سئو کلاه سفید و ۷ تکنیک مفید آن


سئو کلاه سفید و ۷ تکنیک مفید آن

سئوی کلاه سفید یا کلاه سیاه و یا اصلا سئو با عناوین دیگر !!! چرا باید چنین نام گذاری شوند ؟ در کل به کلیه کار هایی که بر روی وب سایت مانند تغییرات استاندارد  ها ، توضیحات مناسب برای هر مطلب و بروزرسانی های منظم برای ارتقاء وب سایت و خوراک کافی برای کاربرانتان را سئوی کلا سفید میگویند . برای مثال در بین هکر های اینترنتی نیز مرسوم است که به رنگ کلاه نوع هکر ها را تقسیم بندی کرده اند . پس در کل رنگ کلاه نشانه رفتار صحیح یا ناصحیح بر روی آن عملیات ویژه می باشد.

سئو کلاه سفید چیست؟

به مجموعه کار ها و رفتار هایی که برای افزایش رتبه سایت و بهینه تر شدن سایت انجام می شود ، سئو کلاه سفید یا White hat SEO گفته می شود ، به نحوی که اصلا از محدوده قوانین در سئو که توسط گوگل اعمال شده است خارج نمیشود و در همان محدوده کار ها و رفتار ها مورد نیاز خود را انجام میدهد. در کنار سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه نیز وجود دارد که کاملا بر عکس کلاه سفید می باشد و در آن از تمامی قوانین سرپیچی می شود. ما قبلا سئو کلاه سیاه و خطرات آن برای سئو سایت رو مورد بررسی قرار دادیم .  پیشنهاد می کنیم حتما مقاله قبلی را مطالعه کنید. انجام دادن سئو کلاه سفید شاید کمی زمان بر باشد ولی شما برای بالا آمدن رتبه سایت باید صبر و تحمل زیادی داشته باشید و این اطمینان خاطر را داشته باشید که رتبه به دست آمده کاملا واقعی میباشد. چرا که تمامی کار هایی که در سئو کلاه سفید انجام می شود ، هماهنگ با قوانین گوگل بوده و استرس جریمه شدن از طرف گوگل را نخواهید داشت . همچنین انجام دادن سئو کلاه سفید از هر نظر بهتر نیز است چرا که زحمت های کشیده شده و هزینه و وقت خرج شده پای افزایش رتبه سایت هدر نخواهد رفت.

 

سئو کلاه سفید و ۷ تکنیک مفید آن

 

تاکتیک های کلی سئو کلاه سفید و دلیل اهمیت آن

پایداری و ماندگاری و اهمیت انجام دادن سئو کلاه سفید از مزیت های  آن می باشد ،شما باید همیشه در نظر داشته باشید که ممکن است در آپدیت هایی که گوگل در اختیار کاربران خود قرار می دهد روشی را که به دور از قوانین باشد را شناسایی کرده و برای آن جریمه سنگینی را در نظر بگیرد که همین امر منجر به حذف از نتایج گوگل خواهد شد ، هنگامی که سایتی در دام جریمه گوگل می افتد در آمدن از جریمه  ، بسیار زمان بر و دشوار  می باشد به صورتی که گاها غیر ممکن شده و باید سایت را منحل کرده و بیخیال آن شد، اما این در حالی می باشد که سئو کلاه سفید دچار پنالتی نشده و در عین اینکه آرام رشد می کند اما دائمی و همیشگی می باشد.

حال تاکتیک های سئو کلاه سفید به طور کلی به دسته تقسیم می شود که این سه دسته عبارتند از:

  1. خلق کردن محتوای با کیفیت.
  2. استفاده کردن از متاتگ های تاثیر گذار و کلمات کلیدی بهینه.
  3. بهینه سازی ساختاری سایت.

 ۷ تکنیک مفید در سئو کلاه سفید

کلاه سفید نیز همانند کلاه سیاه تکنیک های بسیاری دارد که ۷ مورد از مهم ترین و تاثیر گذار ترین آن ها به شرح زیر می باشند.

  • استفاده از لینک های طبیعی.
  • استفاده از ریچ اسنیپت ها.
  • بازار یابی محتوا با مقاله های با کیفیت.
  • دقت در تجربه کاری.
  • استفاده از کلمه کلیدی های بهینه.
  • ثبت کردن سایت در نقشه گوگل.
  • طراحی ریسپانسیو.

سئو کلاه سفید و ۷ تکنیک مفید آن

استفاده از لینک های طبیعی

از فاکتور های تاثیر گذار سئو سایت ، تولید کردن لینک های طبیعی می باشد. البته از ارزش این فاکتور روز به روز در گوگل کاسته می شود اما ” لینک طبیعی ” همچنان تاثیر بسزایی در سئو دارد. این تکنیک را با تکنیک کلاه سیاه آن اشتباه نگیرید. خرید لینک با لینک طبیعی تفاوت های بسیاری دارد، در تولید لینک طبیعی کاربری به سایت شما می آید و با رضایت از مقاله موجود ، آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارد، این نوع تولید لینک که کاملا طبیعی و مفید بوده برای سایت ضرری ندارد.

