آموزش وردپرس جستجو به صورت کامل در وردپرس


آموزش وردپرس جستجو به صورت کامل در وردپرس

میدانیم که با وجود اطلاعات بسیار که در سایت ها وجود دارد امکان جستجو از اهمیت بالایی برخوردار است و از جمله عناصری است که باید حتما در سایت موجود باشد چرا که بسیاری از کاربران شما برای پیدا کردن محتوای مورد نظر خود از عنصر جستجو که در سایت باید وجود داشته باشد استفاده می کنند امروزه این عنصر یکی از مهم ترین ساختار های موجود در قالب سایت هاست و ابزاری است که حتما باید در سایت در جای مناسب گنجانده شود.

جستجو کامل در وردپرس

با وجود اهمیت این موضوع ما در اینجا افزونه ای را به شما معرفی می کنیم. افزونه search everything یک ابزار جستجوی کامل و قدرتمند است که این امکان را برای شما در سایت فراهم می کند و با استفاده از آن می توانید تمام عناصر سایت خود را مانند برچسب ها، برگه ها، دیدگاه ها،نوشته ها و… را مورد جستجو قرار داد.
این افزونه بیش از ۹۰۰۰۰ بار نصب و فعالسازی شده است پس میتوان به راحتی نتیجه گرفت این افزونه یکی از پلاگین های محبوب و معروف در این زمینه می باشد.
برای شروع کار افزونه را یافته و نصب و فعالسازی کنید سپس در پیشخوان خود یک آیتم با عنوان search everything در قسمت تنظیمات وردپرس شما افزوده شده است بر روی آن کلیک کنید تا وارد تنظیمات افزونه شوید.
Enable research tool on compose screen: این گزینه ابزار جستجوی کامل در سایت را فعال می کند.
Enable search results from the Web on compose screen: نمایش نتایج جستجو
در این بخش از تنظیمات افزونه می توانید بخش های مورد نظر خود را که مایلید جستجو در آنجا انجام شود را مشخص کنید و همچنین می توانید تعیین کنید که کلمات کلیدی در نتایج به صورت لایت نشان داده شود.

Search engine advanced configuration

شما امکان تنظیمات جستجوی پیشرفته را نیز در دسترس دارید که می توانید آن را پیکربندی نمایید در این بخش می توان نوشته ها و یا صفحات مورد نظر را از جستجو شدن منع کنید.
توجه داشته باشید شما با این افزونه می توانید جستجوی کامل همراه با امکانات زیاد را در سایت خود تنظیم کنید و بعد از پیکربندی تنظیمات می توان قابلیت های آن را تست کرد.
به همین سادگی شما توانستید یک ابزار مهم را در سایت خود راه اندازی کنید اگر چه این کار بسیار ساده و آسان است ولی فراموش نکنید که این ابزار مهم حتما باید در سایت شما حضور داشته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس