پلاگین ساخت گالری تصاویر حرفه ای در وردپرس


پلاگین ساخت گالری تصاویر حرفه ای در وردپرس

امروز در این آموزش تصمیم داریم شما را با افزونه ای دیگر آشنا سازیم که با این افزونه شما به راحتی بتوانید گالری ایجاد و تصاویر را در سایت خود به صورت حرفه ای نمایش دهید و اگر مشکلاتی در این زمینه دارید به راحتی آن را رفع کنید.
افزونه photo gallery by supsystic یک پلاگین حرفه ای برای ساخت گالری تصاویر در وردپرس با استایل های مدرن و متفاوت می باشد. مشکل عمده چنین افزونه ای رایگان نبودن همه بخش های آن می باشد و مانند افزونه های دیگر دارای بخش پریموم است و موجب محدودیت شما خواهد شد.
ولی اصلا جای نگرانی نیست چرا که این افزونه در بخش رایگان نیز بسیار حرفه ای عمل کرده است و دارای امکانات و المان های بسیاری است.

گالری تصاویر حرفه ای در وردپرس

افزونه photo gallery by supsystic بیش از ۶۰۰۰۰ بار نصب و فعالسازی شده است و این نشانه اطمینان و اعتماد به این پلاگین حرفه ای است. با استفاده از این افزونه شما می توانید یک گالری تصاویر را ایجاد کرده ولی قابلیت جالب این افزونه این است که از نوشته ها و برگه هایی که شما تعیین می کنید گالری می سازد و همچنین برای گالری شما دسته های متعدد را ایجاد نماید و شما قادر خواهید بود هر تصویر را به هر دسته ای که مایلید اختصاص دهید تا زمانی که روی آن کلیک کردید تصاویر همان دسته نمایش داده شود.
برای شروع به کار باید در ابتدا این افزونه را دریافت و سپس از بخش افزونه های سایت خود اقدام به نصب و فعالسازی آن فرمایید. بعد از نصب در بخش تنظیمات پیشخوان سایت بخشی با عنوان gallery by supsystic برای شما ایجاد شده است.
بر روی گزینه new gallery کلیک کنید تا اولین گالری را ایجاد کنید یک نام برای گالری خود انتخاب کرده سپس استایل مورد نظر برای گالری را برگزینید که ما پیشنهاد می کنیم همان گزینه اول یعنی استاندارد را انتخاب کنید بعد از انجام تمام کارهای لازم بر روی save کلیک کنید.
گالری شما ایجاد شده است حال خیلی ساده شما می توانید در قسمت add image تصاویر خود را وارد گالری کنید و تغییرات را ذخیره نمایید و سپس شورت کد مورد نظر را در هر نوشته و صفحه ای که مایلید وارد کنید.

تنظیمات افزونه گالری حرفه ای

در قسمت تنظیمات این افزونه شما از ستون سمت راست می توانید تنظیمات خود را انجام دهید و از ستون چپ می توانید نتیجه هر تغییر را به صورت زنده مشاهده کنید.
بر روی گزینه add image کلیک کنید بعد از کلیک پاپ آپی برای شما ظاهر می شود که از بخش رسانه می توانید تصاویر خود را انتخاب و آپلود کنید و از گزینه دوم نیز می توانید تصاویر را از اینستاگرام ایمپورت کنید و بعد از انتخاب تصاویر بر روی ذخیره کلیک می کنیم.
بعد از آن یک پیش نمایش کامل از تصاویر خود را مشاهده می کنید که می توانید برای هر تصویر تنظیمات خاصی را انجام دهید.

تب caption

در این بخش می توانید برای تصویر خود یک متن بنویسید تا کاربر هر زمان که با ماوس بر روی آن رفت متن برای آن نمایش داده شود.

تب caption effect

اگر بر روی گزینه choose effect کلیک کنید یک باکس پاپ آپ برای شما نمایش داده می شود که می توانید افکت های

مورد نظر خود را تعیین کنید تا زمانی که کاربر بر روی تصاویر رفت متن به صورت انیمیشن برای او نمایش داده شود.

تب seo

با استفاده از این گزینه نیز می توانید یک متن برای تصاویر خود ایجاد کنید و در اختیار کاربران خود قرار دهید

تب link

با استفاده از این تب می توانید برای هر تصویر یک لینک منحصر به فرد ایجاد کنید و همچنین می توانید انتخاب کنید که لینک به صورت نوفالو و در تب جدید باز شود.
سه تب بعدی که شما مشاهده می کنید برای بخش پریموم می باشند و شما به این بخش ها دسترسی ندارید.

تب crop

برش موقعیتی تصویر را از این قسمت تعیین کنید.

تب replace image

با استفاده از این بخش می توانید تصویری را جایگزین تصویر دیگر کنید و در آخر نیز تغییرات را ذخیره کنید.
تنظیمات اصلی
حال بر روی تب main کلیک کنید

Gallery type

در این بخش می توانید تنظیمات اصلی را برای گالری عکس خود تعیین کنید و همچنین نوع گالری خود را مشخص کنید که به چه صورت باشد. نام گالری، موقعیت آن، فاصله تصاویر از هم، عرض گالری، تمام عرض، فاصله از کناره های گالری، عرض تصاویر، ارتفاع تصاویر و میزان خمیدگی حاشیه هر تصویر را می توانید در این بخش تنظیم نمایید.
با استفاده از گزینه های بعدی نیز می توانید مشخص کنید که هر تصویر به صورت پاپ آپ باز شود و یا میزان سایه، میزان حاشیه و… را تعیین کنید.

Caption

این بخش مربوط به نوشته های هر تصویر می باشد که می توانید به طور کامل تنظیمات مربوط به این بخش را شخصی سازی کنید.
توجه داشته باشید که شما باید ابتدا این بخش را فعال کنید و بعد افکت مورد نظر را برای آن تعیین نمایید. همچنین می توانید رنگ پس زمینه کپشن و رنگ متن را نیز تغییر دهید. بخش های بعدی مربوط به بخش پریموم این افزونه می باشد.
در آخر نیز شورت کد گالری خود را از سمت چپ دریافت کرده و سپس در برگه و نوشته خود قراردهید
نکته: از بخش phpcode می توانید کد پی اچ پی گالری خود را دریافت کنید و در مکان دلخواه در قالب خود قرار دهید تا در همان قسمت گالری برای شما نمایش داده شود.

با تشکر از همراهی شما- شادباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس