نمونه سوالات وردپرس


نمونه سوالات وردپرس

نمونه سوالات وردپرس : وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای محبوب در جهان می باشد و با افزایش استفاده از آن در ایران شاهد تدریس وردپرس در دانشگاه ها و یا مراکز علمی آموزشی کشور عزیزمان ایران هستیم از همین رو برآن شدیم تا تعدادی نمونه سوال وردپرس برای مطالعه و تمرین برای شما عزیزان ارائه نماییم، با ما همراه باشید.

سوالات متداول وردپرس

قسمت اول نمونه سوالات وردپرس

در این قسمت از سوالات به بحث وردپرس و چگونگی نصب و پیشنیاز های آن میپردازیم.

وردپرس چیست ؟

یک سیستم مدیریت محتوای رایگان و متن باز است که با استفاده از آن میتوانیم وب سایت های خود را طراحی کنیم، وردپرس از php و mysql استفاده میکند که توسط اکثر سرویس های میزبانی وب پشتیبانی میشود و با استفاده از وردپرس میتوانیم طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت شخصی و انواع وب سایت ها را انجام دهیم.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله کامل وردپرس چیست را مطالعه کنید.

پیشخوان وردپرس کجاست و شامل چه قسمت هایی است؟

پیشخوان وردپرس بخش مدیریت سایت شما می باشد. این بخش تنها متعلق به مدیر و مسئول سایت است تا بتواند بخش های مختلف سایت را مدیریت و کنترل کند. در بخش پیشخوان یا داشبورد وردپرس شما به تمام قسمت های سایت از برگه ها تا نوشته ها و رسانه ها و … دسترسی دارید و تمام آنها را در منوی ناوبری که در سمت راست شما دیده می شود قابل ویرایش و دسترسی هستند.

توجه داشته باشید برای ورود به بخش پیشخوان حتما باید از نام کاربری و رمز عبور مختص خود استفاده کنید. منظور از پیشخوان، صفحه مدیریت وردپرس است.

آخرین نسخه وردپرس کدام است ؟

آخرین نسخه منتشر شده وردپرس ۵٫۴٫۲ می باشد که در تاریخ ۲۲ مهر ماه ۱۳۹۸ منتشر شده است.

برای نصب وردپرس چه باید کرد ؟

 1. آخرین نسخه وردپرس را از سایت اصلی wordpress.org دانلود کنید.
 2. یک دیتابیس در هاست خود ایجاد کنید.
 3. فایلی که از سایت وردپرس دانلود کردید را در هاست خود آپلود کنید.
 4. آدرس سایت خود را در مرورگر باز کنید.
 5. اطلاعات خواسته شده را وارد کنیدکه شامل نام کاربری و نام دیتابیس و … می باشد.

کار تمام اس به همین راحتی میتوانید وردپرس را نصب کنید و سایت خود را طراحی کنید، پیشنهاد میکنیم مطلب آموزش نصب وردپرس را مشاهده کنید.

جدوال پیشفرض دیتابیس وردپرس کدامند؟ نام ببرید.

 • wp_options
 • wp_users
 • wp_links
 • wp_commentmeta
 • wp_term_relationships
 • wp_postmeta
 • wp_posts
 • wp_term_taxonomy
 • wp_usermeta
 • wp_terms
 • wp_comments

قسمت دوم نمونه سوالات وردپرس

در این قسمت از نمونه سوالات وردپرسی به بحث برنامه نویسی و توسعه وردپرس برای شخصی سازی و سفارشی سازی وردپرس می پردازیم.

چگونه میتوانیم در وردپرس یک الگو یا قالب برگه ایجاد کنیم ؟

ما میتوانیم در وردپرس برای هر یک از صفحات وب سایت خود یک الگو یا قالب خاص ایجاد کنیم .برای اینکار مراحل زیر را انجام دهید. برای مثال ما یک صفحه برای تماس با ما میخواهیم درست کنیم:

 1. یک فایل جدید درپوشه قالب خود به آدرس wp-content/themes/yourtheme با نام contact.php ایجاد کنید.
 2. درون فایل جدید این کد را قرار دهید.
  <?php
  /*
  Template Name: تماس با ما
  */
  get_header();
  ?>
  
  کد صفحه تماس با ما میتواند html و یا php باشد.
  
  <?php get_header(); ?>

  این کد از ابتدا به ورردپرس میگوید که اسم قالب برگه ما تماس با ما می باشد . و تابع get_header برای فراخوانی سربرگ و تابع get_footer برای فراخوانی پانوشت یا فوتر استفاده می شود.

چگونه مقدار زمینه دلخواه در وردپرس را نمایش دهیم ؟

برای نمایش زمینه دلخواه در وردپرس از این کد استفاده میکنیم:

get_post_meta(get_the_ID(), 'custom_field_name', TRUE);

برای مثال استفاده:
ابتدا زمینه دلخواه خود را در یک متغیر قرار میدهیم:
<?php
$download_link = get_post_meta(get_the_ID(), 'download_link', TRUE);
?>

سپس در مکان نمایش میتوانیم متغییر را نمایش دهیم.
<a href="<?php echo $download_link; ?>" > لینک دانلود </a>

چگونه می توانیم پیشوند جدول (wp_) را در WordPress تغییر دهیم؟

 1. قبل از نصب وردپرس : در این مرحله که وردپرس را نصب نکرده اید میتوانید در هنگام نصب وردپرس پیشوند جدوال پایگاه داده را انتخاب کنید.
 2. بعد از نصب وردپرس : در این مرحله که وردپرس را نصب کرده اید باید ابتا پیشوند جداول را در فایل wp-confige.php خطی که $table_prefix = ‘wp_’; را نوشته است تغییر دهید و بعد به پایگاه داده خود از طریق phpmyadmin وارد شوید و تمامی جداول خود را انتخاب کنید و بعد ویرایش کنید.

آموزش تغییر پیشوند جدوال وردپرس با افزونه

هوک Hook در وردپرس چیست ؟

در این بخش از نمونه سوالات وردپرس به یکی از مهم ترین و اساسی ترین مبحث ها رسیده ایم، با استفاده از هوک یا قلاب ها در وردپرس میتوانیم به کلیه توابع وردپرس مقداری دلخواه خود را اضافه کنیم برای مثال برای افزودن فایل استایل به قالب وردپرس میتوانیم با استفاده از یک هوک به تابع wp_head مقدار استایل دلخواه خود را وارد کنیم تا در سربرگ پوسته ما لود شده و اجرا شود. دو نوع هوک داریم :

 1. هوک اقدامات یا Actions hook
 2. هوک فیلتر یا Filters hook

تفاوت هوک اکشن و هوک فیلتر در وردپرس چیست؟

 1. Actions Hook
  یک تابع php سفارشی برای ایجاد تغییر در تابع های وردپرس برای نمایش در افزونه، پیشخوان و تم مورد استفاده قرار میگیرد برای مثال افزودن فایل استایل سفارشی به پیشخوان وردپرس.
 2.  Filters Hook
  از این نوع هوک برای افزودن فیلتر به توابع استفاده میشود برای مثال فرض کنید که یک تابع در حال انجام کاریست که ما فقط میخواهیم یک نام جدید به آن اضافه کنیم برای اینکار از فیلتر استفاده میکنیم تا قبل از اجرای تابع ابتدا فیلتر ما انجام شود و بعد تابع اصلی.

نقش های کاربری در وردپرس چیست ؟

 • Administrator Role
 • Author Role
 • Editor Role
 • Subscriber Role
 • Contributor Role

چگونه حالت اشکال زدایی را در وردپرس فعال کنیم؟

برای فعال کردن حالت اشکال زدایی در وردپرس برای نمایش خطا های احتمالی و رفع آن باید در فایل wp-config.php در وردپرس مقدار ثابت WP_DEBUG را از false به true تغییر دهیم.

با تشکر از همراهی شما به زودی تعداد دیگری از نمونه سوالات وردپرسی را منتشر خواهیم کرد. شادباشید

آیا میتوان با وردپرس سایتی شبیه به دیجی کالا طراحی کرد؟

پاسخ به این سوال بله است شما میتوانید با ودرپرس هر وب سایتی را که مد نظر دارید طراحی کنید از جمله وب سایت دیجی کالا.

برای طراحی سایت شبیه به دیجی کالا با وردپرس چه باید کرد؟

برای طراحی وب سایت فروشگاهی شبیه به دیجی کالا کافیست تا از بین قالب پاساژ، قالب دیجی کالا، پکیج قالب دیجی کالا یکی را انتخاب کنید و آن را نصب کنید .

بهترین هاست برای وردپرس کدام است؟

سرویس هاستینگ برای سایت شما از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین به پیشنهاد مبنای وردپرس، مبنا هاستینگ بهترین گزینه برای خرید هاست وردپرس و ووکامرس می باشد.

چطور میتوانم در وردپرس مگامنو ایجاد کنم ؟

برای ساخت مگامنو در وردپرس شما میتوانید به راحتی با نصب افزونه مکس مگا منو ، یک منوی فوق حرفه ای برای سایت خود طراحی کنید.

آیا میتوان با وردپرس ایمیل مارکتینگ کرد؟

بله، یکی از روش های ایمیل مارکتینگ در وردپرس استفاده از افزونه میل پوئت می باشد که فقط در مبنای وردپرس نسخه حرفه ای آن را میتوانید دانلود و استفاده کنید.

برای سئوی وردپرس چه باید کرد؟

سئو یک معقوله بسیار پر اهمیت برای هر وب سایتی می باشد بنابراین وردپرس هم از این قائله جدا نیست برای سئوی حرفه ای وردپرس میتوانید از افزونه های سئو مانند افزونه یواست سئو پرمیوم استفاده کنید.

برای افزایش سرعت سایت وردپرسی چه باید کرد؟

برای اینکه سرعت سایتمان را افزایش دهیم چندین روش و راهکار وجود دارد که در مقالات آینده به خوبی در مورد آنها صحبت خواهیم کرد اما برای اینکه به صورت کاملا حرفه ای بتوانید سرعت سایت خود را افزایش دهید کافیست افزونه موشک وردپرس را نصب و تنظیم کنید کار خودکار انجام خواهد شد.

 

۴ پاسخ به نمونه سوالات وردپرس

 1. م گفت:

  در ضمن در قسمت تجزیه و تحلیل یا analitycs ووکامرس بازه ی زمانی که تاریخ رو نشون میده به میلادی مینویسه چطوری اونو میشه شمسی کرد؟

  1. با احترام .
   متاسفانه این مسئله تاریخ برای قسمت آنلایز ووکامرس هنوز فارسی نشده است و من جستجویی توی منابع کردم و این مشکل پابرجاست ممکن توی نسخه های بعدی ووکامرس فارسی این مورد رفع بشه بنده یک پیام به تیم ووکامرس فارسی ارسال میکنم در این مورد تا اگر بشه رفع کنند.
   با تشکر از همراهی شما

 2. م گفت:

  سلام – چطوری ایمیلهایی که برای بازیابی رمز عبور و غیره به اینباکس جیمیل ارسال میشه اما برای من به اسپم باید چه کارهایی رو انجام داد تا این اتفاق نیفته و سوال بعدی اینکه من وقتی ووکامرس رو نصب میکنم فارسی هست اما بعد که پلاگینwoocommerce admin رو نصب میکنم اون بخش پیشخوان ووکامرس که وارد میشم اون تبهای بالا مثل سفارشات انبار و… انگلیسی میشه در صورتی که در حالت پیفرض درستن ووکامرس آخرین نسخه نصبه و woocomerce admin نسخه ۱.۷.۲ زبان وردپرس هم روی فارسی هست و افزونه پارسی دیت هم نصبه

  1. با سلام و احترام.
   در مورد مشکل اول یکی از راه کار ها اینه که از ارسال کننده های ایمیل دیگه استفاده کنید با روش smtp یعنی با افزونه smtp میتونید این تنظیمات رو طوری اعمال کنید که ارسال کننده خود جیمل باشه . معمولا این مشکل بیشتر به خاطر ایمیل های زیاد یا نادیده گرفتن ایمیل های شما توی ایمیل های مخاطبینتون هست یعنی ارسال کننده که سرور شماست تعدا پیام های بالایی رو برای ایمیل های جیمیل و یاهو ارسال کرده و مخاطبین اونها رو نادیده گرقتن این بدان معنی نیست که از سمت سایت شما بوده یعنی ممکن که سایت های دیگه ای هم که توی این سرور میزبانی میشن این ارسال ها رو انجام داده باشن.
   یک راه حل دیگه هم اینه که شما زمانی که ایمیل از سمت خودتون دریافت میکنید و توی اسپم هست گزینه نات اسپم را بزنید و اگر چند مخاطب دیگه هم همین کارور انجام بدن جیمل ایمیل های ارسالی از سمت شما رو از اسپم خارج می کنه.
   در مورد مشکل دوم ممکن بروزرسانی های جدید ترجمه ای براشون نباشه شما میتونید از ووکامرس فارسی هم استفاده کنید اگر مشکل رفع نشد باید خودتون ترجمه کنید . برای ترجمه هر پلاگین یا قالبی میتونید این آموزش را دنبال کنید.
   http://fg1.ir/MMu2E
   با تشکر از همراهی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس