حفظ امنیت وردپرس


حفظ امنیت وردپرس

همه ما می دانیم امنیت و حفظ آن برای یک سایت وردپرسی لازم و ضروری است و باید برای انجام این کار یک پایه محکم را بنا کنیم. ما در این مقاله آموزشی امنیت وردپرس مواردی را به شما معرفی می کنیم که با کمک آن می توانید امنیت سایت خود را تقویت کنید.

موارد امنیتی وردپرس

توجه داشته باشید که حفظ امینیت سایت بر عهده خود شماست و هک شدن سایت شما به این موارد امنیتی بستگی دارد چرا که همین موارد مانند سدی در برابر عوامل مخرب هستند و سایت را مصون می دارند. شما با میزان تلاشی که برای حفظ امنیت می کنید سختی و راحتی هک شدن سایت خود را مشخص خواهید کرد.

عدم به روز رسانی

این یکی از مواردی است که موجب می شود حملات به سایت شما به طور مکرر انجام پذیرد. نکته مهم اینجاست که همیشه باید بروز باشید تا امنیت وردپرس خود را حفظ کرده و از هک سایت جلوگیری کنید توجه داشته باشید تنها وردپرس نیست که باید بروز شود بلکه افزونه ها، قالب و عناصر سایت همگی باید به طور منظم آپدیت شوند.

استفاده از پوسته و پلاگین های نال

امروزه بسیاری از افراد به دنبال قالب و افزونه های نال و رایگان هستند و فکر می کنند با به دست آوردن آنها بازی را برده اند و حتی سود کرده اند و کمتر کسی برای پوسته و پلاگین های سایت خود هزینه صرف می کند باید بگویم این افکار و کارها فوق العاده اشتباه است زیرا این قالب و پوسته نال شده دارای امنیت مناسبی نمی باشد چرا که تمام امکانات آنها به صورت بوت شده هستند و امکان به روز رسانی برای آنها وجود ندارد و همین یک باگ بزرگ امنیتی است.

قالب ها و افزونه های اورجینال با نال چه تفاوتی دارند ؟

استفاده مجدد از کد ها

نکته مهم در این قسمت آن است که شما باید حواستان به ارور لاگ مربوط به مشکلات قالب و افزونه ها باشد چرا که در صورت رسیدگی و مراقبت از آنها مشکلات امنیتی به حداقل خواهند رسید و از استفاده مجدد کدها به شدت بپرهیزید.

سطح دسترسی

برای نویسندگان و کاربران خود دسترسی را محدود کنید و لزومی ندارد آنها به همه قسمت های پنل مدیریتی دسترسی داشته باشند.

محدود کردن نویسندگان وردپرس

انگیزه مهاجم

انگیزه های بسیاری برای حمله یک هکر به سایت وجود دارد یکی از این انگیزه ها کسب درآمد است، تولید اسپم، تولید بد افزارها و…. که موجب می شود آنها به سایت شما حمله کنند پس دانستن انگیزه هکر به سایت خود را بیابید.
استفاده از ابزار قدیمی: سعی کنید از ابزارهای قدیمی مانند پوسته و افزونه های قدیمی در سایت استفاده نکنید و همیشه آن ها را به روز رسانی کنید.
بارگذاری فایل های غیر مجاز: یکی دیگر از مواردی که موجب هک و آسیب رساندن به فایل های PHP می شود بارگذاری فایل های مخرب است.

انواع تهدیدات

یکی از حملات اصلی brute force است این روش پسورد شما را حدس می زند و در آخر آن را می یابد. مورد بعدی ftp و ssh دو بد افزار هستند که وارد وردپرس شده و فایل های PHP را تخریب می کنند.

محافظت از وردپرس در برابر حملات بورت فورث – Brute Force

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس