دریافت گزارشات فروش در ووکامرس


دریافت گزارشات فروش در ووکامرس

دریافت گزارشات فروش در ووکامرس با استفاده از افزونه Smart Reporter for WooCommerce and WP eCommerce به صورت رایگان در دسترس شماست. شما با استفاده از این افزونه می توانید شاخص های کلیدی عملکرد فروشگاه اینترنتی خود را با توجه به روند فروش محصولات در اختیار داشته باشید و به طور مرتب این روند را مشاهده و در مورد کسب و کار خود نتیجه گیری نمایید. این شاخص ها می تواند عملکرد نظیر فروش کلی، میانگین فروش و سود و زیان فروشگاه و… باشد.

دریافت گزارشات فروش در ووکامرس برای افزایش فروش 

و در آخر و خارج از بحث برای شما توضحیاتی مختصر از چگونگی استفاده از این ابزار تاکتیکی برای بهبود روند فروش در وب سایت ارائه میدهیم ابتدا توجه داشته باشید که فروش یک هدف می باشد پس باید آن را مشخصا برای خود تعریف کنیم به این صورت که فروش برای یک بار کافی نیست و تنها فروش کفایت نمیکند بازگشت پذیری مشتریان قبلی به مراتب امری آسان تر از بازاریابی و فروش به افراد جدید می باشد این آمار و ارقام میتواند کمک شایانی به افزایش میزان فروش و جلب توجه مخاطبین کند.

دریافت گزارشات فروش در ووکامرس

بررسی فروش محصولات در بازه های زمانی مشخص برای دریافت گزارشات فروش در ووکامرس

برای اینکه بتوانید از ابزار گزارش فروش به نحو احسنت استفاده کنید یک بازه زمانی مشخص مانند دوره های هفتگی یا ماهانه مشخص کنید تا بتوانید روند افزایشی یا کاهشی فروش را متوجه شوید هر مقدار این بازه زمانی کوتاه تر باشد. بهتر است مانند بازه های سه روزه. آنلایز کاربران در این مرحله آمار بازدید و ورودی های خود را گزارشگیری کنید این کار باعث میشود تا متوجه شویم که روند افزایشی فروش یا کاهشی فروش واقعی است یا خیر. به این صورت که ممکن است فروش شما افزایش یافته باشد در چنین شرایطی تعداد کاربران و ورودی ها میتواند تعیین کند که آیا این افزایش فروش واقعا اتفاق افتاده است یا به طبع افزایش کاربران تعداد کمتری فروش افزایش یافته است.

 افزونه Smart Reporter for WooCommerce and WP eCommerce

برای دسترسی به این افزونه تنها کافی است تا افزونه را دانلود و سپس نسبت به نصب و فعال سازی آن اقدام فرمایید سپس در قسمت پیشخوان وردپرس در زیر منوی ووکامرس با گزارشات مواجه خواهید شد که با کلیک بر روی آن وارد بخش تنظیمات افزونه خواهید شد.

افزونه Smart Reporter for WooCommerce and WP eCommerce

تعدادی از ویژگی ها و امکانات افزونه گزارش گیری ووکامرس

  • ارائه میزان فروش ماهیانه
  • ارائه میانگین فروش کلی
  • ارائه فاکتور فروش و خرید با قالبی زیبا
  • امکان فیلتر کردن برخی از گزارشات
  • مشاهده روند فروش در یک دوره خاص
  • محاسبه میزان سود و زیان در یک دوره مشخص
  • امکان ارائه فاکتور خرید به مشتریان
  • لینک دریافت فاکتور در ایمیل های ارسالی

البته علاوه بر این افزونه، افزونه دیگری با نام افزونه Product Sales Report for WooCommerce وجود دارد که به صورت رایگان در مخزن وردپرس در دسترس است و امکان گزارش گیری از ووکامرس را در اختیار شما می گذارد. برای آشنایی با این افزونه اینجا کلیک کنید.

ارتباط گزارش فروش با عوامل فروش

در این قسمت شما باید در هر بازه زمانی مشخص کنیدکه چه تعداد بازدید کننده و در همان دوره چه تعداد فروش داشته اید. با این روش میتوانید مشخص کنید که تعداد بازدید های شما چه تاثیری بر فروش دارد. آیا راکد است یا افزایش میابد.

آنالیز فروش

در این قسمت به تفکیک هر محصول با توجه به آنلایز کاربران یا شاخصه های دیگر بسنجید که فروش یک محصول شما افزایش یافته است یا خیر. سپس به بررسی دلایل آن بپردازید در دوره های زمانی و بعد عواملی مانند بروزرسانی محصول، افزودن ویژگی های دیگر به محصول و … یک بازه زمانی دیگر را برای بررسی انتخاب کنید. تا متوجه تاثیر گذاری بر فروش شوید. در پایان سیستم گزارش گیری یک ابزار موثر برای مدیریت بهتر فروشگاه اینترنتی می باشد که خوشبختانه ووکامرس این نیاز را برآورده کرده است.

با تشکر از همراهی شما – شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس