انتخاب آدرس نوشته مناسب برای سئو بهتر در وردپرس


انتخاب آدرس نوشته مناسب برای سئو بهتر در وردپرس

همه ما کلماتی را بعد از url مشاهده کرده ایم که آن را با عنوان نامک می شناسیم این نامک در اصل همان کلمه کلیدی پست ما می باشد که برای پست های فارسی باید به زبان فارسی درج شود تا در افزونه سئو تایید شود در غیر این صورت پیامی مبنی بر موجود نبودن کلید واژه کانونی در url دریافت می کنیم.

در زمینه انتخاب کلمه کلیدی در url بحث های زیادی وجود دارد که ما سعی داریم در این مقاله علاوه بر پایان دادن به این بحث ها به شما در راستای بهترین کلید واژه کانونی کمک کرده تا مشکل شما هم در این زمینه رفع شود.

قوانینی که برای انتخاب کلمه کلیدی باید رعایت شود

در راستای انتخاب کلید واژه کانونی در url سایت قوانینی وجود دارد که باید رعایت شوند تا بهترین کلمه کلیدی انتخاب شود که در ادامه به بررسی این قوانین می پردازیم.

۱- اولین قانون در این راستا رعایت طول مطلوب url می باشد به این صورت که هرچه کوتاه تر باشد تاثیر بهتری را در سئوی شما می گذارد پس باید از کلمه کلیدی کوتاهی استفاده کنید اما در بعضی مواقع پیش می آید که کلمه کلیدی شما کلمه ای مطلوب بوده اما کمی طولانی است در این مواقع نیاز نیست نگران باشید زیرا گوگل این کلمه کلیدی را از شما می پذیرد.

۲- در کلید واژه کانونی در url استفاده از برخی المان ها باعث بی کیفیت شدن آن می شود کلماتی مانند “یک ، از و اینجوری کلمات اضافی و یا افعالی مانند “دارد یا است” بنابراین شما باید دقت زیادی در این زمینه و انتخاب آدرس و کلید واژه آن بکنید.

۳- اگر کلید واژه کانونی شما از چندین کلمه تشکیل شده است بهتر است که برای اعمال فاصله در آن از – استفاده کنید و به هیچ وجه سعی نکنید کلید واژه را در url برجسته نشان دهید.

در نهایت این قوانین نکته ای برای فارسی زبانان وجود دارد که نیازی نیست از کاراکتر های انگلیسی استفاده کنید و می توانید از کلید واژه فارسی هم استفاده کنید و نگران نباشید که به صورت کاراکتر های نامفهوم نمایش داده می شوند زیرا از نظر گوگل این کلید واژه هیچ مشکلی ندارد.

انتخاب آدرس نوشته مناسب برای سئو بهتر در وردپرس

کلید واژه کانونی برای سایت های شرکتی

سایت های شرکتی هم مانند دیگر سایت ها نیازمند کلید واژه کانونی هستند و این کلید واژه باید بدون توجه به تعداد صفحات انتخاب شده و حد الامکان کوتاه باشد در ضمن از کلید واژه های فارسی هم می توان استفاده کرد.

به مثال های زیر توجه کنید:

http://mabnadesign.ir/contact

/http://mabnadesign.ir/about-us/

کلید واژه کانونی برای سایت های فروشگاهی

برای انتخاب کلید واژه کانونی برای سایت های فروشگاهی دو راه در پیش رو دارید

راه اول: استفاده از نام محصول برای کلید واژه مانند:http://mabnastore.ir/product-name/

راه دوم: استفاده از دسته محصول به علاوه نام محصول برای کلید واژه مانند: http://mabnastore.ir/category-name/product-name/

کلید واژه کانونی برای سایت های خبری و وبلاگی

شما از چند راه می توانید برای سایت های خبری و وبلاگی کلید واژه کانونی انتخاب کنید:

راه اول: استفاده از نام نوشته مانند:http://example.com/post-title/

راه دوم: استفاده از دسته نوشته + نام نوشته مانند: http://example.com/category-name/post-title/

راه سوم: استفاده از سال/ماه/روز + نام نوشته مانند: http://example.com/mm/dd/yyyy/post-title/

راه چهارم: استفاده از نام نوشته + شماره آیدی مانند: http://example.com/post-title/three-digit-ID/

با استفاده از روش های بالا میتوانید آدرس های نوشته های مناسبی را انتخاب کنید اما یک روش هم برای وب سایت های فارسی وجود دارد که بهتر جواب خواهد داد و آن استفاده از نامک های فارسی است به این ترتیب که برای یک نوشته نامک مناسب فارسی انتخاب کنید البته به علت چپ به راست بودن آدرس بار اکثر مرورگر ها امکان تایپ به صورت مستقیم کمی دشوار خواهد بود و به علت اینک پس از هر کلمه به طوری اتوماتیک یک – قرار خواهد گرفت باید چنین چیزی رعایت شود در غیر اینصورت به درستی اجرا نمی شود . بهترین روش استفاده از کوتاه کننده لینک ۲li2 می باشد .

با تشکر از همراهی شما – شاد باشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس