استفاده کنید

روش های انتخاب قالب مناسب وردپرس

در انتخاب قالب دقت کافی را داشته باشید چرا که علاوه بر ظاهر قالب بهینه بودن آن نیز اهمیت بسیاری دارد حتی شما می توانید از یک قالب ساده استفاده کرده و با افزونه ویژگی های دیگر را به آن اضافه کنید.
از افزونه گالری بهینه شده بهره مند شوید
اگر دارای سایت عکاسی یا نمونه کار هستید و نیاز به گالری دارید بهتر است از افزونه استفاده کنید مهم ترین افزونه پیشنهادی ما envira gallery می باشد این افزونه به شما کمک می کند تا گالری زیبا با بیشترین سرعت بارگذاری ایجاد کنید.
پایان بخش سوم آموزش جامع افزایش سرعت سایت وردپرسی.

بخش چهارم آموزش جامع افزایش سرعت وردپرس

در سه بخش قبلی با مباحث کلی افزایش سرعت سایت آشنا شدیم در این بخش می خواهیم حرفه ای تر عمل کنیم و سرعت سایت خود را با روش های پیشرفته تر افزایش دهیم.
در سرعت سایت ها میلی ثانیه ها نیز با اهمیت هستند و اگر شما بخواهید به بیشترین سرعت برسید هنوز تغییراتی مانده است که شما باید آنها را نیز انجام دهید این ترفندهای کمی فنی تر شده اند و باید مقداری با مفاهیم php آشنا باشید. قبل از انجام از سایت خود یک یک آپ تهیه کنید.

پست های طولانی را بخش بندی و صفحه بندی کنید

همه ما دوست داریم مقالات کامل و جامع را مطالعه کنیم همچنین مقالات طولانی تر رتبه بهتر و بالاتر در جستجوی موتورها دارند ولی از طرفی محتوای طولانی و دارای تصاویر زیاد سرعت را کاهش خواهد داد و راه حل آن صفحه بندی متن است با این روش یک متن طولانی را به چند بخش تبدیل می کنید و هر صفحه را به طور جداگانه بارگذاری کنید. برای انجام این کار کافی است عبارت <!––nextpage––> را در مقاله و هر جایی که می خواهید صفحه بندی آغاز شود قرار دهید.

درخواست های Http خارجی را کاهش دهید

بسیاری از افزونه ها و قالب ها انواع مختلفی از فایل ها را از سایت های دیگر در سایت بارگذاری می کنند اگر تعداد این فایل ها کم باشد اشکالی ندارد چرا که اصولا این فایل ها بهینه شده هستند ولی اگر تعداد آنها افزایش یابد و زیاد شود در این صورت سرعت سایت بسیار کاهش پیدا می کند شما می توانید درخواست های خارجی را با غیرفعال کردن اسکریپت و استایل ها و یا ادغام تنها تعداد آنها را کاهش دهید.

کاهش فراخوانی های دیتابیس

واضح است هر چه تعداد درخواست های دیتابیس بیشتر باشد، سرور درگیر تر شده و سرعت بارگذاری کمتر می شود قالب ها در خواست های زیادی را به طور مستقیم به دیتابیس می فرستد که باید این در خواست ها را کاهش داد حتی قالب های استاندارد را هم طوری تغییر داد که فقط اطلاعات پایه را از دیتابیس بگیرد.
نکته: عبارت <?PHPنشان دهنده یک درخواست به دیتابیس است.

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" dir="<?php language_attributes(); ?>">
<head profile="http://gmpg.org/xfn/11">
<meta http-equiv="Content-Type" content="<?php bloginfo('html_type'); ?> 
charset=<?php bloginfo('charset'); ?>" />

در مثال بالا درخواست ها را مشاهده می کنید می توان اطلاعات خود با جایگزین فراخوانی ها کرده و سرعت را بهبود بخشید.

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" dir="ltr">
<head profile="http://gmpg.org/xfn/11">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />

دیتابیس وردپرس را بهینه کنید.

بهتر است هر چند وقت یک بار دیتابیس خود را بهینه سازی کنید چرا که بعد از گذشت مدتی دیتابیس پر از اطلاعاتی میشود که دیگر به آنها احتیاج ندارید.
افزونه ای که برای این کار پیشنهاد ما به شماست wp _ sweep plugin است با کمک این افزونه می توانید دیتابیس خود را از اطلاعات بیهوده پاک سازی کنید و آن را بهینه گردانید.

بازنگری پست های خود را محدود کنید

بازنگری پست ها ممکن است مقدار زیادی از دیتابیس را اشغال کند اگر افزونه ها بازنگری پست ها را محدود نکنند ممکن است سایت شما با جستجو غیر ضروری آنها کند شوند برای محدودیت بازنگری پست ها در وردپرس کافی است کد زیر را در انتهای فایل wp_config. Php اضافه کنید.

define( 'WP_POST_REVISIONS', 4 );

این کد تنها ۴نسخه آخر بازنگری را ذخیره کرده و بقیه را حذف می کند.

جلوگیری از لینک های بی مورد توسط سایت های دیگر

اگر شما در سایت خود مقالات و محتوای ناب و جامعی دارید باید بدانید که دیر یا زود این محتوا سرقت خواهند شد و محتوا در سایت های دیگر قرار می گیرند و تصاویر سایت شما لینک شده و در نتیجه پهنای باند شما اشغال می شود برای حل این مشکل قطعه کد زیر را به انتهای فایل htaccessاضافه کنید

#disable hotlinking of images with forbidden or custom image option
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?mabnawp.ir [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?google.com [NC]
RewriteRule \.(jpg|jpeg|png|gif)$ – [NC,F,L]

این کد لینک شدن تصاویر را از سایت دیگر به سایت شما را بلوکه می کند.
به پایان آموزش جامع افزایش سرعت سایت رسیدیم در این آموزش ها سعی کردیم ترفند ها و تکنیک های افزایش سرعت را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با تشکر از همراهی صمیمانه شما.

خرید افزونه افزایش سرعت وردپرس WP Rocket

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس