آموزش نصب بسته نصبی


آموزش نصب بسته نصبی

یکی از مشکلات کاربران ما نصب بسته های نصبی یا همان دمو ، پیش نمایش بر روی هاستشان است. ما امروز میخواهیم آموزش بسته نصبی با استفاده از افزونه duplicator را در اختیار شما عزیزان بگذاریم. شما با استفاده از این افزونه می توانید بسیار ساده و با سرعت بالا بسته نصبی را در هاست خود نصب کرده و استفاده لازم را از آن ببرید.

نحوه نصب بسته نصبی

بسته های نصبی دارای دو فایل با نام های installer.php و archive می باشد.

ما می خواهیم بسته نصبی را بر روی لوکال هاست با پوشه و پایگاه داده جداگانه ای نصب کنیم، برای این کار دو فایل archive و installer.php را به پوشه مورد نظرمان که ساخته ایم انتقال می دهیم.

بعد از انجام این کار باید باید وارد Phpmyadmin لوکال هاست شویم و پایگاه داده جدیدی را که برای سایتمان به آن نیاز داریم بسازیم.

در مرحله بعد باید یوزرنیم و پسورد برای پایگاه داده خود ایجاد کنیم.

بعد از این که پایگاه داده را کامل ایجائ کردیم باید به سراغ صفحه نصب برویم که برای این کار باید بعد از آدرس سایتتان عبارت “installer.php/ را تایپ کنید به این صورت: www.testdomain.com/installer.php ، صفحه نصب دارای فیلد هایی می باشد که در ادامه به معرفی آن ها و کامل کردنشان می پردازیم.

  • name: این بخش برای وارد کردن اسم پایگاه داده جدیدتان است.
  • user: در این بخش باید یوزرنیم یا همان نام کاربری پایگاه داده خود را وارد کنید.
  • password: در آخرین بخش یعنی بخش پسورد باید رمز عبور پایگاه داده خود را وارد کنید.

بعد از این که تمام فیلد ها را تکمیل کردید نوبت به بررسی اطلاعات وارد شده و حصول اطمینان از صحیح بودنشان است که برای این کار باید بر روی دکمه test connection کلیک کنید.

بعد از این که اطلاعات بررسی شد و از صحیح بودن آن ها اطمینان حاصل شد حال باید بر روی گزینه advanced options کلیک کنید و از بخش general بر روی گزینه manual package کلیک کنید و قوانین مربوطه را تایید کرده و بر روی دکمه run کلیک کنید.

وقتی شما بر روی دکمه run کلیک کنید با صفحه ای همانند صفحه زیر مواجه می شوید که به شما نصب شدن و ست شدن پایگاه داده و وردپرس را نمایش می دهد.

بعد از این که نصب با موفقیت به پایان رسید شما به بخش update هدایت می شوید که در این بخش باید بخش هایی را مربوط به سایتتان تکمیل کنید که این بخش شامل بخش title است که مربوط به نام سایت است و بخش add new admin account که از شما یوزرنیم و پسورد می خواهد، بعد از این که این گزینه ها را تکمیل کردید بر روی دکمه run update کلیک کنید.

بسته نصبی با موفقیت نصب شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس