آموزش حذف category از آدرس دسته بندی وردپرس


آموزش حذف category از آدرس دسته بندی وردپرس

ممکن است شما به هر دلیلی به دنبال آموزش حذف category از آدرس دسته بندی های وردپرس باشید و مایلید این کار، را از طریق افزونه و یا کد یاد گرفته و استفاده کنید ما در این آموزش ترجیح دادیم از افزونه برای آموزش این مورد استفاده کنیم چرا که با استفاده از کد مشکلاتی را به وجود می آورد به همین خاطر افزونه دارای خطرات کمتری است در این زمینه. پس با ما همراه باشید.
برای انجام این کار دو افزونه موجود است که یکی از آنها نسبت به آن یکی دارای محبوبیت بیشتری است پیشنهاد ما استفاده از افزونه yeast seo و بعد استفاده از افزونه no category base wplm می باشد.

حذف category از آدرس دسته ها با افزونه yeast seo

بسیاری از دارندگان سایت دارای این افزونه در سایت خود هستند و با آن کار کرده اند در صورتی که آن را دارید چنانچه فعال نیست در قسمت افزونه ها آن را یافته و فعال کنید سپس وارد تنظیمات افزونه yoast seo شوید سپس به بخش پیشرفته بروید و سپس تب دوم یعنی پیوندهای یکتا را باز کنید در آنجا اولین تنظیمات مربوط به همین کار است یعنی حذف category از لینک صفحات دسته بندی ها که شما کیفیت آن را فعال کنید و سپس آن را ذخیره کنید


افزونه بعدی که صرفا برای این کار ساخته شده است به اسم no category base wplm می باشد که بسیار ساده و بدون هیچ تنظیمات خاصی است و تنها باید این افزونه را نصب کنید و سپس تنظیم لازمه را لحاظ کنید.

نکته مهم که در این آموزش است که باید به آن توجه کرد اگر صفحات و دسته بندی های شما در گوگل ایندکس شده است و اگر این دسته بندی ها را حذف کنید متاسفانه برای سایت شما تاثیر منفی خواهد شد و رتبه سایت شما را به شدت کاهش خواهد داد ولی در صورتی که بخواهید این کار را انجام دهید باید آدرس category را با ریدایرکت کردن به آدرس جدید جلوی کاهش رتبه سایت خود را بگیرید.
سپاس از همراهی شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس