سایت با www یا بدون www


سایت با www یا بدون www

با سلام خدمت کاربران همیشگی مبنای وردپرس در خدمت شما هستیم با یک آموزش دیگر از سری آموزش های سئو وردپرس با ما همراه باشید.

به آدرس سایت ها نگاه کنید برخی از آنها دارای www هستند و تعدادی از آنها ندارند. چرا برخی از سایت ها www the را دارند و برخی ندارند؟ آیا تفاوتی بین این دو وجود دارد.
دو نوع آدرس برای سایت ها وجود دارد :
۱_ سایت های با www
۲_ سایت های بدون www
سوال مهمی که در اینجا وجود دارد این است که آیا باید از www در دامنه استفاده کرد و یا خیر؟ این موضوع از جمله تنظیمات شخصی است و بستگی به خود شما دارد.
در مبحث seo تفاوتی بین این دو وجود ندارد ولی اگر از www استفاده شود از مزایای فنی برخوردار میشوند.

مزیت اول  موضوعات مرتبط با شکست خوردن سرور

این مورد یکی از مشکلاتی بارز است سایت هایی که روی این سرور ها قرار دارد برای مدتی قادر به پاسخگویی نیستند و برای رفع آن می توان از redirect استفاده کرد تا بار ترافیکی روی سرور های سالم تقسیم شود توجه داشته باشید باید این مشکلات را به حداقل برسانید تا مشتریان خود را از دست ندهید. سایت های دارای www می توانند از redirect استفاده کنند چرا که از رکوردهای dns cname استفاده می شود و دامنه های لخت یعنی بدون www نمی توانند dns cname را داشته باشند.

مزیت دوم  کوکی ها و کش ها

کوکی های اطلاعاتی کوچکی هستند که از سایت برای مرورگر ارسال می شود تا هر زمان کاربر به آن سایت وارد شد بتواند آن اطلاعات را در خاطرش داشته باشد.
کش اطلاعات html و تصاویر و داده های آماری است که در مرورگر ذخیره می شوند تا دفعات بعدی با سرعت بیشتری صفحات بارگذاری شوند. سایت های دارای www اطلاعات کوکی و کش را در خود ایجاد می کنند.

افزودن www به سایت

در قسمت مدیریت سایت وارد تنظیمات شده و general را پیدا کنید.
بعد به پایین سایت هدایت شوید تا WordPress address url را یافته و www را قبل از نام دامنه وارد کنید و تغییرات را ذخیره نمایید.

سایت با www یا بدون www
سایت های راه اندازی شده

در این قسمت پیشنهاد ما به شما آن است که تغییراتی را در این زمینه انجام ندهید چرا که در بهینه سازی سایت شما تاثیر منفی خواهد گذاشت و تمام مطالب را به صورت دستی redirect کنید.
توجه داشته باشید چنانچه از www در دامنه خود استفاده کنید می توانید از مزیت های فنی و راحت نیز برخوردار باشید.

با تشکر از همراهی شما – شادباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس