آموزش بهینه سازی وردپرس با معرفی راهکارهای افزایش سرعت دیدگاه


آموزش بهینه سازی وردپرس با معرفی راهکارهای افزایش سرعت دیدگاه

وب سایت هایی که دارای مشهوریت هستند با تعداد زیادی دیدگاه روبرو هستند و شاید هر روز به این تعداد افزوده شود چرا که کاربران ثابت خود را دارند ولی مشکلی که در هنگام زیاد شدن این دیدگاه ها به وجود می آید این است که سرعت بارگذاری را به طور چشمگیری کاهش می دهد که این اصلا خوب نیست پس باید فکری اندیشید. ما امروز می خواهیم در مورد بخش هایی که در دیدگاه ها اثر گذار است صحبت کنیم پس با مبنای وردپرس همراه باشید.

سرعت دیدگاه ها در وردپرس

دیدگاه ها و داده های متا برای دیدگاه ها توسط کاربران دریافت و پردازش می شود در بسیاری از موارد منابع جاوا اسکریپت و جی کویری باید دانلود شوند و سپس برای کامنت ها پردازش شوند.
به همین خاطر با توجه به هجوم دیدگاه ها منجر به پایین اومدن سرعت سایت خواهد شد اندازه حجم برگه ها را افزایش می دهد، تعداد درخواست های پروتکل Http اثر می گذارد و در آخر کاهش سرعت دیدگاه ها را به همراه دارد.

اگر با کاهش سرعت دیدگاه ها مواجه شدید چند راه را امتحان کنید.

۱_غیر فعال کردن بخش دیدگاه ها: این مورد یکی از مطمئن ترین روش هاست ولی غیر فعال کردن این بخش برای سایت هایی که بازدیدکنندگان زیادی دارد موجب از دست رفتن ارزش و اعتبار سایت می شود.
۲_بهینه سازی و ساده سازی دیدگاه: شما اگر از ظاهر ساده و پیش فرض دیدگاه استفاده کنید بهتر است و سرعت بیشتری دارد.
۳_ استفاده از یک سیستم مجزا: اگر بتوانید از یک سرویس دهنده دیگر برای بخش دیدگاه ها استفاده کنید سرعت بالا تری خواهید داشت.
۴_ بررسی مشکل سرعت پایین: شما باید به دنبال رفع این مشکل باشید حتی اگر از سیستم ساده ای برای این بخش استفاده می کنید و همچنان با کندی مواجه هستید پس باید دنبال راه حل های دیگر باشید.
اگر شما از سیستم ساده ای برای دیدگاه های خود استفاده می کنند باید دو مورد را مورد بررسی قرار دهید.
ایجاد محدودیت در نمایش تعداد دیدگاه ها: وردپرس دیدگاه ها را در پایان هر پست نشان می دهد پس حتما محدودیتی را برای تعداد آن در نظر بگیرید چرا که اگر هزار تا کامنت هم موجود باشد در انتها نشان داده می شود.
به بخش تنظیمات و گفت و گوها بروید بعد در قسمت صفحه بندی دیدگاه ها با، عددی را تعریف کنید و تنظیمات را ذخیره کنید.

conversation-mabnawp

استفاده از آواتار آپلود شده روی هاست: وردپرس از gravatar پشتیبانی می کند، یعنی اگر کاربران در سایت اکانت داشته باشند می توانند تصویر خود را بارگذاری کند زمانی که دیدگاه در وردپرس لود می شود هر آواتار به تنهایی یک درخواست به پروتکل http ارسال می کند پس در نظر بگیرید اگر ۵۰ دیدگاه داشته باشید و ۵۰ تصویر آواتار باید لود شود پس سرعت را بسیار کاهش می دهد بهترین راه این است که آواتار را غیر فعال کنید و برای این کار به بخش تنظیمات و سپس گفت و گو و بخش آواتار را مشاهده کنید و برای فعالسازی می توانید آن را از حالت پیش فرض خارج کنید.

نکته پایانی: شما برای افزایش سرعت دیدگاه ها می توانید از افزونه lazy load comments استفاده کنید و تا حد زیادی از کندی دیدگاه ها جلوگیری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس