آموزش وردپرس ساخت فهرست منوی ریسپانسیو


آموزش وردپرس ساخت فهرست منوی ریسپانسیو

فهرست رسپانسیو در وردپرس امروزه همه به ما به دنبال مدرنیزه شدن و استفاده و برخورداری از روش های به روز و مدرن هستیم پس سایت شما هم باید مدرن و به روز باشد یکی از این موارد که به سایت شما کمک می کند منو های کشویی و یا در حقیقت فهرست های رسپانسیو در وردپرس می باشد که در اکثر قالب ها این مورد مشاهده می شود اگر مایلید یک سایت متفاوت داشته باشید که دارای منو های رسپانسیو به طوری که در همه صفحات به خوبی نمایش داده شود بهتر است تا انتها ما را همراهی کنید.
ما برای انجام این کار به افزونه ای نیاز داریم که می خواهیم در این آموزش آن را به شما معرفی کنیم شما با استفاده از این افزونه به راحتی میتوانید فهرست های سایت خود را رسپانسیو و کشویی کرده و تجربه کاربری خوب و مناسبی را برای کاربران خود به ارمغان آورید. به این موضوع دقت داشته باشید که اگر قالب شما دارای منوهای واکنشگرا است نیازی به این افزونه نخواهد بود.

فهرست رسپانسیو در وردپرس

برای انجام چنین کاری شما باید افزونه responsive menu که کارکرد بسیار ساده ای را دارا می باشد را در اختیار داشته باشید.
سپس آن را نصب و فعالسازی کنید “ آموزش نصب افزونه وردپرس ” بعد در بخش پیشخوان سایت بخش جدیدی با نام افزونه برای شما نشان داده می شود بر روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه بروید. بسیاری از آپشن های این افزونه مربوط به بخش پریموم آن است ولی جای نگرانی نیست چرا که از بخش رایگان نیز شما به راحتی می توانید فهرست خود را ایجاد کنید.

افزودن خاصیت کشویی به فهرست

responsive-menu

برای آنکه منو خود را رسپانسیو و کشویی کنید باید تنظیماتی را به خوبی انجام دهید. در قسمت تنظیمات این بخش شما باید مقداری را برای عرض مشخص کنید.توجه داشته باشید به طور مثال اگر عرض صفحه نمایش کاربر کوچکتر از ۸۰۰ پیکسل باشد منوی کشویی برای آن فعال می شود چرا که عرضی که شما مشخص می کنید که کوچکتر از آن عرض صفحه نمایش منوی شما تبدیل به فهرست رسپانسیو شود و منوی اصلی مخفی شود در فیلد بعد هم منوی مورد نظر خود را انتخاب کنید در فیلد سوم باید id و یا class منویی که می خواهید مخفی شود را قرار دهید.
به این مثال توجه فرمایید.
کاربری با عرض صفحه نمایش ۴۰۰ پیکسل وارد سایت می شود با استفاده از این افزونه باید منوی شما مخفی و به حالت کشویی تبدیل شود پس باید منوی قبلی را پنهان کنید این کار را تنها با دادن id و یا class منوی اصلی به فیلد سوم امکان پذیر میشود.
بعد از انجام تنظیمات می توانید خروجی را ببینید. عرض صفحه نمایش را کوچکتر از ۸۰۰ پیکسل کنید تا منوی کشویی فعال شود.
در بخش آپشن های افزونه هر جا که pro را دیدید آن آپشن برای بخش پریموم افزونه است و اگر semi pro را مشاهده کردید آن بخش رایگان می باشد.

منوی افزونه

این تب تنظیمات کلی را برای فهرست رسپانسیو وردپرس در اختیار شما قرار می دهد و می توانید تنظیماتی همچون انیمیشنی که منو با آن ایجاد شود،سایز منو و… را در اینجا تنظیم نمایید.
Button
تنظیمات مربوط به دکمه ای که با استفاده از آن فهرست رسپانسیو در وردپرس ایجاد می شود را در بر دارد و می توانید انیمیشن، سایز، رنگ بندی و…. را تنظیم کنید.
Sub menu
این تب مربوط به زیر منو ها می باشد و تنها تنظیمات مربوط به رنگ ها در این قسمت رایگان است و بقیه مربوط به بخش پریموم افزونه است.
Technical
این بخش مربوط به نسخه پریموم است و تنها می توان از این بخش سرعت انیمیشن و تغییر حالت را تنظیم نمود.
Custom css, header bar,single menu
این سه بخش هم به طور کامل برای نسخه پریموم افزونه فعال است.
Import, export
این بخش هم برای درون ریزی و خروجی گرفتن از تنظیمات می باشد که می توان از تنظیمات خود اکسپورت گرفته و در سایت دیگر ایمپورت کنید و در بخش reset optionتمام تنظیمات را به حالت پیش فرض برگردانید.
موفق و موید باشید.

با تشکر از همراهی شما – شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس