آموزش حذف لینک کپی رایت وردپرس


آموزش حذف لینک کپی رایت وردپرس

قالب هایی که توسط وردپرس طراحی و ساخته می شوند دارای قسمتی به نام فوتر هستند که در آن لینک اتصال به سایت وردپرس نیز قرار داده شده است این لینک را می توانید در قالب های دو هزار و پانزده و دو هزار شانزده به راحتی مشاهده فرمایید ولی وجود این لینک در سایت ها چندان جالب به نظر نمی آید چرا که سایرین از دیدن آن حس می کنند که سایت شما حرفه ای نیست و یک سایت معمولی است البته این که سایت شما حرفه ای نباشد به خود شما هم باز می گردد یعنی شما هم حرفه ای نیستید برای جلوگیری از این حس و تفکر غلط ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله در مورد حذف لینک فوتر در سایت ها صحبت کنیم با ماه همراه باشید.
بعضی از افراد تصور می کنند که حذف این لینک غیر قانونی بوده و اجازه انجام این کار را ندارند ولی باید بگوییم که این تصور کاملا اشتباه است و جای نگرانی نیست چرا که وردپرس دارای لایسنس Gpl می باشد این بدان معنی است که شما حق دارید تغییرات مورد نظر خود را در وردپرس انجام دهید و تمام قالب ها نیز دارای همین لایسنس هستند پس با خیالی راحت می توانید این کار را انجام دهید.
عبارتی که در فوتر برخی قالب ها دیده می شود را می توان حذف کرد:

۱_ با استفاده از سفارش سازی وردپرس customizer

این یک راه ساده و سریع است برای انجام این کار وارد بخش نمایش سپس سفارش سازی شوید و از آیتم ها آیتم css اضافی را انتخاب کنید سپس کد زیر را به آن اضافه نمایید.

.site-info {display:none;}

سپس آن را ذخیره کنید.
نکته: انجام این کار ممکن است بر روی سئو سایت تاثیر منفی بگذارد چرا که گوگل به سایت هایی که دارای لینک های مخفی هستند کمتر اهمیت می دهد چرا که این کاری است که اسپمرها انجام میدهند پس ممکن است ترافیک سایت کاهش یافته و رتبه آن پایین بیاید.

 

۲_ویرایش فایل footer.php

این فایل دارای اطلاعاتی است که در قسمت فوتر سایت وجود دارد، می باشد لینک پیش فرض وردپرس نیز جز همین اطلاعات است پس می توان با ویرایش این فایل آن را مخفی و یا حذف کرد.
وارد قسمت نمایش از پیشخوان وردپرس شوید سپس بر روی ویرایشگر کلیک کنید در لیست فایل ها در سمت چپ بر روی footer.php زده تا کدهای آن نشان داده شوند سپس کد زیر را پیدا کرده و آن را حذف نمایید حتی می توانید به جای آن متن مورد نظر خود را قرار دهید.

<a href="<?php echo esc_url( __( 'https://wordpress.org/', 'twentyfifteen' ) ); ?>"><?php printf( __( 'Proudly powered by %s', 'twentyfifteen' ), 'WordPress' ); ?></a>

سپس بر روی دکمه بروزرسانی کلیک کنید و مشاهده خواهید کرد که این پیام دیگر در سایت شما نمایش داده نمیشود .
این کار در قالب های ۲۰۱۷ وردپرس کمی دشوار شده است ولی برای حذف کامل آن وارد نمایش سپس ویرایشگر شوید و از لیست فایل ها footer.php را انتخاب و کد های آن را پیدا و حذف نمایید بعد از حذف بر روی دکمه بروزرسانی کلیک کرده و سایت خود را مشاهده فرمایید

get_template_part( 'template-parts/footer/site', 'info' );

نکته: این فایل تا زمانی که سایت خود را بروزرسانی نکرده اید نمایش داده نمیشود ولی اگر سایت خود را آپدیت کنید مجدداً باید این مسیر را برای حذف طی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس