آموزش عملی وردپرس حذف ابزارک ها یا سایدبار از قالب


آموزش عملی وردپرس حذف ابزارک ها یا سایدبار از قالب

سایدبارها محیط های کناری سایت را به خود اختصاص می دهند که با توجه تنظیمات و نوع قالب قابل نمایش و عدم نمایش هستند. شاید بار معمولا در سمت چپ یا راست محتوا و گاها در هر دو سمت قابل نمایش هستند ولی ممکن است در برخی از سایت ها ساید بار به کار ما نیاید و تنظیم عدم نمایش آن نیز در دست نباشد و مایل باشیم آن را حذف کنیم. ما در این مقاله نحوه حذف ساید بار را آموزش می دهیم.

چرا ساید بار را حذف کنیم؟

تقریباً تمام تم های وردپرس چه رایگان و چه غیر رایگان از سایدبار استفاده می کنند در واقع سایدبار ها وظیفه پیوند صفحات به یکدیگر، نمایش تبلیغات، نمایش فرم ثبت نام و یا ورود و یا کاربردهای دیگر را دارد که شاید در یک سایت به این موارد نیازی نباشد ساید بار ها می توانند بسیار مفید و موجب رونق کسب و کار شما شود ولی زمانی که سایت در موبایل دیده می شود ساید بار ها به خوبی نمایش داده نمی شوند یا در بالای صفحه می آیند و یا در پایین که این مورد شکل خوبی را نشان نمی دهد از طرف دیگر افرادی هستند که معتقدند نبود ساید بار بهتر از بودن آن است.

حذف ساید بار از وردپرس

در این روش برای حذف ساید بار باید فایل های وردپرس را ویرایش کنید با استفاده از ftp client به سایت خود متصل شوید سپس وارد پوشه Wp_content /themes /your _current _theme شوید عموما شما نیاز دارید فایل های index.php، page. Php، single. Php،archive. Php، home. Php و… را ویرایش کنید یکی از فایل ها را باز کرده و کد زیر را در آن قرار دهید.

<?php get_sidebar(); ?>

اگر قالب شما ساید بار های مختلفی داشته باشد کد هایی مانند کد زیر که برای نمایش ساید بار است وجود دارد که شما باید خط کد هایی که نام ساید بارهای مورد نظر شما در آن وجود دارد را حذف کنید تا نمایش داده نشوند.

اکنون می توانید فایل ها را در سایت آپلود کنید و بعد خروجی را مشاهده فرمایید در اینجا ساید بار حذف شده اما فضای محتوای شما با همان عرض وجود دارد در اینجا باید استایل سایت خود را ویرایش کنید ابتدا کلاسcss صفحه خود را بیابید سپس در فایل استایل برای آن اندازه مشخصی را تعیین کنید

.content-area {
width: 100%;
margin: 0px;
border: 0px;
padding: 0px;
}
.content-area .site {
margin:0px;
}

 

حذف ساید بار از صفحات مشخص

بسیاری از سایت ها مایلند ساید بار در صفحات خاصی نمایش داده شوند و در صفحه دیگر حذف شوند.

حذف ساید بار از صفحات استاتیک

بسیاری از قالب ها دارای تم های تمام صفحه هستند که می توان از آنها بدون آنکه ساید باری را نمایش دهد استفاده کرد شما فقط باید صفحه مورد نظر خود را ویرایش کرده و ساید بار را از داخل کد ها حذف نمایید سپس تم تمام صفحه را در بخش متاباکس مشخصات صفحه انتخاب نمایید اگر آن را ندیدید این بدان معناست که قالب شما دارای تم تمام صفحه نیست در این صورت خود شما باید این تم را ایجاد کنید یک ویرایشگر متن را باز کرده و کد زیر را در آن قرار دهید

سپس فایل را با نام full_width. Php ذخیره کنید سپس به سایت خود متصل شده و وارد پوشه قالب خود شوید فایل page. Php را یافته و تمام محتوا داخل آن را پس ازخط کد “<?php get_header(); ?>” کپی نمایید
سپس وارد فایل full_width. Php و کد ها را درون آن قرار دهید و سپس خط کد “<?php get_sidebar(); ?>” را یافته و آن را حذف کنید. تغییرات را ذخیره و در پوشه قالب آپلود کنید.

حذف ساید بار از صفحه پست ها

معمولا بسیاری از قالب ها ساید بار ها را در صفحه پست ها نمایش می دهند اگر می خواهید در صفحه پست ها ساید بار دیده نشود وارد بخش تنظیمات سپس خواندن شوید به نام صفحه ای که در حال استفاده از آن هستید توجه کنید سپس وارد تمام برگه ها شده و صفحه استفاده شده برای پست ها را ویرایش نمایید در بخش خصوصیات برگه می توانید قالب تمام صفحه را انتخاب و تغییرات را ذخیره کنید. و اگر چنین قالب تمام صفحه ای وجود نداشت باید خود آن را ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس