ساخت پادکست با Seriously Simple Podcasting


ساخت پادکست با Seriously Simple Podcasting

یکی دیگر از راه های افزایش درآمد از طریق سایت نمایش فعالیت سایتتان به صورت پادکست یا ارائه پادکست های مختلف در ساییتان می باشد، پادکست ها همان محتوا های صوتی می باشند که شما می توانید در سایت خود از آن ها استفاده کنید و خدماتتان را بهتر معرفی کنید. امروزه سایت هایی کمتری پیدا می شود که این کار را انجام دهند زیرا ساخت پادکست نیازمند امکانات خاصی می باشد اما ما در این مقاله قصد معرفی افزونه Seriously Simple Podcasting را به شما داریم، با استفاده از این افزونه شما می توانید پادکست های خود را بسازید.

ساخت پادکست با Seriously Simple Podcasting

در مرحله اول شما باید افزونه Seriously Simple Podcasting را دانلود کرده و نصب و فعال سازی کنید. پس از اینکه افزونه مورد نظر را فعالسازی کردید در منو کناری پنل پیشخوان منو جدیدی با عنوان podcast اضافه می شود که برای مراحعه به صفحه افزونه می توانید از این گزینه استفاده کنید. برای مشاهده کلیه پادکست هایی که ساخته شده اند شما باید در این صفحه بر روی گزینه dismiss message کلیک کنید.

در ادامه به بررسی بخش های مختلف موجود در صفحه افزونه می پردازیم.

بخش settings

این بخش مربوط به تنظیمات ساخت پادکست می باشد که دارای چندین تب مختلف است که ما به شرح تک به تک هر کدام از آن ها و گزینه های موجود در داخل آن ها می پردازیم.

تب general

Podcast post types: شما با در این بخش می توانید نوع پادکست خود را تعیین کنید.

 

Include podcast in main blog: با استفاده از این گزینه شما می توانید در صورتی که قالب مورد استفاده اتان دارای برگه های مختلفی باشد تعیین کنید که پادکستی که می سازید در صفحه اصلی سایت مشاهده شود.

Media player locations: این گزینه مربوط به لوکیشن یا مکان پلیری می باشد که قرار است پادکست را در سایت شما پخش کند.

Media player position: این گزینه مربوط به موقعیت پلیر در پست می باشد.

Media player visibility: با استفاده از این گزینه می توانید مشخص کنید که چه افرادی قادر باشند پادکست شما را مشاهده کنند.

Enable iTunes fields: این گزینه مربوط به فعال سازی فیلد itunes می باشد.

Enable Player meta data: شما با استفاده از این گزینه می توانید در رابطه با پادکست توضیحاتی را نوشته و بخش توضیحات پلیر خود را فعال کنید.

Media player style: این گزینه مربوط به مدل پلیریست که قرار است پادکست شما را پخش کند.

بخش های دیگری هم در این تب وجود دارد که شما با استفاده از آن ها می توانید رنگ بندی پلیر خود را مشخص کنید و ظاهر آن را متناسب با سلیقه خودتان شخصی سازی کنید.

 

تب feed details

این بخش مربوط به خوراک سایت یا همان فید وردپرس می باشد و اطلاعاتی را که در این تب وارد می کنید در بخش خوراک سایت قرار می گیرند.

تب Security

همانطور که از عنوان این تب آشکار است این تب مربوط به امنیت پادکست می باشد شما با استفاده از این تب می توانید تدابیر امنیتی را در راستای حفاظت از فید پادکست ها مطالعه نموده و در ساخت پادکست از آن ها استفاده کنید.

تب Redirection

شما با استفاده از این تب می توانید در صورت تغییر فید خود آدرس جدید آن را در این بخش وارد کرده تا اطلاعات فید قبلی در این آدرس ریدایرکت شود.

بخش Series

شما می توانید در این بخش کلیه پادکست های ساخته شوده خودتان را دسته بندی کنید هر پادکستی را به دسته خاصی اختصاص دهید.

 

بخش ADD New

برای ساخت یک پادکست جدید با این افزونه شما باید بر روی گزینه ADD New کلیک کرده تا وارد صفحه ساخت پادکست شوید و سپس در بخش های مختلفی که در این زمینه وجود دارد عنوان مطلب، تصویر شاخص را وارد کنید و در نهایت برای ایجاد پادکست به podcast eposode detail مراجعه فرمایید و سپس همانند تصویر اطلاعت پادکست را وارد کرده و آن را انتشار دهید و در نهایت نمونه ای مشابه تصویر زیر در اختیار دارید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس