درون ریزی قالب وردپرس با xml


درون ریزی قالب وردپرس با xml

درون ریزی قالب وردپرس با xml برای ایجاد یک سایت مشابه دمو قالب وردپرس، آشنایی کامل با زبان نشانه گذاری xml و چگونگی کار با آن

درون ریزی یکی از اصول مهم برای راحت و سریع کردن کارها می باشد. برای مثال تنظیمات قالب ها بسیار پیچیده و سخت،که باعث می شود کاربران علاقه خاصی به انجام این کار به صورت مجدد نداشته باشند ولی با انجام درون ریزی می توان که به راحتی و در کمترین زمان بر اساس فایل XML تمام تنظیمات را بر روی سایت خود اعمال کرد بدون آن که چیزی خراب شود . همچنین می توانید از کاربرد درون ریزی برای تغییرات عمده در قالب خود نیز استفاده کنید فقط کافی است که قالب فعلی خود را در لوکال هاست نصب کنید و پس از اعمال کردن تنظیمات قالب مد نظر خود را بر روی دامنه و هاست جدید خود منتقل کنید.

XML چیست؟

XML  از یک (Document Type Definition DTD ) برای شرح و داد و ستد اطلاعات بین سیستم های ناسازگار و برای ساخت اسنادی قابل فهم برای انسان و ماشین می باشد و XML یک Markup Language مانند HTML است که میتواند داده ها را در خود ذخیره سازی و نگه داری کند که مخفف (eXtensible Markup Language) می باشد به طور کلی XML یک زبان نشانه گذاری است که توسط کنسرسیوم شبکه جهانی وب (W3C) طراحی و ساخته شده است که یک ابزار از سخت افزار و نرم افزار برای انتقال اطلاعات می باشد.

این زبان نشانه گذاری دارای محبوبیت بسیاری است و یکی از علت هایی که آن را از سایر زبان ها متمایز کرده، گسترش پذیری آن می باشد چرا که در ان دستورات از قبل مشخص شده، نیستند و به کاربران خود اجازه می دهد هر گونه علامت نشانه گذاری را که برای محتوای خود مد نظر دارند را به وجود آورند و این ویژگی ها دقیقا برعکس HTML می باشد.

XML میتواند اطلاعات شما را مفید تر گرداند چرا که طلاعات شما در دسترس کاربر های بیشتری قرار خواهد گرفت و در برنامه هایی غیر از جستجوگر های HTML نیز قابل دسترس می باشد و میتواند در تمام برنامه های کاربردی قابل استفاده باشد .

ویژگی هایXML

  • ساختار کاملا ساده ای دارد که باعث آسان تر شدن کار و کاربرد بیشتر آن می شود .
  • از XML میتوان برای ایجاد و ساخت یک زبان جدید نیز استفاده کرد.
  • XML مستقل و توسعه پذیر است به گونه ای که میتوان در آن تگ ها را به دلخواه تعریف کرد و تگی از قبل تعریف شده در آن وجود ندارد.
  • از XML میتوان برای منتقل کردن اطلاعات بین سیستم های ناسازگار استفاده نمود.
  • کمک شایانی به طراحی سایت می کند.
  • و …

کاربردهای اصلی XML

 ذخیره اطلاعات : با استفاده از XML میتوان که فایل ها متنی را به عنوان ذخیره اطلاعات استفاده کرد و همچنین میتوان از آن برای ذخیره اطلاعات در بانک اطلاعاتی و فایل نیز استفاده نمود.

آسانی XML :  کار و یادگیری XML بسیار راحت و آسان است و برای هر یک از کاربران حتی افراد مبتدی امکان پذیر است به گونه ای که شما می توانید بر روی تمام ساختار صفحه کنترل داشته باشید و در ضمن هیچ محدودیتی برای استفاده از برچسب هایی که بر روی سند XML استفاده میشود، ندارید.

توزیع اطلاعات: با استفاده از XML شما میتوانید فایل های متنی را به عنوان توزیع اطلاعات نیز استفاده نمایید یعنی که میتوانید فایل های متنی خود را از یک سیستم به یک نوع سیستم دیگر انتقال دهید و یا پخش کنید .

داد و ستد اطلاعات:  یکی از مشکلات وقت گیر انتقال دادن اطلاعات بین چندین سیستم است که با استفاده از XML این مشکل حل شده است و میتوان با استفاده از آن اطلاعات خام را به راحتی بین سیستم های گوناگون جا به جا کرد و انتقال داد .

درون ریزی قالب وردپرس با xml چگونه است؟

به پیشخوان سایت خود مراجعه کرده و به مسیر ابزار ها وراد شوید و از آن به بخش درون ریزی بروید و در آنجا گزینه هم اکنون نصب کن که در قسمت پایین وردپرس قرار گرفته است را انتخاب نمایید و صبر کنید تا که افزونه درون ریزی و برون ریزی بر روی سایت شما نصب شود و فعال شود.

درون ریزی قالب وردپرس با xml

پس از نصب، باید که قالب دلخواه خود را انتخاب و نصب کنید و پس از کامل شدن نصب باید که آن را فعال کنید تا بتوانید فایل درون ریزی قالب را در وردپرس آپلود کنید. پس از فعال کردن قالب باید دوباره به بخش درون ریزی وارد شوید و در آنجا فایل XML مربوط به قالب خود را انتخاب کنید و در سایت خود آپلود نمایید پس بر روی Choose File کلیک کرده و به بخش انتخاب xml وارد شوید و پس از پیدا کردن xml  مورد نظر خود بر روی بارگذاری پرونده و درون ریزی آن کلیک کنید تا با صفحه ی زیر مواجه شوید.

درون ریزی قالب وردپرس با xml

در صفحه ای که در مقابل شما قرار می گیرد باید برای اطلاعاتی که درون ریزی می کنید یک کاربر را انتخاب کنید، که اطلاعات به آن کاربر اختصاص داده شود. در صفحه ی جدید با کلیک بر روی “نوشته‌ها را به کاربر فعلی اختصاص بده” کاربران را مشاهده کنید و از بین آنها کاربر مورد نظر خود را انتخاب نمایید و اگر چه قصد دارید که کاربر جدیدی را ایجاد کنید تنها کافیست که نام کاربری جدیدی را برای آن انتخاب کرده اید را وارد کنید. لازم به ذکر است اگر شما در این مرحله برای اطلاعات خود کاربری را انتخاب نکنید اطلاعات شما برای کاربری که در فایل درون ریزی وجود دارد، ثبت خواهد شد .

گزینه دیگری که مشاهده خواهید کرد گزینه ” دانلود و درون ریزی فایل‌های پیوست” می باشد که اگر شما قصد این را دارید که تصاویر و فایل های آپلود شده شما در سایت نیز بارگیری و درون ریزی شود باید که این گزینه را فعال نمایید .

پس از تکمیل این مراحل حال در صفحه جدید نتیجه درون ریزی برای شما ارسال خواهد شد که اگر پیام شما موفقیت آمیز بود، حال سایت خود را باز کنید و مشاهده کنید که قالبی که نصب کردید موجود است.

منظور از این مقاله آشنایی شما با زبان نشانه گذاری xml است تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کرده و مشکل خود را حل کنید. با تشکر از همراهی شما- شاد باشید.

پارس وی دی اس