استفاده از ریچ اسنیپت ها

استاندارد Schema Markuo و یا ریچ اسنیپت کد های استانداردی می باشد که یک صفحه از سایت را به الگوریتم های گوگل می شناسانند، و یا به عبارت دیگر شناساندن صفحاتی از سایت را برای گوگل ساده تر می سازند. این کد ها کاملا استاندارد بوده و با قوانین ناسازگاری ندارد و نتیجه ی استفاده کردن از آن ها به افزایش رتبه و اعتبار و امتیاز سایت و همچنین محبوبیت سایت نزد الگوریتم ها می شود چرا که بررسی محتوا و دیگر فاکتور ها را ساده تر می کند.

آموزش قبلی ما که در مورد کلمات کلیدی و تاثیر آن ها در سئو سایت بود می تواند برایتان مفید باشد! از دست ندهید!

 

بازار یابی محتوا با مقاله های با کیفیت

همانطور که می دانید محتوا پادشاه سایت می باشد. از این رو داشتن یک استراتژی صحیح تولید محتوا می تواند کاربران زیادی را به سمت سایت شما بکشاند و با این کار رتبه سایت شما افزایش یابد. استراتژی تولید محتوای صحیح و با کیفیت از هر تبلیغ و ترفندی می تواند تاثیر بیشتری در افزایش رتبه سایت شما داشته باشد. اگر بخواهیم در چند جمله ساده محتوای با کیفیت را بیان کنیم. به این صورت می شود که ” محتوای با کیفیت، مقاله یا نوشته ای است که نو و منحصر به فرد بوده و خواننده از مطالعه آن لذت برده و برایش مفید واقع شود. با ارائه کردن چنین محتوایی می توان انتظار رشد سریع سایت را داشت.

دقت در تجربه کاربری یا UX

گوگل همواره وبمستران را به سمت تجربه کاربری تشویق می کند. تجربه کاری و یا UX در واقع مخف کلمه User Experience می باشد. تجربه کاربری خوب می تواند تاثیر بسیار خوبی در سئو سایت گذاشته و گوگل را نیز تا حد بسیار بالایی راضی نگه دارد . در این کار باید بر روی راحتی کاربر دقت زیادی شود و هر آنچه کاربر از سایت شما می خواهد را باید در الویت قرار داد تا بتوان به بهترین شکل آن را پیاده سازی کرد. برای طراحی و پیاده سازی یک تجربه کاربری عالی نیاز به آموزش یک سری اصول اولیه می باشد سپس بار ها و بار ها پیاده سازی انجام شده و مشکلات احتمالی را رفع می کنند.

سئو کلاه سفید و ۷ تکنیک مفید آن

استفاده کردن از کلمه کلیدی بهینه

پیدا کردن کلمات کلیدی از اساسی ترین نکات سئو سایت به شمار می رود که در انتخاب و به کارگیری آن باید دقت کرد ( می توانید برای این کار از کیورد پلنر در گوگل ادوردز کمک بگیرید ) جالب است بدانید که برای بررسی و تحلیل کلمات کلیدی الگوریتم RankBrain حتی در زبان فارسی نیز دقیق عمل می کند و این عمل روز به روز در حال پیشرفت است .

برای سایت هایی که وردپرس طراحی شده افزونه ای که قبلا معرفی کردیم برای پیدا کردن کلمات کلیدی گوگل wordpress keyword tools که با استفاده از آن بهترین و رقابتی ترین کلمات را می توانید پیدا کنید.

ثبت کردن سایت در نقشه گوگل

جست و جو های محلی می تواند اطمینان کاربران را به یک سایت بیش از اندازه افزایش دهد. حال اهمیت ثبت کسب و کار خود در نقشه گوگل را احتمالا متوجه شده باشید. به طور مثال : فکر کنید در شهری هستید و کاربری بخواهد در اینترنت دنبال شیرینی فروشی بگردد، الگوریتم های جست و جوی محلی گوگل در منطقه ای که جست و جو صورت گرفته است شروع به فعالیت می کند، در نتیحه پس از آن اگر کسب و کار شما ثبت شده باشد با نمایش یافتن آن در نقشه گوگل، علاوه بر افزایش یافتن اعتبار شما موجب رونق کسب و کار شما نیز می شود.

طراحی ریسپانسیو سایت

هر چه علم بیشتر پیشرفت می کند و جلو تر می رویم، استفاده کردن از تلفن های همراه برای حل کردن بسیاری از کار های خود افزایش یافته و کامپیوتر های شخصی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. حال طراحی شدن سایت هایی که با تلفن های همراه سازگاری داشته باشد، می تواند بسیار در محبوبیت سایت در میان کاربران تاثیر داشته باشد. اگر سایتی با تلفن همراه سازگاری نداشته باشد کاربرانی که با تلفن همراه وارد سایت می شوند را به مرور زمان از دست خواهد داد و این در حالی می باشد که کاربران اینترنتی اکثرا از تلفن های همراه استفاده می کنند.حال با دانستن این ۷ تکنیک سئو کلاه سفید شما می توانید سئو سایت خود را بهبود بخشیده و حتی تا حدودی مشکلاتی (مانند ریسپانسو نبودن سایت) که ممکن است در آینده برای سایت شما پیش بیاید را نیز کنترل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس